Skocz do zawartości

M101


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

O dawien dawna planowałem uwiecznienie jakiejś galaktyki i dopiero wczoraj miałem ku temu okazję. Wybór padł na M101.

 

Początek sesji jak zwykle zszargał mi nerwy z powodu kłopotów w ustawieniu konfiguracji GOTO z Ascoma, ale jakimś cudem udało mi się nakierować teleskop na obiekt choć nie obyło się bez kilku korekt. (JaLe robie tak jak pisałeś, ale choroba nie mogę sobie z tym poradzić, jeśli ktoś może krok po kroku to opisać dla montażu mobilnego byłbym wdzięczny - zbliża się czas gdzie każda sekunda przy ustawianiu sprzętu będzie na wagę nieodmrożonego palucha)

 

Domyślałem się, że będą problemy z materiałem i jego obróbką, gdyż z każdą minutą obiekt schodził niżej i zatapiał mi się coraz głębiej w łunę miejską ale z powodu tego, że moje GOTO nie chodzi jak należy postanowiłem focić to co mam w kadrze i nie tracić czasu na ustawianie - a już chwilami miałem ochotę :komputer: .

 

W sumie to miałem tego nie pokazywać ale udało mi się jakoś usunąć gradient i jako tako fotka nadaje się do pokazania.

 

Data: 09-09-2008

ST 2000XM - ED80 - HEQ5

L 9X600

 

m10109092008jn0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co nie zajrzę do tego wątku, to zdjęcie i sposób obróbki się zmienia jak w kalejdoskopie,

jakbyś mógł Kamil nie podmieniać tych fotek na serwerze, tylko pokazywać kolejne wersje,

albo jako załączniki, bo za chwilę, każdy się będzie dziwił, czego ten Piotrek się czepia :D

a mnie się chyba najbardziej podobała wczorajsza wersja, ta najbardziej delikatna

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co nie zajrzę do tego wątku, to zdjęcie i sposób obróbki się zmienia jak w kalejdoskopie,

jakbyś mógł Kamil nie podmieniać tych fotek na serwerze, tylko pokazywać kolejne wersje,

albo jako załączniki, bo za chwilę, każdy się będzie dziwił, czego ten Piotrek się czepia :D

a mnie się chyba najbardziej podobała wczorajsza wersja, ta najbardziej delikatna

pozdrowienia

 

Sumas ja nic nie podnieniałem, to jest wersja pierwsza i nie będę podmieniał właśnie ze względów edukacyjnych aby "widź" widział te problemy o których się dyskutuje na forum odnośnie prezentowanej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym to trzeba o tej sesji jak najszybciej zapomnieć.

 

Nie zgadzam się z Tobą, bo z każdej nawet nie udanej sesji mamy kolejne doświadczenia.

Sesja udana - wiemy co i jak robić, sesja nieudana - wiemy czego i jak nie robić ;)

A co do fotki to naprawde nieźle zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki dla tej galaktyki :D

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z nudów postanowiłem zabrać się za materiał jeszcze raz.

 

W zasadzie wykonałem tylko dwie czynności czyli rozjaśniłem lekko tło do poziomu ok. 80% co pozwoliło jeszcze wydobyć trochę subtelnych szczegółów ramion galaktyki oraz pobawiłem się w Neat Image aby usunąć szum - ale subtelnie aby nie rozmyć i tak lichych szczegółów galaktyki - czy jest lepiej? Ja uważam że tak i to znacznie, ale oczywiście czekam na Wasze opinie.

 

m10109092008ok8.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.