Skocz do zawartości

Nie wiem co kupic.


moniqa7

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam od męża (aż wstyd mi się przyznac) 76f700. Właściwie to mam jutro dostac. Mam do was znawców tematu pare pytan:

1. Co tym czyms będę mogę zobaczyc? (księżyc, planety??? Jakiej jakości??)

2. Chce juz zbierac na lepszy sprzęt. I co polecacie za ok 1000zl. Mieszkam na obrzezach Poznania z możliwością przemieszczenia się w odludzie. Obserwację chcę traktowac jako typowe hobby. Chciałabym robic zdjęcia obserwowanych obiektów.

3. Jaka polecacie dobrą książkę, zebym mogła zagłębic się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od męża (aż wstyd mi się przyznac) 76f700.

Na pewno miał dobre intencje B).

 

Najpierw sobie poczytaj książkę.Spójrz przez teleskop od męża,ludzie mają mniejsze instrumenty i potrafią się zachwycać. A Ty już mniej więcej nabierzesz rozeznania co i jak wygląda.Dopiero potem zastanów się nad kupnem czegoś większego.

 

3" to kawał lustra :D.

 

Wszystkiego najlepszego,bo skoro są prezenty to i jest okazja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę.

Jeszcze nie dostałaś teleskopu, jeszcze nie spojrzałaś, a już mówisz, że chcesz lepszy. Wielu z nas zaczynało od sprzętów typu 76/700 a nawet od gorszych (mniejszych). A także wielu z nas nadal używa takich sprzęcików. Wyciśnij z niego, co możesz, wykręć go jak mokry ręcznik :D I nie takie tam pitu-pitu, że zerkniesz na Księżyc tylko i Saturna. Wypróbuj go także na jaśniejszych DSach, a nawet "porwij się z motyką na słońce" i celuj w nim we wszystkie obiekty, jakie tylko dasz radę!

Ściągnij sobie za darmo z internetu np: Cartes du Ciel po polsku, to program generujący mapę nieba w czasie rzeczywistym i nie tylko, albo Stellarium. Jak będziesz wiedzieć, co chciałabyś zobaczyć w przyszłości i jak ewentualnie może to wyglądać, to wtedy będziesz wiedziała, jakiego sprzętu potrzebujesz.

Twój sprzęt pokaże na pewno Księżyc ze szczegółami, Saturna z widocznym pierścieniem (jako całość) jaśniejsze obiekty DS: gromady otwarte, kuliste (bez szału) i jaśniejsze mgławice. Podejrzewam, że w Hantelkach (M27) będzie nieco kształtu widać.

 

Dobre źródło wiedzy oprócz forum:

www.celestia.pl

 

Zajrzyj też na szkice, abyś mogła spodziewać się, co możesz zobaczyć (i jak) przez różnego rodzaju sprzęt:

http://www.skyrover.net/ds/library.php?cat=8

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.