Skocz do zawartości

Nieznany obiekt


mizarek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. to jest tak jakby ten UGC 5470 przy Regulusie. tylko on jest troszkę nie w tym miejscu, bardziej powinien być między regulusem i saturnem ale blisko regulusa. i to jest wredne i ciekawe, że gdzie bym nie nastawiał telepa to nigdzie takich odblasków nie ma, a tylko tam w tym rejonie. jeszcze raz powtarzam i ostatni to jest tylko w tym miejscu na niebie.

p.s. z czego to jest mapka?

UGC 5470 też się raczej nie przesuwa ;)

 

Mam propozycję, może zrób temu czemuś zdjęcie albo naszkicuj na mapce.

 

Czy nadal tam jest? Czy przesuwa się razem z Saturnem, czy razem z Regulusem z upływem czasu?

 

A, i spróbuj jeszcze popatrzeć na jakąś inną jasną gwiazdę, może Vegę (tylko nie wiem, czy Ci balkon pozwoli)?

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UGC 5470 też się raczej nie przesuwa ;)

 

Mam propozycję, może zrób temu czemuś zdjęcie albo naszkicuj na mapce.

 

Czy nadal tam jest? Czy przesuwa się razem z Saturnem, czy razem z Regulusem z upływem czasu?

 

A, i spróbuj jeszcze popatrzeć na jakąś inną jasną gwiazdę, może Vegę (tylko nie wiem, czy Ci balkon pozwoli)?

nie mogę zrobić zdjęcia bo nie mam czym (nie mam sprzętu astro-foto) ale mogę naszkicować na tej mapce. Sprawdzę dzisiaj czy jeszcze tam jest, jak chmurwy pozwolą. Na Vegę też niedawno patrzałem ale takiego czegoś tam nie widać. Ja nie mam balkonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam CdC. Ale fajnie i krótko się ściąga do niego katalogi i w ogóle jakie one bardzo malutkie (najlepiej z ftpów NASA lub gdzieś ze Strasburga). :szczerbaty: A wracając do tematu to dzisiaj spróbuję znów się wycelować bo u mnie zawsze chmurwy wtedy kiedy są niepotrzebne.

Edytowane przez dijhik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tam coś było, to już dawno byłoby o tym wiadomo. Ja jestem przekonany, że to jakiś odblask...

 

Jestem przekonany, że to nie jest jakiś nowy obiekt na niebie, niemniej jednak z opisów wynika że to raczej nie jest odblask, chociaż pewności nie ma. Tak, czy inaczej ciekaw jestem jak się sprawa zakończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wrzucam obrazek

mapka.jpg to jest to jak wyglądało na początku

post-7439-1210184773_thumb.jpg

mapka2.jpg to tak jak wygląda teraz

post-7439-1210184882_thumb.jpg

mniej więcej to tak wygląda, sorry za jakość bo domalowane paintem

Edytowane przez dijhik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.