Skocz do zawartości

Nowy dział, nowe podejście do banowania


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że mam mieszane uczucia związane z tym działem, ale przegłosowaliśmy, że czas coś zmienić. Chodzi o odwieczny problem zbanowanych, którzy wywijają cuda na kiju, my to czyścimy, maili nie pokazujemy, a oni już drugiego dnia na innych forach lamentują, jacy są pokrzywdzeni. Poza tym, wszyscy zapominają szybko, o co ktoś został zbanowany.

 

W związku z tym, na razie na próbę, otwieram dział prezentujący "teczki" tych najlepszych. Każda osoba łamiąca regulamin dostaje ostrzeżenia. Tych ostrzeżeń nie widzicie, choć jestem za tym, żebyście mogli je także czytać na bieżący. W momencie kiedy ostrzeżeń się uzbiera, albo ktoś już totalnie nie rokuje nadziei na poprawę, teczkę odtajniamy i zostaje na zawsze. Dołączamy do niej korespondencje prywatną, która zawsze towarzyszy takim sprawom. Staramy się "negocjować", rozpoznać człowieka, czy to chwila słabości, czy permanentny stan chorego indywidualizmu.

 

Liczę na to, że jeżeli będziemy publikować artystów, to może kolejni się opamiętają ze wstydu. Tym samym ogłaszam, że żadna korespondencja z administratorem w takich sytuacjach nie będzie TAJNA. Maile będą publikowane, na życzenie także dostęp do oryginałów. Jeżeli znamy nazwisko, to obok będzie także prezentowane. Google sobie zapamięta na zawsze. Trolowi się nie spodoba - proszę bardzo, niech mnie pozwie do sądu. Tym samy ogłaszam także, że wszystkie sprawy noszące znamiona łamania prawa, będę wędrować tam, gdzie ich miejsce. Mamy groźby karalne, jak np. "szansa otrzymania w ryja - bynajmniej nie cukierka", albo dosyć często grozi się nam atakami hackerskimi na AF.

 

Nawet nie wyobrażacie sobie, jakie kwiatki są w "archiwach". Myślę, że z czasem znajdziemy czas, żeby uzupełnić kartotekę wstecz, ku uciesze paru "celebrytów", którzy dzień w dzień lżą sobie z nas radośnie, zarówno na forach, jak i spotkaniach towarzyskich.

 

Jestem otwarty na każdą propozycję, która skończy tą męczącą i żenującą procedurę. Nikomu nie sprawia przyjemności babranie się w takim szambie, dlatego też mam wątpliwości, czy zmuszać was do czytania tej poezji. Z drugiej strony, bardzo nam przykro jeżeli jesteśmy przez te osoby pomawiani.

 

Być może trzeba ograniczyć dostęp do tego działu dla określonej grupy, która zapisując się do niej, wyrażała by zainteresowanie weryfikacją działań administratorów (których jest już kilku na AF).

 

Chcemy transparentności działania administratorów?

 

W dziale można znaleźć dzisiejszą sprawę. Nie polecam lektury.

 

Wstyd mi, że muszę pisać takie posty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z tym nazwiskiem to nie wiem czy to dobry pomysl- w koncu mamy prawo o ochronie danych osobowych- moze sie skonczyc procesem.

mialem tez obawy co do pokazywania prywatncyh maili- ale po sprawie WŁ widzę że nie pokazujesz całej korespondencji tylko "kwiatki"- to chyba jest OK...

 

co do przeszłości- ja jestem "młody" stażem. To, co się działo znam tylko z opowiadań- i to jednej strony. Nie mnie oceniać, nie uczestniczyłem. Natomiast uważam, że nie ma sensu rozdrapywanie starych -nazwijmy to- nieporozumień. Nie każdy musi się lubić, nie każdy musi mieć takie same poglądy. Ale ciągnięcie pewnych spraw skończy się po prostu powiększającym się podziałem w astroświecie. Nie ma po co...

dlatego - jeśłi mogę- stawiam wniosek: nie grzebmy w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł BARDZO DOBRY.

W końcu prawda ujrzy światło dzienne, zamiast kolesiostwa i obgadywania za plecami uczciwych ludzi.

Zazwyczaj jest tak, że trole trolują, kolesie dogadują się i przepychają pewne stanowiska na forach, nierzadko łamią regulamin, admin reaguje (upomnienie, ban), a potem okazuje się, że to on jest najgorszy, a trol biedna i pokrzywdzona ofiara...

 

Takich kwiatków jest na kazdym forum wiele, o czym się nie mówi żeby nie prać brudów i nie zniechęcać innych userów do danego forum, a wtedy trol ma otwarte wszelkie drogi działania ze świadczeniem nieprawdy włącznie. Bardzo często taka osoba wie, że sobie nagrabiła i wtedy zaczyna wg. zasady: najlepszą obroną jest atak i leci na inne fora krzyczeć jakiej to wielkiej krzywdy doznała.

