Jump to content

KŁOPOT Z CP4500


Guest emde
 Share

Recommended Posts

No właśnie - kłopot jak licho!

Nie mogę podłączyć aparatu do PC-ta! :?

Windows podaje awarię urządzenia USB - nieznane urządzenie i nie widzi dysku wymiennego. A co tu chodzi? Sprawdzałem na kilku kompach i jest a piać to samo :Cry:

Może to kabel - mam dwa - jeden orginal drugi dokupiony, wtykam za pomocą dokupionego, orginal mam w domku.

Możę spotkaliście się z takimi objawami?

Czy jest na forum lekarz?

Link to comment
Share on other sites

Zobacz czy nie przestawiles parametrow pracy portu usb w sammym aparacie - zresetuj go do ustawien fabrycznych. Ja mialem to samo z Canonem G3 - nawet wyslalem do serwisu :D (i wyszedlem na ignoranta z dwoma lewymi rekami).

Link to comment
Share on other sites

Macieju sprawdź TY złotko kable dobrze - ten nieoryginalny może( nie musi) dawać zmiany. Np. w spzręcie HP jak nie miałeś kilka lat temu oryginalnego kabla do drukarki pt. BITRONICS to nie wydrukowałeś ani fonta. Potem dopiero pojawiły się właściwe kable od producentów "THIRD PARTY"

A może problem z kompatybilnością USB 1.0 vs USB 2.0 chociaż jak chodziło to przedtem to ... :?:

Link to comment
Share on other sites

To pewnie nieoryginalny kabel i do tego znacznie dluzszy od oryginalu (tak?). Takie jaja czesto pojawiaja sie przy skanerach, drukarkach itp. I zawsze ten sam problem. Wsadzasz kabel oryginal i dziala, a z third party to raz dziala, potem nie dziala itd. Zanim popadniesz w panike i bedzisz chcial popelnic samobojstwo - sprawdz oryginal!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc - na maila tyż :Kwiatek: - ale juz wiem o co chodzi. :Cry:

Mianowicie od wczoraj mam nowego PC, który jak się dziś okazało pali urządzenia na portach USB :Boink: - mojego CP i pena. To właśnie jak podłączyliśmy pena aby zgrać dane z notebooka, pena szlag trafił!!! i już nie widać go na żadnym kompie. Mój nowy PC wyleciał z hukiem do serwisu, a aparat do Warszawy :Cry:

Tera to już mnie nic nie zostało jak siąść i płakać - Synta chora - wyciąg u Janusza - Nikon u doktora, ach... poczytam se forum...

Janusz!!!!!!! Pakuj wyciąg!!!!!!! :wink: :slon:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Da sie zrobić, jutro startuje priorytetem, wreszcie sie odważyłem i przetoczyłem go gruntownie, jest nie do poznania (choć zapewne do Poznania pojedzie Hi hi :wink: ), zamieniłem badziewny Nylon Teflonem Du Pointa i od razu lepiej, jutro go wyszyszczę, przesmaruję i skaładam na gotowo a już miałem go potraktować piecem do topienia Alu, oporne bydle było na kasowanie luzów i sporo krwi mi napsuło 8)

Tą mocno chropawą tuleję też musiałem przepolerowć aby stępić jej tarkę, teraz chodzi jak po miodku na teflonie, dopiero ścierna pasta Automax dała radę jej nierównościom 8)

Link to comment
Share on other sites

Na razie to Nikonik strzela fotki Paryżewowi - bo porzyczyłem go przyjacielowi. Będzie za tydzień potem jeszcze dwa minimum na naprawkę portu... ech...taki mój pech...a jeszcze na dodatek do Borucina mi sie nie uda dojechać...mam tylko nadzieję że wyciąg od Janusza zrekompensuje mi ostatnie niepowodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Dziś powinieneś dostać wyciąg po gruntownej przeróbce, udało sie zmniejszyć bicie plamki lasera przy zmianie kierunku gałki regulacji ostrości z ponad +-20mm do+-2mm czyli o rząd wielkości do rozmiaru samej plamki w odległości lustra głównego 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.