Skocz do zawartości

NOWY ZIELONY LASEROWY WSKAŹNIK O MOCY 240 mW ( pointer)


mkib

Rekomendowane odpowiedzi

To właściwie jaką moc ma ten pointerek, bo tu napisane "o niespotykanej mocy 250 mW", a w opisie aukcji: "Zapraszam do kupna jedynego na allegro zielonego lasera o mocy < 240 mW, długości fali 532 nm".

Ja mam taki laserek o mocy < 250mW, konkretnie ma ok. 5mW. Chyba nikt nie zaprzeczy, że 5 mW<240 mW.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie. Ja juz wielokrotnie prosilem, aby takim sprzętem po niebie nie świecić. Na większości "star party" opisana etyka i zasady zbraniają świecenia po niebie laserami. Jak mi ktoś takim da po niebie w czasie długiej ekspozycji, to chyba ustrzelę z garłacza antymaterią!

 

:-)

 

PTL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej.

 

1. Proszę nie podawać nieprawdziwych parametrów oferowanego towaru! (jezeli ten pointer naprawde jest podkręcony na 250mW to długość jego życia będzie oscylować w okolicach pojedyńczych godzin o ile nie minut. Jezeli nie był ręcznie przestawiany to jego moc oscyluje w okolicach 5mW /max 10mW / a nie podanych wartości)

 

2. Prosze przy ogłoszeniach towaru podlegającego ograniczeniom polskiego prawa zamieszczać stosowne info w ofercie (są ograniczenia na dystrybucje takich zabawek o mocy przekraczającej ileś tam, nie pamiętam wartości, ale to są chyba poj. miliwaty)

 

3. Astro-Forum nie jest platformą reklamową allegro.

 

Pozdrawiam i proszę o stosowanie się w przyszłości do powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240mW laserki pojawiły się ostatnio jako ulepszona wersja 200mW. Do celów astronomicznych w zupełności wystarcza coś z przedziałku od 5 do 50mW. Z wszystkich jakie sprawdzałem najlepiej sprawuje sie wersja 50mW. Daje mocną lecz jeszcze akceptowalną wiązkę światła. 100 i 200mW są zbyt jasne, wręcz oslepiające dla miłośników astronomii.

Ponieważ promieniowanie laserowe o tej samej mocy, lecz o różnych długościach fal może wywołać różne skutki podczas oddziaływania z tkanką biologiczną, lasery podzielono na klasy. Zasady bezpiecznej pracy z urządzeniami laserowymi zebrano w Polskiej Normie PN-EN 60825-1:2005. Zielone lasery należą do kategorii 3B – lasery niebezpieczne podczas bezpośredniej ekspozycji promieniowania. Patrzenie na odbicia rozproszone jest zwykle bezpieczne.

 

Poza tym na Allegro często lasery są przerabiane. Co więcej na Allegro sprzedaje się nawet opisy jak przerabiac 5 na 200mW http://www.allegro.pl/item351649697_zielon...oradnik_ml.html

 

Bardzo czesto mimo zapewnień sprzedawcy sprzedają oni przerobione 5mW z odklejoną naklejką znamionową, twierdząc że są to wersje 50, 100 lub nawet 240mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.