 

Co do ochrony danych, to ten przepis osłania trola, a działa na niekorzyść nas wszystkich, bo nie wiedząc jaka jest PRAWDA, dajemy się manipulować wielu "sprytnym" osobom.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł! Muszę go przedstawić na zaprzyjaźnionym forum modelarskim gdzie kiedyś sam bylem moderatorem. Nie wypracowaliśmy takiego narzędzia a jedynie mediacje z trolami które często kończyły się awanturami w sztabie ad-mod. Może to jest kontrowersyjny pomysł, ale wydaje się być skuteczny! Po dzisiejszej lekturze jednego "kwiatka" widzę, że jest szansa by zgasić temperament przyszłych!

 

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z tym nazwiskiem to nie wiem czy to dobry pomysl- w koncu mamy prawo o ochronie danych osobowych- moze sie skonczyc procesem.

mialem tez obawy co do pokazywania prywatncyh maili- ale po sprawie WŁ widzę że nie pokazujesz całej korespondencji tylko "kwiatki"- to chyba jest OK...

 

co do przeszłości- ja jestem "młody" stażem. To, co się działo znam tylko z opowiadań- i to jednej strony. Nie mnie oceniać, nie uczestniczyłem. Natomiast uważam, że nie ma sensu rozdrapywanie starych -nazwijmy to- nieporozumień. Nie każdy musi się lubić, nie każdy musi mieć takie same poglądy. Ale ciągnięcie pewnych spraw skończy się po prostu powiększającym się podziałem w astroświecie. Nie ma po co...

dlatego - jeśłi mogę- stawiam wniosek: nie grzebmy w przeszłości.

Trudno, będą musieli mnie podać do sądu. Nie widzę problemu. Ostrzegam, że będą publikowane kompletne dane, które uda mi się ustalić. Jeżeli komuś nie podoba się, że jego chamstwo będzie opublikowane, to znaczy, że nie będzie mógł z AF korzystać.

 

Co do grzebania w przeszłości, popatrzę na kandydatów na gwiazdy naszej kartoteki. Poobserwuje, co robią i co mówią. Jeżeli gdzieś, na którymś forum znowu napiszą, że AF to banda łajdaków krzywdzących biednych ludzi, to mają jak w banku prezentację dokonać z przeszłości AF. Proste, transparentne i... nieprzyjemne. Myślę, że to uczciwy deal i intencje są jasne.

 

W tym miejscu chciałem także powiedzieć, że będę udostępniał dane innym administratorom (innych serwisów). Zasadą jest, że trolle używają wielu nicków i robią to samo w innym miejscu. Jak nie od razu, to za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo dobry pomysł. Dla niektórych pewna anonimowość w sieci jest jednoznaczna z całkowitą bezkarnością

najwyższy czas abyśmy byli odpowiedzialni za to co piszemy

 

na forum o koszykówce mają ciekawy patent. Pod awatarem znajduje się czerwony pasek obrazujący ilość ostrzeżeń oraz podana ilość tychże np 1/3. Trzy ostrzeżenia automatycznie powodują bana. Taki znacznik od razu informuje ewentualnych dyskutantów o charakterze osobnika

 

istotny wydaje się pomysł z wyjaśnieniem przyczyn zbanowania. Nie jest to zapewne przyjemne ale z całą pewnością pouczające i wychowawcze. Kilka razy zauważyłem, że ktoś znika z forum ale nie znałem przyczyn. Opublikowanie kulisów sprawy pozwoli jasno określić jakie zachowania nie będą tolerowane

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona kreska ostrzeżeń dodanych przez modów to też dobry pomysł, znany mi z czasów gdy sam moderowałem. Każdy mod może dać maks 3 punkty na raz co oznacza np. niemożność pisania na tydzień. Więcej mogą dodać kolejni moderatorzy powodując dalsze przykre następstwa dla trola tj. ban na tydzień od pisania i czytania (sprawdza się na forach zamkniętych) lub wreszcie do totalnego bana na amen. Zaletą jest łatwość użycia tego narzędzia, z możliwością dodania komentarza za co owy osobnik otrzymał ostrzeżenie. Na porządku dziennym była świecąca jednopunktowa czerwona kreska za byki i niechlujstwo językowe. Oczywiście skarcony trol z miejsca pisał płaczliwe maile do amina lub unosząc się honorem kazał wykasować swoje konto :lol: Ogólnie najważniejsza sprawą to nie karmić takiego typa, bez większych dyskusji walić czym się ma tj. banem jak do szczurów czy innych gryzoni z małokalibrowej broni czy wiatrówki :D

 

Pozdrawiam!

Sergiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na forum o koszykówce mają ciekawy patent. Pod awatarem znajduje się czerwony pasek obrazujący ilość ostrzeżeń oraz podana ilość tychże np 1/3. Trzy ostrzeżenia automatycznie powodują bana. Taki znacznik od razu informuje ewentualnych dyskutantów o charakterze osobnika...istotny wydaje się pomysł z wyjaśnieniem przyczyn zbanowania. Nie jest to zapewne przyjemne ale z całą pewnością pouczające i wychowawcze. Kilka razy zauważyłem, że ktoś znika z forum ale nie znałem przyczyn. Opublikowanie kulisów sprawy pozwoli jasno określić jakie zachowania nie będą tolerowane...

Uważam, że takie rozwiązanie byłoby całkiem niezłe...popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.