Skocz do zawartości

Veil - East


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek bym nie napisał to piękny fragment kosmosu i na fotografii i w wizualu. W tamtym roku miałem niewątpliwą przyjemność podziwiać te cirusiki w taurusie 400 z filtrem lumicona na Kudłaczach. Istne cudo.
Cały kompleks prezentuje się równie pięknie i szkoda ze nie miałem na tyle cierpliwosci aby skadrowac całość np w 3 częsciach a potem złożyć ale brak stacjonarnego słupa noc w noc jest bardzo zniechęcający w tego typu zadaniach.

U mnie bez Ha w czystym LRGB cool.gif kolory nie pozostawiają złudzeń. Z Ha wydobyłbym troszkę więcej ale może nie wiedziałbym jaki kolor temu przydzielić laugh.gif .

A tak właściwie to jak to jest z tym oznaczeniem Veila... CdC pokazał 6992 dla wschodniej części, znalazłem ze używa się 6990... hmm troszkę pogmatwane ale może nie ma dobrego atlasu wink.gif


SW6"N, NJP, canon 350D mod,guiding
20x8min/iso800

veileast_k5a4cr4.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomicie wyszło, zresztą jak zwykle w Twoim wykonaniu :notworthy:

a z Veilem, to rzeczywiście dziwna sprawa, znaczy wschodnia część, dzieli się na dwie częsci, hmm chyba północną i południową: NGC6992 i NGC 6995

veil_det.jpg

obrazek stąd: http://www.skyfactory.org/veil/veil.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja! Ustawiłem sobie jako tapetę - chyba można?

A pewnie, pewnie :Beer: Mam nadzieje tylko ze rozdzielczość spasowała.

 

Jakim algorytmem robisz resize?

Fota podoba mi się, może nie przepalałabym tak bardzo tych jasnych gwiazd, ale i tak jest fajnie, dobre kolory.

 

Bicubic - chyba nie ma lepszego... albo to zależy od potrzeb ale tego nie wiem.

 

Jasne gwiazdki zostały jasne i już na sile nie chciałem coś z nimi robić. Moze gdybym podszedł do obróbki jeszcze raz to zwróciłbym dostatecznie wcześnie uwagę na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicubic - chyba nie ma lepszego... albo to zależy od potrzeb ale tego nie wiem.

 

Spróbuj Bilinear, ja tego używam, daje przynajmniej okrągłe małe gwiazdki po zmniejszeniu. U Ciebie są takie jakby kwadraty wg mnie.

 

P.S. Dlaczego kilka ostatnich fot, jak np. ten godny uwagi Veil nie trafiło jeszcze na główną na górę?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Bilinear, ja tego używam, daje przynajmniej okrągłe małe gwiazdki po zmniejszeniu. U Ciebie są takie jakby kwadraty wg mnie.

 

P.S. Dlaczego kilka ostatnich fot, jak np. ten godny uwagi Veil nie trafiło jeszcze na główną na górę?? :blink:

Zaraz trafią. Mamy urwanie głowy ze zlotem i wszystkim, co dzieje się dookoła. Trwają także prace nad upgradem forum. Spokojnie Kuba, Twoi wierni murzyni nie leniuchują. Tyramy solidnie, tylko nie da się wszystkiego robić jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogę wam doradzić w kwestii downsamplingu to dwukrokowość. W poprzednich wersjach Photoshopa nie powinno się skalować dużego obrazka do bardzo małego. Najlepiej zrobić to w 2-3 krokach. Różnica będzie znacząca. Najpierw do 50%, a potem do np. 800 pix.

 

Poprawiono to w nowych wersjach, ale nie pamiętam już czy w CS1, czy CS2. W każdym razie, nowego to nie dotyczy (CS3), na Bicubic'u powinien dawać najładniejsze gwiazdki - "najgładsze". Jeżeli chcemy żeby było "ostrzej", to wtedy Bilinear. Paradoksalnie, to bilinear może powodować "kwadratowienie" gwiazd, przez mniej rozmywający algorytm. Ale jak widać, różnie z tym bywa. Jakość downsamplingu na pewno komplikuje wcześniejsze np. ostrzenie (ciemne obwódki dookoła kontrastów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz trafią. Mamy urwanie głowy ze zlotem i wszystkim, co dzieje się dookoła. Trwają także prace nad upgradem forum. Spokojnie Kuba, Twoi wierni murzyni nie leniuchują. Tyramy solidnie, tylko nie da się wszystkiego robić jednocześnie.

 

Nie no spoko, ale z tym "Panem" to przegieliście i to konkretnie. Lepiej całkiem ten odnośnik zdejmijcie, mówię poważnie.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.