Skocz do zawartości

M27


Piotrek Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt ustrzelony na kudłaczach, przy mocno świecącym księzycu.

Do tego ostrość ustawiana na oko, bo nie miałem czasu żeby zamocować robofocusa.Sprzęt dotarł do mnie dzień przed wyjazdem, także nie miałem czasu na sprawdzenie czegokolwiek.Ale chyba wszystko jest ok, wydaje mi się nawet, że nie będe musiał dokupywać flatenera, bo dla czipu st2000 pole jest w miare płaskie.

10x300s L

2x300s Ha

 

m27_1200.jpg

 

 

a tak prezentuje się sprzęcik poskładany do kupy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę jednak, że czegoś znacznie większego..

tak z parę razy ...od naszego Słońca :rolleyes:

 

przepiękne zdjęcie! no i genialny zestawik

na zdjęciu wygląda na maleństwo, ile to waży Piotrze?

pozdrowienia

 

to co na zdjęciu 15kg, sama rurka ok 10kg

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!

Walniesz fotkę w kolorze i będzie pozamiatane :szczerbaty:

Co do refraktora, to musi mieć naprawde płaskie pole (mimo braku flattenera) bo faktycznie ciężko się przyczepić do narożników zdjęcia. :D

Miło zobaczyć, że się ludzie rozwijają zwłaszcza sprzętowo :helo:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tę naklejkę to zerwij :) APM powinien natychmiast zatrudnić jakiegoś designera :szczerbaty:

 

15KG - trochę jest towaru. Ja kupując APO130 myślałem, że odciąże montaż w porównaniu z newtonem 250/1200, a tu zonk - już ponad 20KG towaru wisi na montażu. Ciężkie są te duże APO (no może średnie raczej) jak cholera.

 

M-ka bardzo dobra, jak zwykle, choć wyciągnąć da się z tego obiektu znacznie więcej - co pewnie wkrótce pokażesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo o "kurwaturze". Chyba nie jest tak dobrze, jakby mogło być. W tripletach APO krzywizna czasami wygląda inaczej - tzn. nie objawia się "kometami", a wygląda trochę jak rotacja pola. Np. u mnie w TOA tak jest. U ciebie widzę coś takiego - jakby lekką rotację, choć faktycznie, może to być rotacja.

 

Teoretycznie jest możliwe, że płaskiego pola starczy na chip ST2000. Trzeba by to obadać na jednej klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15KG - trochę jest towaru. Ja kupując APO130 myślałem, że odciąże montaż w porównaniu z newtonem 250/1200, a tu zonk - już ponad 20KG towaru wisi na montażu. Ciężkie są te duże APO (no może średnie raczej) jak cholera.

 

jak dojdzie do tego porządzny focuser, rotator, druga kamerka, ble ble ble.............

to pewnie też przekrocze 20kg.

No coż Adam pora odkładać na większe montaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo o "kurwaturze". Chyba nie jest tak dobrze, jakby mogło być. W tripletach APO krzywizna czasami wygląda inaczej - tzn. nie objawia się "kometami", a wygląda trochę jak rotacja pola. Np. u mnie w TOA tak jest. U ciebie widzę coś takiego - jakby lekką rotację, choć faktycznie, może to być rotacja.

 

Teoretycznie jest możliwe, że płaskiego pola starczy na chip ST2000. Trzeba by to obadać na jednej klatce.

lekka krzywizna występuje, ale jest na tyle akceptowalna że nie wymusza kupna flatenera na już,

a to ustrojstwo kosztuje 1000 euro :szczerbaty:

 

A ty wiesz, że na awatarze masz moją piersiówkę? :P

 

na pewnie że tak,tylko nie pamiętam jakie ochydztwo wtedy piliśmy :D:Beer:

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.