Skocz do zawartości

Hantle nad Warszawą


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno. Gdzies to na jakies stronie widzialem, tzn jak wyglada gwiazda zaleznie od rodzaju pajaka. To prawda?

 

To prawda. Czteroramienny pająk da "spajki" w kształcie krzyża/plusa, trójramienny podwoi ich ilość do sześciu, a półokrągły (stosowany np. w Taurusach albo innych ATMowych sprzętach) nie pokaże spajków.

 

A zdjęcie rzeczywiście piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Czteroramienny pająk da "spajki" w kształcie krzyża/plusa, trójramienny podwoi ich ilość do sześciu, a półokrągły (stosowany np. w Taurusach albo innych ATMowych sprzętach) nie pokaże spajków.

 

A zdjęcie rzeczywiście piękne

To było robione w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, co to się dzieje. EQ5 był od zawsze, a opinia obiegowa mówiła, że nic się w astrofoto nim nie da zrobić...........

Dzieki jimbim - bo ja wlasnie z ta "obiegowka" postanowilem walczyc rok temu decydujac sie na CG5GT a jimbim ruszyl moim szlakiem.

 

Ciekawe ja wczoraj z miasta pstryknalem 7 klatek po 5 minut M27 zanim przyszly chmury.Chyba obrobie i wrzuce tutaj dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jimbim - bo ja wlasnie z ta "obiegowka" postanowilem walczyc rok temu decydujac sie na CG5GT a jimbim ruszyl moim szlakiem.

 

Ciekawe ja wczoraj z miasta pstryknalem 7 klatek po 5 minut M27 zanim przyszly chmury.Chyba obrobie i wrzuce tutaj dla porownania.

Ja przy 180s mam w mieście mam niebo przepalone :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej kupię ccd jak zmienię filtr w 40D lub kupię przerobionego canona np. 300d :szczerbaty:

 

Dopiero teraz mam chwilę żeby napisać komentarz do tego zdjęcia, które zrobiłem Syntą SW 150/750 z korektorem komy.

 

Mieszkam w podwarszawskim Wawrze gdzie zanieczyszczenie światłem jest ogromne. Rzadko mam czas żeby wyjechać pod ciemne niebo więc uparłem się, że będę próbował coś wyciągnąć pod miejskim niebem – niektórzy mają świetne wyniki mimo LP. W ostatni czwartek ustawiłem ISO na 400 i sprawdziłem, że przy 180 s klatki wyglądają przyzwoicie. Złożyłem 23 klatki i efekt był następujący (uwaga, ciężki plik):

 

http://img181.imageshack.us/img181/1750/m27bezfiltrafq1.jpg

 

Ponieważ mój Canon jest niemodyfikowany – brakuje czerwieni, której nie udało mi się wyciągnąć w PS. Wydaje mi się, że usuwam ją przy obróbce niwelując czerwonawe zabarwienie nieba miejskiego.

 

Następnej nocy postanowiłem sięgnąć po UHC-S Baadera, który kiedyś fajnie pomógł mi przy M42. Przestawiłem ISO na 800 no i efekt był taki (podaję jeszcze jeden link do fotki o dużej rozdzielczości, bo wcześniej załadowałem niewłaściwe zdjęcie):

 

http://img291.imageshack.us/img291/5262/hantlelargeml4.jpg

 

Powinienem był dołożyć drugie tyle światła ale zabrakło nocy, poza tym guiding mi szalał. Być może moje chińskie cudo jest sprzętem na jeden sezon.

 

Oprócz wspomnianego UHC-S mam jeszcze Antares ALP i Moon & Skyglow. UHC-S jest dedykowanym filtrem mgławicowym i dodatkowo świetnie gasi LP. Prawdę mówiąc ze dwa miesiące temu odstawiłem pozostałe dwa ponieważ Sky w ogóle mi się nie sprawdził a Antares zawiódł mnie przy galaktykach. Wygląda na to, że jednak i jego odkurzę przy następnym nowiu.

 

Pozdrawiam

 

Piotr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ja wczoraj z miasta pstryknalem 7 klatek po 5 minut M27 zanim przyszly chmury.Chyba obrobie i wrzuce tutaj dla porownania.

Jako rzekłem....

 

 

7x5min z miasta ale przy dobrej przejrzystosci

 

m272008067kl976gw6.jpg

 

 

Szkoda ze chmurwy sie zlazly bo nie bylo by tak zle gdybym uzbieral z 20 klatek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna czerwień, to pewnie ta modyfikacja tak ją podkreśla

 

Tak to zasluga modyfikacji. W tatym roku nie moglem takiej czerwieni "wycisnac", tyle ze wtedy bylo bez guidingu wiec max 2min/klatke. Pamietam tylko ze niebo mialem wtedy na prawde ciemne - teskni mi sie za takim ;)

 

http://img215.imageshack.us/img215/7541/m2...cropsizehp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.