Skocz do zawartości

Wyciąg do ZRT


rafklim

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki można zastosować wyciąg do ZRT ?

oryginalne ostrzenie jest na tyle denerwujące(albo jest b. ciężko obracać pokrętłem albo są luzy) że jestem zdesperowany i chcę kupić wyciag okularowy .

 

 

Nie wiem czy jest sens w inwestycje w wyciag do ZRT,przejsciowki i dobry wyciag -wyniesie cie wiecej niz ZRT.

Mialem pare szt.ZRT i tez byly male problemy z wyciagiem ale wystarczylo rozebrac na czesci,wykapac w nafcie ,wysuszyc i dac duza ilosc dobrego smaru <najlepiej pracujacego w temp. +30 : - 30>gwarantuje ,ze na 2-3 lat ostrego uzytkowania masz spokoj.

 

 

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zastosowac zwykły wyciag do 150zł

Bo taki dobry za650zł to oczywiscie jest drogo.

Choć pewna osoba sugerowała mi wymianę na taki wyciąg + nowe powłoki na szkła po 80zł za powierzchnię.

Podobno jakosć drastycznie wzrasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zastosowac zwykły wyciag do 150zł

Bo taki dobry za650zł to oczywiscie jest drogo.

Choć pewna osoba sugerowała mi wymianę na taki wyciąg + nowe powłoki na szkła po 80zł za powierzchnię.

Podobno jakosć drastycznie wzrasta?

 

Zwykly wyciag moze i by sie sprawdzil - ale pomysl jak go dobrze -cenrtycznie zainstalowac<ile to bedzie kosztowac?> mozesz przez nieuwage zrobic sobie z zrt 70mm np.- 50 mm i wydawac ci sie bedzie ze wszystko jest ok. :Beer:

 

Nie nakladaj warstw na zrt... niewiem co za gostek ci to proponowal ,ale poszukaj na forum jak ktos nalozyl warstwy na PZO 62 czy 63 mm. wyszla kaszana- szklo butelkowe-mimo ze dana osoba byla ostrzegana ,ze bez planow soczewki nie daje SIE na to gwarancje-poszla grubasza warstwa i cala optyke strzelilo :blink:

 

Lustro to troche inna bajka-tam mozna nalozyc warswtwy -ale i tu mozna duzo NAMIESZAC . :Salut:

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszla kolej na moje ZRT, lezy w szafie i sie kurzy, byc moze uda mi sie jeszcze cos przez niego poogladac, a sprzedawac nie ma sensu, bo i tak wiele za niego nie dostane.

Sprawa wyglada tak, ze to jest nie przerobiona luneta. Oryginalny okular jaki jest wiadomo, juz duzo lepiej spisuja sie te 2 Synciate plossle (ogladalem z przedłuzka z plastikowej ruki). Jednak chcialbym wykozystac oryginalny wyciag, i tu jest problem. Po rozkreceniu pierscien regulacji ostrosci sklada sie z 2 czesci, jedna zostaje przy lunecie, druga zas przy czesci okularowej:

a0c57ac571ead212.jpg

 

Czy idzie go jakos stamtad wykrecic (nie chce robic nic na sile), czy idzie tez wykrecic ta czesc, ktora wsowa sie w teleskop (bez tych pryzmatow)?

 

Druga sprawa to zastosowanie nasadki katawej 90* lub 45* od SW, podobno trzeba podtaczac okulary zeby wyostrzyc. Jakby szlo ja zamocowac tuz za wyciagiem (jeszcze nie wiem jak) to czy nie bylo by jeszcze wystarczajacej odleglosci do prawidlowego wyostrzenia obrazu? Bez zadnej nasadki uzyskuje ostry obraz, a odleglosc miedzy luneta a okularem to ponad 9 cm.

f6a13ae505e043b4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.