Skocz do zawartości

Vixen GPD2 vs EQ6 made in China


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

.......Chcę być pewien, że kupując montaż będę mógł z czasem bez problemu uzbroić go w guider itp. Czyli bez jakichś pasków, dodatkowych przekładni i pudełek naćkanych elektroniką. Na pewno na sprzęcie nie powieszę więcej niż te 8-10 kg max. Na początek będę zmuszony focić bez guidowania więc zależy mi na dobrym PE.

 

..... Dla mnie EQ6 czy Vixen GPD2 to szczyt możliwości finansowych.

 

Weź sobie EQ6 jeśli tylko nie stanowi dla ciebie problemu trochę większa waga i gabaryty EQ6 od wszystkich z serii 5 (CG5, GPD2, EQ5, HEQ5....)

 

Słowa "na pewno", "nigdy" są bardzo ulotne a człowiek z czasem to raczej tylko tyje czyli zwiększa wage podobnie jak jego otoczenie B)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa "na pewno", "nigdy" są bardzo ulotne a człowiek z czasem to raczej tylko tyje czyli zwiększa wage podobnie jak jego otoczenie B)

 

No niestety - dokładnie tak jest. Dlatego może dobrą radą będzie to, aby starać się kupować sprzęt, na który, przy sprzedaży, relatywnie mało tracimy. To wskazywałoby na kupowanie sprzętu pośredniego tylko z drugiej ręki. Nowy kupujemy tylko docelowy.

 

Gdybym ja to wiedział wcześniej, to bym masę kasy zaoszczędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - dokładnie tak jest. Dlatego może dobrą radą będzie to, aby starać się kupować sprzęt, na który, przy sprzedaży, relatywnie mało tracimy. To wskazywałoby na kupowanie sprzętu pośredniego tylko z drugiej ręki. Nowy kupujemy tylko docelowy.

 

Gdybym ja to wiedział wcześniej, to bym masę kasy zaoszczędził.

 

Montaż, który planuję kupić traktuję właśnie jako ten docelowy, przynajmniej na te kilka lat.

Adam znajdź mi dobry używany montaż w cenie EQ6 i od niego lepszy z gwarancją na dwa lata a na pewno go kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż, który planuję kupić traktuję właśnie jako ten docelowy, przynajmniej na te kilka lat.

Adam znajdź mi dobry używany montaż w cenie EQ6 i od niego lepszy z gwarancją na dwa lata a na pewno go kupię.

 

Kup używane EQ6 - mniej stracisz, jak ciebie wciągnie.

 

PS. A najlepszą gwarancją są efekty astrofotograficzne poprzedniego właściciela. Nikomu nie życzę sytuacji, kiedy zepsuje się montaż, choć teoretycznie, nie bardzo jest się tam co zepsuć. Chyba, że wada fabryczna, ale jak fabryczna, to w używanym byłby chyba widać?

 

Problemem chińskich montaży jest to, że dosyć szybko tracą na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.