Skocz do zawartości

NGC 6960


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo zebrales sporo materialu wiec jest co pokazywac.

Na malym formacie chyba widac brak dobrego flata. Balans kolorow tez moglby byc inny.

 

Osobiscie dla mnie to juz cos :) Ja do tego veilowego kompleksu dopiero sie przymierzam ostatnio atakowalem motyka slonce i zastanawiam sie czy jest po co obrabiac material ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było dzielone przez masterflata robionego jak zwykle czyli tubą wycelowaną w bezchmurne niebo tak, żeby wypełniał się środek histogramu z ustawieniem monochrome

z pokorą przyjmuję krytykę a nad tym materiałem jeszcze popracuję

fotka powstała całkowicie w warunkach miejskich, przy Księżycu, cirrusach - w tej sytuacji uważam UHC-S za świetny nabytek, pół roku temu nie przyszłoby mi do głowy wynosić monta w okolicach pełni

odnośnie balansu kolorów - 9 z 34 klatek robiłem z ustawieniem na daylight ale porzuciłem ten pomysł bo wychodziło jasnoniebieskie tło i mniejszy kontrast, reszta szła na auto - może ten fakt ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo zebrales sporo materialu wiec jest co pokazywac.

Na malym formacie chyba widac brak dobrego flata. Balans kolorow tez moglby byc inny.

 

Osobiscie dla mnie to juz cos :) Ja do tego veilowego kompleksu dopiero sie przymierzam ostatnio atakowalem motyka slonce i zastanawiam sie czy jest po co obrabiac material ;)

 

co powiesz na tę wersję ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było konstruktywniej, na środki widzę czerwoną dominantę w tle, której być może na swoim monitorze nie widzisz. Jest to efekt nierównomiernego oświetlenia kadru (winieta lub inne powody). Poprawić to możesz w programie graficznym (nie łatwo), albo zastosować flaty (też w sumie trudno).

 

Jeżeli pozbędziesz się tej centralnej iluminacji - będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było konstruktywniej, na środki widzę czerwoną dominantę w tle, której być może na swoim monitorze nie widzisz. Jest to efekt nierównomiernego oświetlenia kadru (winieta lub inne powody). Poprawić to możesz w programie graficznym (nie łatwo), albo zastosować flaty (też w sumie trudno).

 

Jeżeli pozbędziesz się tej centralnej iluminacji - będzie super.

 

dziękuję Adamie za te krytyczne uwagi

mój laptop właśnie objawił mi to, czego nie widziałem w pełni na swoim podstawowym monitorze, kilka poprzednich fotek, o których miałem niezłe zdanie - kwalifikuje sie do ponownej obróbki

poza tym wyglada na to, że za wysoko ustawiałem black point w PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w związku z fatalną pogodą poprawiam swoje archiwum

welonikowi poświęciłem jak dotąd najwięcej czasu na rejestrację i obróbkę ze wszystkich obiektów

mam nadzieję, że jest coraz lepiej

tylko nie wiem dlaczego za każdym razem wychodzi inny kolor :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.