Skocz do zawartości

Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Właściwie już od małego uwielbiam czytać książki. Jak dla mnie jest to świetna rozrywka, o wiele lepsza niż filmy- nie wiem, może właśnie dzięki książkom mam super oceny mimo że się wcale nie uczę? Nie wiem.

 

Kiedy byłem w drugiej klasie podstawówki, zepsuł mi się telewizor. Mama zabroniła go naprawiać przez pół roku, a ja w tym czasie odkryłem Harry`ego Pottera. Super, oczekiwanie na kolejne części i tak dalej.

Oczywiście czytałem też wiele innych książek (przygody Pana Samochodzika, Tomka Soyera, również wiele książek Juliusza Verne`a), ale HP jako bestseller najbardziej mnie "wciągnął". No, a na początku gimnazjum czyli ze lata temu zacząłem czytać Wiedźmina. Taak, to było to- fantastyka pochłonęła wiekszą część mojego dnia- czytałem dniami i nocami z zapartym tchem. No, ale 7 części Sagi szybko się skończyło... Sięgnąłęm więc po kolejny klasyk- Władca Pierścieni- efekt taki sam jak przy Wiedźminie, chociaż może trochę mniejszy. Czytałem też Dana Browna (wcale nie Anioły i Demony czy Kod Leonarda da Vinci- po te dopiero zamierzam sięgnąć, i to całkiem niedługo)- "Zwodniczy punkt".

 

No i właśnie. Do niedawna siódma część Harry`ego Pottera wydawała mi się mroczna. Aż do momentu, gdy zacząłęm czytać Stephena Kinga. To było dopiero coś! "Sklepik z marzeniami" czy "Łowca snów", mimo iż mają po 600 stron, wchłonąłem w kilka dni, a to tylko dlatego że mama zabraniała mi więcej czytać z uwagi na marny stan moich oczu. Dlaczego tak mnie zafascynowały powieści Mistrza Horroru? Odpowiedź jest prosta- lubię się bać! Dla mnie to jest śiwetna zabawa, gdy w nocy, gdy wszyscy śpią, czytam o wampirach, przerażających przybyszach z kosmosu, a każdy szmer przyprawia mnie o skok adrenaliny. Tak, to właśnie najbardziej lubię.

 

I pytam się teraz was, drodzy koledzy i koleżanki z forum- co czytać? Chodzi mi głównie o horrory, chociaż nie pogardzę thrillerem ani fantastyką. Jeśli znacie ciekawe książki z takiego gatunku- napiszcie mi tu o tym.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Krawat. :)

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radzisz sobie dobrze z angielskim to gorąco polecam The Short-Timers i The Phantom Blooper mało znanego autora Gustava Hasforda. Na podstawie tych dwóch książek powstał scenariusz Full Metal Jacket Stanleya Kubricka. Obie ksiązki są dość gore'owe - no ale takie są konflikty zbrojne.

Do pobrania za darmo tu:

http://www.gustavhasford.com/

Pozdr,

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem b. dobry horror, Grahama Mastertona. Tytuł:

Szary Diabeł.

 

Albo jeszcze(ten sam autor) :

Wyznawcy Płomienia. Książka troszkę zmieniła mój pogląd jeśli chodzi o horrory. Może być też wydana pod tytułem "Podpalacze Ludzi"

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.