Skocz do zawartości

Skandal!


Gość Pavlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam za brak polskich znakow,

 

Mialem ugryzc sie w jezyk, ale napisze co mam do napisania.

 

Stanowczo protestuje przeciwko cenzurowaniu i usuwaniu moich postow przez niejakiego sumasa!!!

 

Z okazji Wielkanocy zalozylem temat na HydeParku. Zatytulowalem go "Chrystus Zmartwychwstal! Alleluja!". Podobny temat zalozylem na a4u, mozecie sobie sprawdzic.

 

Ktos (w domysle: sumas) zmienil tytul watku na "Wesolych Swiat", bez mojej wiedzy i zgody! Sumas nawet nie pofatygowal sie, by poinformowac mnie na PW o tym, co zrobil!

 

Tytul dalem taki a nie inny rozmyslnie. Bo uwazam, ze w calym tym natloku kurczaczkow, kaczuszek, zajaczkow, kroliczkow, barankow, pisanek i bab zapominamy, co swietujemy. Swietujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, najwiekszy cud - i to wlasnie chcialem podkreslic. Sumasa jednak najwyrazniej kole w oczy moje chrzescijanstwo, nie po raz pierwszy zreszta. Raz usunieto moja odpowiedz, bo zawierala odniesienie do chrzescijanstwa, innym razem dostalem niemile PW... Nic to, nie pozwole zamknac sobie ust! Nie tylko ja na tym forum jestem chrzescijaninem - i licze na poparcie.

 

To Hyde Park, jezeli tu zabrania sie wolnosci wypowiedzi, to gdzie sie pozwala? Jezeli kogos razi w oczy odniesienie do chrzescijanstwa, niech nie czyta ale niech nie zamyka ust innym! Ja nie mialbym nic przeciwko, gdyby ktos uroczyscie obwiescil rozpoczecie Ramadanu czy Swieta Namiotow. Trzeba byc tolerancyjnym czlowiekiem, a nie bezmyslnym cenzorem!

 

Jezeli sytuacja sie powtorzy, opuszcze Forum - a nie chce tego, bo dobrze mi tu.

 

Z chrzecijanskim pozdrowieniem,

 

Pawel

Edytowane przez Pavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za brak polskich znakow,

 

Mialem ugryzc sie w jezyk, ale napisze co mam do napisania.

 

Stanowczo protestuje przeciwko cenzurowaniu i usuwaniu moich postow przez niejakiego sumasa!!!

 

Z okazji Wielkanocy zalozylem temat na HydeParku. Zatytulowalem go "Chrystus Zmartwychwstal! Alleluja!". Podobny temat zalozylem na a4u, mozecie sobie sprawdzic.

 

Ktos (w domysle: sumas) zmienil tytul watku na "Wesolych Swiat", bez mojej wiedzy i zgody! Sumas nawet nie pofatygowal sie, by poinformowac mnie na PW o tym, co zrobil!

 

Tytul dalem taki a nie inny rozmyslnie. Bo uwazam, ze w calym tym natloku kurczaczkow, kaczuszek, zajaczkow, kroliczkow, barankow, pisanek i bab zapominamy, co swietujemy. Swietujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, najwiekszy cud - i to wlasnie chcialem podkreslic. Sumasa jednak najwyrazniej kole w oczy moje chrzescijanstwo, nie po raz pierwszy zreszta. Raz usunieto moja odpowiedz, bo zawierala odniesienie do chrzescijanstwa, innym razem dostalem niemile PW... Nic to, nie pozwole zamknac sobie ust! Nie tylko ja na tym forum jestem chrzescijaninem - i licze na poparcie.

 

To Hyde Park, jezeli tu zabrania sie wolnosci wypowiedzi, to gdzie sie pozwala? Jezeli kogos razi w oczy odniesienie do chrzescijanstwa, niech nie czyta ale niech nie zamyka ust innym! Ja nie mialbym nic przeciwko, gdyby ktos uroczyscie obwiescil rozpoczecie Ramadanu czy Swieta Namiotow. Trzeba byc tolerancyjnym czlowiekiem, a nie bezmyslnym cenzorem!

