Skocz do zawartości

Jowisz = pomoc


toba94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zrobilem taka fotke Jowisza (przykladajac aparat do okularu) i czy dalo by sie cos z niej wyciagnac?

Albo jak ktos zna sie na Photoshopie cs3 to napisze instrukcje jak by w nim mozna bylo z tej fotki cos wyciagnac?

Pozdrawiam

100_4779.jpg

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka internetowa i prowadzenie teleskopu-dopiero wówczas można coś z tego teleskopu wycisnąć , tym bardziej że powinieneś użyć jeszcze Barlowa , a bez prowadzenia koszmarnie szybko Jowisz zwieje ci z pola widzenia , no i oczywiscie laptop .

 

 

Jedna pozytywna sprawa , w Krośnie Jowisz jest zdecydowanie wyżej niż np. w Dębkach gdzie nawet wizualnie wyglądał koszmarnie ( był tak nisko) , o CCD można było zapomnieć.

 

Z twojego zdjęcia udało mi sie tyle wycisnąć , ale może ktoś zrobi to lepiej.

Jowisz.jpg

DSC06837.JPG

1.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego zdjęcia zbyt wiele nie wyciągniesz.

 

Zamiast robić zdjęcia, spróbuj nagrać filmik, trzymaj aparat nieruchomo, niech Jowisz przeleci sobie przez pole widzenia. Jak uda Ci się nagrać 20-30 sekundowy filmik, to potem wrzucasz to do RegiStaxa4.

 

Klikasz Select wybierasz plik z filmem. Potem wybierasz klatki których program ma użyć (Show Frame List), możesz zostawić tylko te najlepsze, albo wywalić te najgorsze. Tutaj musisz poeksperymentować.

 

Zaznaczasz pierwszą z wybranych klatek. Najeżdżasz myszką na Jowisza i masz kwadrat z krzyżykiem w środku. Zmieniając wartość w Alignmentboxsize ustaw taki rozmiar, żeby cały Jowisz zmieścił się w tym kwadracie. Jeżeli tak jest klikasz na środek planety. Zaznaczasz Automatic processing i klikasz na Align.

 

Po chwili jak już program skończy swoją robotę, będziesz miał po lewej stronie sześć suwaków. Zacznij od tych najniżej. Po prawej stronie masz podgląd. Poza tym dużo przydatnych opcji w prawym górnym rogu programu.

 

Tym sposobem udało mi się ostatnio zrobić takiego Jowisza: Klik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na próbe nagrałem 30 sekundowy filmik w aparacie, zamieniłem go na plik Avi i gdy chce wczytac go Registraxem to wyskakuje: Failed to start AVI decompression. :(

 

Edit: mialem w grać screena ale anulowalem i jakos przez przypadek 2 razy tego samego posta wpisalo <_< sory <_<

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz dźwięk musisz wyrzucić dźwięk w jakimś programie np virualdub. :Beer:

Dla RegiStaxa to czy filmik ma dźwięk, czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Ja wrzucałem filmy prosto z aparatu.

 

Problemem jest raczej brak odpowiedniego kodaka. Rozumiem, że plik AVI możesz normalnie odtworzyć w MediaPlayerze, czy innym odtwarzaczu, a tylko RegiStax ma z tym problem?

 

Najlepiej będzie, jak skonwertujesz MOV do AVI bez kompresji. Sciągnij program RAD Video Tools. Po uruchomieniu zaznaczasz plik MOV, klikasz po kolei na: Convert a file, Output type..., AVI file, Convert, po chwili pyta się o rodzaj kompresji, dajesz Pełne klatki (nieskompresowane).

 

Plik będzie miał duży rozmiar, ale powinien otworzyć się bez problemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie poradzilem, sciagnolem jakis pakiet co umozliwia odtwarzanie filmow bez tam jakis kodekow czy cos w tym stylu juz nie pamietam dokladnie... i jak narazie wszystko dziala.

Dzieki :notworthy:

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku ksiezyca tak samo robi sie zdjecia krecac film? I czy Registax sie do tego tez nadaje bo tam jest Alignmentboxsize ze sie ten obszar wybiera wiec calego pola objąć sie nie da, chyba ze by mozna bylo zaznaczyc konkretny obasz np. krater?

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku ksiezyca tak samo robi sie zdjecia krecac film? I czy Registax sie do tego tez nadaje bo tam jest Alignmentboxsize ze sie ten obszar wybiera wiec calego pola objąć sie nie da.

To jaki obszar jest ostatecznie przetwarzany zależy od wartości Size w Prosessing Area.

Alignmentboxsize określa obszar który jest używany do "alignowania", czyli dopasowywania do siebie poprzesuwanych klatek. Do księżyca najlepiej będzie użyć wielu takich punktów (opcja Multipoint).

 

Tutaj jest Manual do RegiStaxa4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moj aparat nie zabardzo nadaje sie do filmikow <_< lepiej wychodza mu zdjecia.

I mam taka prosbe jak by ktos mial czas i checi sie pobawic to wrzucam 3 zdjecia ktore mi sie najbardziej dzisiaj udaly do obróbki. Pozdrawiam.

Obraz_001.jpg

Obraz_002.jpg

Obraz_006.jpg

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.