Skocz do zawartości

Logo nowej strony o astronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Chciałbym zapytać o Wasze zdanie do co poniższego loga, które będzie umieszczone na stronie o astronomii oczywiście (dokładnie o relacjach z obserwacji, galeria itp). Ideą strony będzie temat "Bliżej Gwiazd" dlatego logo to jest "trochę podciągnięte pod temat".

 

Poprzednio wystawiłem to logo z danymi strony oraz z serwera zewnętrznego. Temat został usunięty. Mój błąd bo nie doczytałem dokładnie regulaminu. Za co przepraszam. Ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do komentowania. Bo szczerze zależy mi na opiniach, bo strona ma być dla ludzi a nie tylko dla mnie.

 

blizejgwiazd_02.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najczęstszego pięknego nieba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jest fajne - przejrzyste, oczywiste, miłe dla oka, proste i jednocześnie niesie informację odbieraną na pierwszy rzut oka, czyli spełnia swoje zadanie.

Ale... zawsze musi być jakieś ale :). Jest ciut za bardzo podobne do loga "2009 - Międzynarodowego Roku Astronomii". Ponadto zawiera jakby sprzeczność wizualną w sensie odbioru: Postać wskazuje gwiazdę ręką, ale jest sama. Czyli ona komuś ją pokazuje? Więc przydałaby się druga osoba - ale wtedy logo już zupełnie nawiązywałoby do loga wyżej wymienionego Roku 2009.

Chyba, że sens tkwi w tym, że postać wyciąga rękę do gwiazdy (marzy, chce dosięgnąć). Jeżeli tak, to powyższy mój wywód jest podyktowanym moim złym zrozumieniem. Niemniej spiczasta "ręka" przywodzi na myśl wskazywanie na gwiazdę ("spójrz, jest tam"). Gdyby chcieć osiągnąć ten przekaz o marzeniu, próbie sięgnięcia gwiazd, można zakrzywić "dłoń", żeby została zinterpretowana jako lekko uniesiona dłoń, z wyciągniętymi lekko palcami.

 

Takie moje przemyślenia... Jestem poważnie niewyspany, to mogę bredzić :lol: więc bez urazy jakby co ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to inna bajka. Dzięki za dostosowanie tematu do zasad tu panujących.

 

Jak że temat jest mi bardzo bliski (zarówno astronomia, jak i identyfikacja wizualna marek), muszę powiedzieć, że logo jest naprawę niezłe. Rzekłbym, bardzo dojrzałe. Z chęcią bym zobaczył inne twoje prace, bo nie wierze, że mogłeś taki znak zaprojektować, jako pierwszy "w karierze". To nierealne, bo by znaczyło o Twoim wielkim, wrodzonym talencie. No chyba, że zasugerowałeś się czymś innym. Ale to i tak by wymagało boskiej komórki w mózgu, która nie znając zasad potrafi działać intuicyjnie.

 

Początkujący designerzy projektując znaki (cokolwiek w zasadzie) mają tendencje do przesadzania, przegadywania swoich prac. Przecząc tym samym sztuce użytkowej, która zawsze ma swój nadrzędny cel. Twój znak jest prosty, czytelny i co najważniejsze i czego mi brakuje w większości prac - przekaz emocjonalny.

 

Zasada i komunikacja tego znaku jest bardzo zbliżona do jednej z moich starych prac. Ja zawarłem element dziecka, w odwołaniu się do emocji związanych z naszymi dziecięcymi marzeniami. Znaki są podobne, ale nie takie same. Gratuluje.

 

Teraz zrób wersję znaku monochromatyczną. Zobacz, jak będzie się sprawował przy użyciu tylko jednego koloru - czarnej farby.

SkyGroup_by_Jesionkiewicz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jest fajne - przejrzyste, oczywiste, miłe dla oka, proste i jednocześnie niesie informację odbieraną na pierwszy rzut oka, czyli spełnia swoje zadanie.

Ale... zawsze musi być jakieś ale :). Jest ciut za bardzo podobne do loga "2009 - Międzynarodowego Roku Astronomii". Ponadto zawiera jakby sprzeczność wizualną w sensie odbioru: Postać wskazuje gwiazdę ręką, ale jest sama. Czyli ona komuś ją pokazuje? Więc przydałaby się druga osoba - ale wtedy logo już zupełnie nawiązywałoby do loga wyżej wymienionego Roku 2009.

Chyba, że sens tkwi w tym, że postać wyciąga rękę do gwiazdy (marzy, chce dosięgnąć). Jeżeli tak, to powyższy mój wywód jest podyktowanym moim złym zrozumieniem. Niemniej spiczasta "ręka" przywodzi na myśl wskazywanie na gwiazdę ("spójrz, jest tam"). Gdyby chcieć osiągnąć ten przekaz o marzeniu, próbie sięgnięcia gwiazd, można zakrzywić "dłoń", żeby została zinterpretowana jako lekko uniesiona dłoń, z wyciągniętymi lekko palcami.

 

Takie moje przemyślenia... Jestem poważnie niewyspany, to mogę bredzić :lol: więc bez urazy jakby co ;)

pozdrawiam

Faktycznie wygląda to na inspirację IYA2009, ale to nic złego. Daleko do plagiatu. Stylistyka jest podobna, charakter postaci. W sumie mój znak też jest podobny, tylko z tą malutką różnicą że powstał w 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, dziekuje Ci za te slowa. Co do projektu to pomysl byl calkowicie moj, ale wykonanie nie do konca. Narysowalem "byle jak" na kartce i znajomy mi to bardziej wprawna ręką udoskonalil.

 

Poniżej jest ten obrazek w mono, a dokładnie sam szkic, który chyba najbardziej mi sie podoba. (Możliwe, ze taki szkic zrobię sobie na koszulce)

 

blizejgwiazd_02_m.jpg

 

Jak czas pozwoli wstawie wiecej takich obrazkow kolegi, który zainspirowany tym logiem narysował.

 

PS. Co do Twojej pracy to powiem szczerze, że jest o wiele wiele razy lepsza od mojej. Gratuluje. Ty na pewno masz boską komórę w mózgu :)

 

Pozdrawam i życzę pięknego nieba

Edytowane przez ADFOTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto zawiera jakby sprzeczność wizualną w sensie odbioru: Postać wskazuje gwiazdę ręką, ale jest sama. Czyli ona komuś ją pokazuje? Więc przydałaby się druga osoba...

Wimmer, a nie przyszło Ci do głowy, że Ty, jako odbiorca, jesteś tą drugą osobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje logo jest czytelne i jednoznacznie wskazujace na miłośnika astronomii , ale ...

Istnieje ( równeż w naszym kraju ) grupa Pań bardzo walecznie walczących o równouprawnienie we wszystkich dziedzinach życia które mogą Ci zarzucić , że logo wskazuje tylko na miłośnika astronomii (samca) , a przecież jest to również pasja sporej ilości kobiet !!

Dlatego aby zabezpieczyć się przed zmasowanym atakiem emancypantek dodaj również sylwetkę przedstwicielki płci pięknej !

 

pozdrawiam

bjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer, a nie przyszło Ci do głowy, że Ty, jako odbiorca, jesteś tą drugą osobą?

 

Nie :D

Źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Chodziło mi o to, że postać na logo jakby pokazuje gwiazdę... ale sam gest pokazywania mógłby być skierowany do innej postaci (np. leżącej obok). Podobnie jest na logo YOA 2009.

Ale i moje przemyślenia nie muszą przecież być do końca trafne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.