 

Jezeli sytuacja sie powtorzy, opuszcze Forum - a nie chce tego, bo dobrze mi tu.

 

Z chrzecijanskim pozdrowieniem,

 

Pawel

To ja dodam od siebie, że Sumas parę razy usunąl posty Łukasza Wojtyniaka o misji STS. Nie wiem co one mu przeszkadzały....

A co do Świąt Wielkonocnych to dla niektórych ludzi jest to dzień w którym dostaje się prezenty i coś kupuje. Niestety ludzie zapominają co to za święto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to tylko kwestia nazwania tematu i nikt nie miał zamiaru obrażać Twoich uczuć religijnych.

Nazwa "Wesołych świąt" wydaje mi się, że lepiej pasuje niż zaproponowana przez Ciebie, w końcu wszyscy składali sobie tam życzenia prawda?

 

PS. Bez obrazy ale moderator nie musi mieć Twojej zgody na zmianę nazwy tematu. I chyba określenie

"niejakiego sumasa" jest nie na miejscu.

 

 

 

 

pozdrawiam zysix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co denerwować!

Od dyskusji nt. kontrowersyjnego filmu umieszczonego w sieci ustalono (tak mi się przynajmniej wydaje), że na forum nie dyskutujemy na wątki religijne - niezależnie od tego jakie się ma intencje.

Religia, polityka i problematyka społeczna to te elementy, które wzbudzają niepotrzebne emocje i dyskusja na ich temat jest absolutnie nie potrzebna tu na forum astronomicznym.

 

Ja osobiście mam zasadę, że nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam oraz staram się wyznawać zasadę, że jeśli mam powiedzieć coś złego to lepiej milczeć... . Oczywiście gdy dochodziło do urażania moich uczuć religijnych interweniowałem. I uważam, że dobrym kompromisem jest to, że nie podejmujemy tematów religijnych, niezależnie czy jesteśmy wyznawcami Jezusa, Jahwe, Jehowy, Allacha, Buddy, Kriszny, by nie doprowadzać do potencjalnych spięć powodujących rozdarcia środowiska.

 

Ja również cieszyłem się z powodu najważniejszego wydarzenia dla Chrześcijan, ufam, że wielu na forum przezywało ostatni tydzień bardzo głęboko i osobiście ale dla wspólnego dobra nie piszmy o tym na forum. Jesteśmy społeczeństwem pod tym względem nie dojrzałym i podzielonym. Dyskusja szczególnie o firmie zwanej potocznie RCC (Kościół Katolicki Rzymski) budzi ogromne emocje. Mnie osobiście nie przeszkadzało by gdyby ktoś np. założył temat w październiku: "Cieszmy się - Sukkot nadchodzi" lub "Kolejny z 1000 Buddów". Złożył bym takiej osobie życzenia pomyślności czy to z okazji święta namiotów czy z okazji potencjalnego odnalezienia kolejnego Buddy. Jednak są tacy, których to będzie razić, że względu na to, że są nacjonalistyczno otrodoksyjnymi katolikami lub po prostu nie wierzącymi w żadne duchowe formy wyższe.

 

Uszanujmy kompromis jeśli nie potrafimy w spokoju szanować naszej odmienności!

 

Paweł Maksym

 

PS

Praktykujący wierny RCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dyskusji nt. kontrowersyjnego filmu umieszczonego w sieci ustalono (tak mi się przynajmniej wydaje), że na forum nie dyskutujemy na wątki religijne - niezależnie od tego jakie się ma intencje.

 

może to i słuszne ustalenie ale nie w porządku jest brak informacji ze strony moderatora o co chodziło zwłaszcza że z takim ograniczeniem rzadko można się spotkać gdzie indziej. a wystarczyłby dopisek "tytuł wątku zmieniony z powodu -> link do regulaminu" i już nie byłoby niepotrzebnego "skandalu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jest zadymka - adrenalinka. Jak widać, kolejny raz o tym samym. Czy to tak trudno zrozumieć, że tak samo jak jednym coś nie przeszkadza, innych może wyjątkowo wkurzać. Sam jesteś tu dobrym przykładem, że o religii się nie powinno rozmawiać na AF.

