Skocz do zawartości

Nowa książka Przemka Rudzia!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od wczoraj mam w swojej biblioteczce nową książkę naszego kolegi Przemysława Rudzia pt. NIEBO.

Na 270 stronach każdy, a zwłaszcza początkujący miłośnik astronomii znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Książka opisuje zupełne podstawy astronomii bardzo fajnym, przystępnym językiem. Podejrzewam, że również ludzie, którzy od lat bawią się w to hobby przeczytają te książkę z zainteresowaniem.

Przemek postarał się w stosunkowo niewielkiej objętości zawrzeć wszystko po trochu. Po przeczytaniu „Nieba” początkujący astroamator może podążyć w wybranym przez siebie kierunku i spróbować zgłębić tajniki wiedzy z działu, który akurat go zainteresował np. samodzielnej budowy teleskopów, astrofotografii, obserwacji Słońca itd..

Przemek umieścił też zrobione przez siebie oraz znajomych zdjęcia ciekawszych obiektów.

Nie będę się rozpisywał, bo chyba co najważniejsze już napisałem.

 

Szczerze polecam tę książkę!

Michał Żołnowski -Tiamat

 

Tu oficjalny opis z ceną :) na stronie wydaFcy.

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że to kolejna ksiązka "o wszystkim".Niedawno ten sam autor wydał Niebo na weekend.Wydaje mi się że za mało książek specjalistycznych takich jak na zachodzie które zgłębiają jeden temat ale dogłębnie.A i mały ale porządny notesik na dany rok też by mnie ucieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że to kolejna ksiązka "o wszystkim".Niedawno ten sam autor wydał Niebo na weekend.Wydaje mi się że za mało książek specjalistycznych takich jak na zachodzie które zgłębiają jeden temat ale dogłębnie.A i mały ale porządny notesik na dany rok też by mnie ucieszył.

 

Zgadza się. Tylko, że u nas wydanie takiego specjalistycznego podręcznika dla miłośników astronomii jest nieopłacalne. Za mało nas ;) Jedynie książki "o wszystkim" mogą liczyć na księgarską półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że to kolejna ksiązka "o wszystkim".Niedawno ten sam autor wydał Niebo na weekend.Wydaje mi się że za mało książek specjalistycznych takich jak na zachodzie które zgłębiają jeden temat ale dogłębnie.A i mały ale porządny notesik na dany rok też by mnie ucieszył.

 

Rozumiem Twój "głód", ale myślę że podejście Przemka jest przemyślane.

Jak dla mnie, jest to kolejna książka, która ma propagować astronomię amatorską, co się chwali. :helo:

Oczywiście książki "wgryzające się" w konkretny temat, bardzo by się nam przydały, ale chyba za mało nas jeszcze jest :(

Mimo wszystko, miło że nie musimy opierać się, tylko na literaturze zachodniej, jeśli chodzi o początki.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnie mi się się na klawiaturę pytanie - jak nowa pozycja 'ma się' w stosunku do "Nieba na weekend" ???

Tą wcześniejszą czytało mi się bardzo dobrze... głupio tylko kupować taką samą książkę, tego samego autora tylko w nowej okładce...

Jakieś zmiany ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Przyjaciele :)

 

Tak się jakoś dziwnie złożyło, że każdy Wydawca chce mieć w swoim asortymencie jakąś pozycję o astronomii. Odezwali się do mnie ludzie z Carta Blanca z propozycją napisania dla nich przewodnika astronomicznego, więc im go napisałem. Nie jestem Wolszczanem i niczego nie odkryłem, napisałem po prostu coś w stylu "Nieba na weekend", w nieco innej formie, bardziej aktualne, i rozszerzone o kilka tematów. To tyle :)

 

Pozdro,

Przemas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.