Skocz do zawartości

Czy już nadeszła nowa dostawa sprzętu Soligora?


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że moje dane są prawdziwe bo realnie zmierzone a u Celestrona nie mierzyłem prawdziwych parametrów optyki :?:

Producenci i dystrybutorzy zwykle nieładnie zawyżają parametry pola w wojnie o każdego klienta na rynku, trzeba by to zmierzyć aby się o tym tak naprawdę przekonać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

niech pan powie jaki mniej więcej sprzęt będzie?A no i moje pytanko, ile wyniosło by mnie zamowienie sprzętu ze stanów, który tam kosztuje 500 $ (mam na myśli: http://www.telescope.com/shopping/product/...&iProductID=292 ) Ile by to razem kosztowało( przypuścmy $=3.90 )?Bo ja mam w planach kupno 100mm refraktor który kosztuje 2200, a jak patrze na oferte oriona i są tam refraktorki 120mm za 500 $ to mi szczena opada :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Muszę zapłlacić Wat 22%, cło z USA chyba 3 z kawałkiem procent koszty przesyłki lotniczej oraz muszę mieć swoja marżę na poziomie 10% wieć nie znam jeszcze dokładnych cen ale jako odbiorca hurtowy mam też u Oriona rabaty co znacząco obniży te wymienione kwoty.

Ostateczne ceny poznam po ocleniu i zapłaceniu koszów przesyłki tej pilotażowej dostawy :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo jak sie ma montaż z Oriona (SkyView Pro) do tego z Soligora? Chodzi mi o wykorzystanie w astrofoto na pigibacku z ogniskową do ok 500-600 mm (na newtonie 15 lub 20 cm).

Po drugie czy tak jak w przypadku Soligora bedzie mozna kupić telep z innymi okularami (w zamian za te kitowe)? To samo apropos szukacza i statywu. Zamienniki też raczej nie Oriona bo tutaj ma akurat dość nieatrakcyjne ceny (okulary i szukacze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Mc Arti, że aby nie była to działalność charytatywna należy przmnożyć tego dolara przez co najmniej 5,5 PLN (3,9 + 22% VAT + 3% cło + przesyłka z ubezpieczeniem + marża). A wliczając koszty prowadzenia działalności to jeszcze z 50 gr trzeba by dorzucić. I tak na poziomie 6 zł to chyba staje się opłacalne dla handlowca do ściągniecia dla ind. zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Indywidualne zamówienie zawsze jest droższe, to indywidualna przesyłka, ubezpieczenie, odprawa celna i jednostkowe poświęcanie czasu dla jednego zamówienia, właśnie cała nadzieja w hurcie i odpowiednim wolumenie zamówionego towaru trafiającego w aktualne zapotrzebowanie klientów :salu:

Na indywidualne zamówienie zwykle "ekstrasy" zamawiają grube i wybredne misie nie liczące się z kosztami ale chcące konkretnego, wskazanego modelu na miejsce i na czas z odpowiednim wyposażeniem oczywiście i dostawą do własnych drzwi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120mm refraktorki są jak 150mm lustra czyż nie :?: powiedzcie jak to jest bo za bardzo niewiem :roll: , właściwie jakie są plusy i minusy refraktorów, poza plusem pierwszych, że nietrza nic aluminizować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.