 

Tobie, drogi Pavlo, nie przeszkadza news o Święcie Ramadanu, ale może Tomaszewskiemu przeszkadza? Nie wiem... Wiem tyle, że przez te 5 lat działania AF widziałem i czytałem różne rzeczy i to co Tobie się wydaje, jest dalekie od tego, jak jest w istocie.

 

Powiedziałem jakiś czas temu wyraźnie, nie ma dyskusji o religii, nie ma także manifestowania swoich przekonań religijnych. Z tych samych powodów zabroniliśmy dyskusji o kręgach zbożowych, o ufo, o tarocie, o... paru innych rzeczach. I bynajmniej, nie wynika to w żaden sposób z tego, co my o tych tematach myślimy. Wynika to tylko i wyłącznie z doświadczeń, jakie mieliśmy nieprzyjemność nabyć przez wieloletnie prowadzenie forum.

 

Myślę, że Paweł dokładnie naświetlił istotę sprawy. Nie ma co się powtarzać. Religia ma uczyć szacunku także dla innych przekonań, albo do braku takowych. Jeden chce czytać, inny nie chce czytać. Obaj mają takie same prawa, a żaden z nas nie ma prawa być arbitrem takich dyskusji. Dlatego dojrzali ludzie nie powinni mieć problemu ze zrozumieniem, że na forum astronomicznym przyjęliśmy zasadę, że o tematach kontrowersyjnych nie dyskutujemy.

 

Wiem też, że tobie się WYDAJE, że należy na forum dać prawo do mówienia czegokolowiek, o kimkolwiek. Tobie się wydaje, ja niestety WIEM, że to prowadzi do bardzo niezdrowych sytuacji na forum.

 

Kolejny raz zauważę, że AF nie jest publiczną ulicą, czy PUBem. To nie jest miejsce do dyskusji o wszystkim. To forum o Astronomii, wąskim temacie, wyspecjalizowane. Jeżeli brak możliwości pogadania o twoich przekonaniach religijnych jest dla ciebie kluczową sprawą, to obawiam się, że nie będę w stanie sprostać twoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest to skandal, zwłaszcza w świetle niezbyt dawnej awantury w czasie której niektórzy oburzali się na wycinanie postów na niektórych konkurencyjnych forach.

 

Zwłaszcza że tytuł Twojego wątku NIE ŁAMAŁ żadnego z punktów regulaminu naszego forum.

 

APELUJĘ O POPARCIE DLA PAVLA.

 

(zakładam, że Twoje zeznania, Pavle, są prawdziwe)

 

PS. Również jestem przeciwnikiem dyskutowania o religii na Forum, jednak składania życzeń nie można traktować chyba jako dyskusji??

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, nie wystarczyło ci zrobienie niezłego zamieszania na A4U jako "Paweł Trybus"? Lubisz takie emocje, że powtarzasz historię na AF? Nie wiem, nie potrafię tego zrozumieć.

 

Szkoda, że wątek na A4U wyleciał, bo też był dobrym przykładem, dlaczego o religii nie powinno się rozmawiać na forach astronomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest to skandal, zwłaszcza w świetle niezbyt dawnej awantury w czasie której niektórzy oburzali się na wycinanie postów na niektórych konkurencyjnych forach.

 

Zwłaszcza że tytuł Twojego wątku NIE ŁAMAŁ żadnego z punktów regulaminu naszego forum.

 

APELUJĘ O POPARCIE DLA PAVLA.

 

(zakładam, że Twoje zeznania, Pavle, są prawdziwe)

 

PS. Również jestem przeciwnikiem dyskutowania o religii na Forum, jednak składania życzeń nie można traktować chyba jako dyskusji??

