Skocz do zawartości

Jak zamocować filtr w wyciągu


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie pytanie jak w temacie, a dokładniej chciałbym się dowiedzieć jak mocujecie filtr w oprawie 2 calowej w wyciągu teleskopu na potrzeby astrofotografii. Mój problem polega na tym, że mam filterek UHC-S 2" i chciałem go wkręcić do wyciągu 2" ale jak się okazało średnica wyciągu jest większa od średnicy filtra :Boink: bo przecież filtr wkręca się do okularu.Z drugiej strony DSLR foci się w ognisku więc okularu nie ma i co teraz :unsure: Teleskop, który posiadam to Messier 152/762.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taki reduktor:

 

http://www.telescope-service.com/baader/ad...rs.html#2408190

 

Zakupilem go w DO. Nie mają go na stronie, ale nieoceniony Marek Substyk z katowickiego oddziału, odnalazł go dla mnie. Swietnie wykonany (Baader ma klasę). Montuje w nim filtr 2" UHC-S i używam z okularami 1.25". Ma też inne rozszerzenia. Naprawdę użyteczna rzecz!

 

dobrej zabawy

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taki reduktor:

 

http://www.telescope-service.com/baader/ad...rs.html#2408190

 

Zakupilem go w DO. Nie mają go na stronie, ale nieoceniony Marek Substyk z katowickiego oddziału, odnalazł go dla mnie. Swietnie wykonany (Baader ma klasę). Montuje w nim filtr 2" UHC-S i używam z okularami 1.25". Ma też inne rozszerzenia. Naprawdę użyteczna rzecz!

 

dobrej zabawy

 

Jak dla mnie to potrzebne jest coś takiego:

 

adapter.jpg

 

Z jednej strony wkręcamy filtr 2" a z drugiej przejściówkę np: T2/EOS, a wszystko wsuwamy do wyciągu 2".

 

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

To co podał mpp to taka bardziej rozbudowana wersja. Tylko jak już masz redukcje 2"/1,25" to po co przepłacać?

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to potrzebne jest coś takiego:

 

adapter.jpg

 

Z jednej strony wkręcamy filtr 2" a z drugiej przejściówkę np: T2/EOS, a wszystko wsuwamy do wyciągu 2".

 

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

To co podał mpp to taka bardziej rozbudowana wersja. Tylko jak już masz redukcje 2"/1,25" to po co przepłacać?

 

No fajnie Piotrek, tylko napisz mi jeszcze gdzie to mogę kupić. Rozumiem, że jest to zakończone gwintem T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, przepraszam... :Boink:

Na pewno coś bardzo podobnego mają w Astrokraku tylko musisz im powiedzieć że ma być gwint T2 a nie M42, a to co jest na zdjęciu znalazłem w Scopes'n'Skies tyle że w Angli. Średnio ich polecam, ale inne sklepy też mają coś takiego.

Ale jeśli chcesz mieć to samo w wykonaniu Baadera, to robią to samo pod kodem "BA 2408150" i w cenniku DO kosztuje 69pln.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek wczoraj znalazłem właśnie coś takiego w AK tyle że z M42 ale myślę, że to nie jest problem by zrobili z gwintem T2.

Mario hehe brałem pod uwagę taką możliwość, ale niestety na razie nie posiadam okularów 2". Tak czy owak wszystkim dziękuję z poświęconą chwilę i pomoc.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.