Skocz do zawartości

Pierwsze miesiące z astrofotografią


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka zdjęc z mojego dotychczasowego dorobku w dziedzinie astrofotografii,traktuje je jako przymiarkę do zabawy na lepszym montażu.Prezentując je chciałbym ukazac co w przybliżeniu można uzyskac stosując zestaw (S.W.200/1000 EQ5,Canon 400d),choc z pewnością da się lepiej,zaznaczam że nie stosowałem guidingu.Wielkie dzięki dla Jacka Pali za nieocenioną pomoc w stawianiu pierwszych kroków w astrofoto.Pod koniec roku mam nadzieje wystartowac na zmodernizowanym sprzęcie i jeszcze bardziej cieszyc się tym pięknym hobby.Pozdrawiam całą społecznośc astro-forum.

Fotki to M81 i M82,M42 i M13.

m81m82.jpg

M42.jpg

M_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie M42 robiłem w lutym,M81 i M82 dokładnie 2 marca(szczerze,było dla mnie wielkim zaskoczeniem,że coś wyszło z tej sesji ponieważ tamtej nocy przechodziły przez Polske wichury i tylko 45 minut bezchmurnego nieba udało mi się wykorzystać),M13 w połowie marca.Seeing właściwie nie odbiegał normą od tego co zazwyczaj,więc pod tym względem było średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze, to co napisałem przy Twoim Saturnie.

Zdjęcia dobre. A kuleczka wręcz fantastyczna. M42 według mnie za jasna w centrum.

 

Z niecierpliwoscią czekam na twoj pojedynek ze "starymi wyjadaczami" z naszego forum.

Proszę, również o wersję B&W, jeśli takie jeszcze posiadasz.

 

dobrych warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol - no kurcze teraz to już znowu zmieniam zdanie co do astrofotografii. Po tych zdjęciach które pokazałeś i są zrobione na EQ5 zaczynam się zastanawiać nad ponowną zmianą decyzji z dobsona na EQ5 i celować w astrofoto. Jakbyś mógł jeszcze pokazać jakieś linki do napędu jaki stosujesz oraz więcej szczegółów o sprzęcie którym wspomagasz się przy fotografii to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisałem odnośnie sprzętu to do Canona używam wężyk spustowy(Canon RS60-E3),jest on powszechnie dostępny i nie ma problemu z jego zakupem i oczywiście pierścien T-2 ring EOS,montaż jest wyposażony w napęd w dwóch osiach S.W.EQ5 a także w lunetke biegunową,te produkty możesz znaleźć choćby w Delta Optical lub innych sklepach ze sprzętem astronomicznym,to w zasadzie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Marcin,Canona mam od stycznia i od tamtej chwili rozpocząłem swoją przygodę z astrofoto.Myślę,że do października będę już posiadaczem S.W.EQ6 PRO SynScan,oczywiście dojdzie do tego guiding i wszystko co się z tym wiąże(kamerka,luneta prowadząca itd.),korektor komy i jakieś filtry.Jeśli chodzi o tubę to planuje wymiane wyciągu na Baader Crayford Steeltarack.Lista akcesoriów nie jest zamknięta i muszę jeszcze pewne kwestie rozważyć.Chciałbym do tego zakupić S.W. ED-80 OTA PRO do robienia fotek w szerokim polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż M42 zawsze zachwyca także przy obserwacjach, pozostałe fotki również mi się podobają. Od godz. 16 mam pożyczoną lustrzankę Nikon D40 - założyłem pierścień redukcyjny z gwintem T2, barlowa 2x i czekam na Księżyc - 25-ego ostatnia kwadra. Mgławice i plejady jeszcze nie dla mnie za małe doświadczenie w astrofotografii, dotychczas była lustrzanka analogowa i niezbyt udane fotki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze no i niech mi ktoś powie, że mając tubę o ogniskowej 1m i montaż klasy EQ5 "jest się skazanym na porażkę i aż się prosi o kłopoty".. :Salut:

 

Ja powiem. :szczerbaty: Podpisuje sie pod cytowanym stwierdzeniem obiema łapkami. Zobacz. Gość dopiero co zaczał, a juz sie chce przesiadać na inny mont i inną OTE B)

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Janus, niezłe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.