Skocz do zawartości

kupię teleskop 70/500 lub podobny.


ŁukaszRachuna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Szkoda, że w DO nie można kupic samej tej tuby. Mój statyw stoi i się kurzy :)

 

Ja wczoraj przy okazji kupna EQ6 :banan: kupiłem ten refraktorek, na przyszłośc jako guider. Statyw może uda mi się sprzedać a jak nie to jakoś go tam zagospodaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jako guider to może być i ten z DO 50/700 z "nieklejonym obiektywem"?

 

 

No pewnie! Do guidowania jest świetny jak za te pieniądze, a i obrazy wizualnie daje nienajgorsze (pomijając aberrację chromatyczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtw, dzięki też za podpowiedź z tym telpem w DO. widzę, ze nikt nie odpisuje, więc chyba go wezmę. chodziło mi o samą tubę. to byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie. ja pisałem do ciebie kiedyś w sprawie montażu EQ3-2 który sprzedawałeś. kupiłem EQ5, i przydałaby mi się właśnie taka lunetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtw, dzięki też za podpowiedź z tym telpem w DO. widzę, ze nikt nie odpisuje, więc chyba go wezmę. chodziło mi o samą tubę. to byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie. ja pisałem do ciebie kiedyś w sprawie montażu EQ3-2 który sprzedawałeś. kupiłem EQ5, i przydałaby mi się właśnie taka lunetka.

 

Wyciąg posiada gwint ale to gwint bodajże T2

Oto fotki:

DSC_0234.JPG

DSC_0235.JPG

DSC_0241.JPG

DSC_0242.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :)

gwint to T2, czyli popularniej znany pod nazwą M42. pisałem kiedyś specjalnie w tej sprawie do DO i taka właśnie odpowiedź otrzymałem. luneta już jedzie. będę miał ją jutro. odwrotu nie ma :banan:

 

Niezupełnie. Gwint popularnie zwany M42 to gwint M42 o skoku 1. Natomiast T2 to gwint też M42 ale o skoku 0,75. W sumie można jedno na drugie nakręcić, ale nie będzie do końca pasować (złapie może 2-3 obroty).

 

SW 70/500 ma właśnie gwint T2, próbowałem nakręcić M42x1 ale nie bardzo chciało wejść (złapało tylko 1,5 obrotu). Całe szczęście moja nowa kamerka ma gwint T2, oby tylko ostrość się udało złapać :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Gwint popularnie zwany M42 to gwint M42 o skoku 1. Natomiast T2 to gwint też M42 ale o skoku 0,75. W sumie można jedno na drugie nakręcić, ale nie będzie do końca pasować (złapie może 2-3 obroty).

 

SW 70/500 ma właśnie gwint T2, próbowałem nakręcić M42x1 ale nie bardzo chciało wejść (złapało tylko 1,5 obrotu). Całe szczęście moja nowa kamerka ma gwint T2, oby tylko ostrość się udało złapać :)

 

Potwierdzam słowa qbanosa T2 to T2 a M42 to M42. Może to i zbliżony gwint ale należy pamiętać, że jednym można popsuć drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.