Skocz do zawartości

Zakupy w Anglii


Kasia Sandej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiedziałam gdzie napisać ...jakby co to proszę o przeniesienie postu.

Czy kupując sprzęt (teleskop +montaż) w Anglii obowiązują mnie jakieś dodatkowe opłaty oprócz transportu?

Czy jak bym poleciała po sprzęt to musiałabym podawać co wywożę na lotnisku?

Może ktoś z Was już tak robił i wie coś na ten temat.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie UE nie podpadasz pod cło i Vat.

 

czy wszystko co się kupuje w UE nie podlega podatkowi VAT. Będę niedługo organizował zakup aparatury do pracy za kilkaset tysięcy złotych. Przy takich kwotach podatek gra wielką rolę. Gdzie można znaleźć wykaz co podlega a co nie podatkowi VAT ? Czy może VAT się płaci jeżeli w kraju z którego się kupuje aparaturę cena jest bez podatku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystko co się kupuje w UE nie podlega podatkowi VAT. Będę niedługo organizował zakup aparatury do pracy za kilkaset tysięcy złotych. Przy takich kwotach podatek gra wielką rolę. Gdzie można znaleźć wykaz co podlega a co nie podatkowi VAT ? Czy może VAT się płaci jeżeli w kraju z którego się kupuje aparaturę cena jest bez podatku ?

Będąc podatnikiem VAT-UE dostaniesz fakturę z VAT'em 0% i na terenie kraju (czyli w Polsce) naliczysz VAT w stawce jakiej podlega opodatkowaniu ten towar w Polsce i jednocześnie go odliczysz. Taki mały niuans ale nie wszystko co się nalicza można odliczyć. To tak w dużym skrócie. W konkretnej sprawie zrób to co radzi Hans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ani razu nie pytano o sprzęt optyczny a latałem z nim najczęściej właśnie pomiędzy Anglią a Polską i to wielokrotnie, więc o ewentualnych pytaniach na lotnisku zapomnij.

Szczerze wątpie żeby się ktoś przyczepił, ale jeśli chcesz np odliczyć ten sprzęt później od podatku, to musisz sobie sprawdzić bo tego nie wiem.

Pozdrawiam i udanych zakupów :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc podatnikiem VAT-UE dostaniesz fakturę z VAT'em 0% i na terenie kraju (czyli w Polsce) naliczysz VAT w stawce jakiej podlega opodatkowaniu ten towar w Polsce i jednocześnie go odliczysz. Taki mały niuans ale nie wszystko co się nalicza można odliczyć. To tak w dużym skrócie. W konkretnej sprawie zrób to co radzi Hans.

to tak jak myślałem, oczywiście będę się radził osób które takie zakupy już robiły, znalazłem po prostu ten temat na forum i przypomniał mi się mój zakup. A że Hans parę postów wcześniej napisał że towary z UE nie są objęte VAT-em i cłem to zapytałem. dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że Hans parę postów wcześniej napisał że towary z UE nie są objęte VAT-em i cłem to zapytałem.
Jeśli kupujesz jako osoba fizyczna i w sklepie w UK to oczywiście są objęte VAT'em ale lokalnym. Nie ma teraz tylko mowy o dodatkowym opodatkowaniu na granicach. Istnieje coś takiego w polskim prawie jak "zwrot podatku VAT podróżnym" ale to już inny temat... Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.