 

Ależ tu nikt nie potępia Pavla. Mnie samego w głębi duszy boli fakt, że jesteśmy na tyle mało tolerancyjni by dochodziło do sytuacji, że cud w który wierzą Chrześcijanie na całym świecie musiał być pomijany w tytułach postów i ich treści. Ale poszukaj np. wątku o filmie Zeitgeist lub o śmierci Karola Wojtyły. A zrozumiesz o co chodzi!

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem jakiś czas temu wyraźnie, nie ma dyskusji o religii, nie ma także manifestowania swoich przekonań religijnych.

Sory że 2 posty pod rząd ale nie odświeżyłem stronki i nie widziałem Twojego postu.

Wpisz ten punkt do regulaminu forum, i sytuacja się oczyści. Rozumiem twoje intencje ale nie każdy musi pamiętać co mówiłeś jakiś czas temu. Po prostu ludzie będą musieli się podporządkować i już (zwłaszcza że jak słusznie zauwazyłeś nie jest to ulica gdzie każdy gada co chce)

Póki tego nie ma w regulaminie - będę uważał że popełniono nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dla tego Pawle nie będzie już więcej na forum wątków nt. wiary

bo również, a może przede wszystkim, Regulamin Forum stanowi:

 

Regulamin Astro-Forum.org

 

KAŻDORAZOWE, CZYNNE SKORZYSTANIE Z FORUM OZNACZA AKCEPTACJĘ TEGO REGULAMINU.

 

(Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś terminu, zajrzyj do słowniczka na dole strony).

 

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

 

1. Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:

 

a ) wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum,

 

b ) wypowiedzi skierowanych do osobowości prawnych, grup wyznaniowych, mniejszości rasowych, seksualnych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest to skandal, zwłaszcza w świetle niezbyt dawnej awantury w czasie której niektórzy oburzali się na wycinanie postów na niektórych konkurencyjnych forach.

 

Zwłaszcza że tytuł Twojego wątku NIE ŁAMAŁ żadnego z punktów regulaminu naszego forum.

 

APELUJĘ O POPARCIE DLA PAVLA.

 

(zakładam, że Twoje zeznania, Pavle, są prawdziwe)

 

PS. Również jestem przeciwnikiem dyskutowania o religii na Forum, jednak składania życzeń nie można traktować chyba jako dyskusji??

Wyraźnie PROTESTUJĘ! Za chwilę zrobicie bardachę w imieniu własnych przekonań - kosztem porządku i atmosfery na forum. Nie prowokujcie kolejnych osób, bo zaraz ktoś zrozumie, że tu trzeba religii bronić i że AF jest szatańskim narzędziem mającym godzić w dobre imię Chrystusa. Litości - opamiętajcie się!

 

Jeżeli ktoś nie jest w stanie pojąć bardzo wartościowego postu Pawła Maksyma (wyżej), to nie widzę możliwości polemizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyrażam słowo poparcia dla Adama J. i Pawła M. To forum nie jest najszcześliwszym miejscem na wyrażanie swoich poglądów religijnych, politycznych czy też na inne tematy, które jak doskonale widać budzą różne burzliwe uczucia. Nie chodzi tu przecież o ograniczenie wolności słowa. Sumasowi pewnie chodziło o pewną poprawność polityczną (czytaj: religijną). Skupmy sie na tym co nas łączy - czyli zamiłowaniu do astronomii, a nie koniecznie na manifestowaniu przynależności do takiej czy innej grupy wyznaniowej. Może to podejście zanadto 'hamerykańskie', ale bezpieczniejsze.

 

Pozdrawiam wyznawców/niewyznawców wszelkich religii - tych co się poczuli obrażeni i tych co nie.

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został pod nazwą Wesołych Świąt, ale treść postu nie została zmieniona, więc nie widzę problemu.

Sumas jest aktywny na forum i swoją wiedzą wiele dobrego wniósł w jego funkcjonowanie. Nie na miejscu jest zwrot "niejakiego sumasa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nikt nie występuje tu przecież z krucjatą.

Doprecyzujcie regulamin, i będzie spokój.

Proponuję Wam, skoro już temat został wyjaśniony, po prostu zamknięcie tematu.

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.