Skocz do zawartości

Veil - West


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cześć jest słabsza od wschodniej co od razu było widoczne na pojedynczej klatce. Zdecydowałem o poświeceniu dwóch nocek co wcale nie chyba nie zadowoliło canona bo nie do końca było łatwo wyciągnąć ten sygnał.

 

Planowałem mozaikę ale chyba chce robić rożne obiekty wiec zostawię sobie ten projekt na rok następny :) No cóż zobaczymy, a tym czasem możemy nacieszyć oko NGC 6960 na obrazku bo niebo nam nic nie pokazuje.

 

Mam nadzieje że wszystkie astrozloty w ten weekend będą się cieszyć z pięknej bezchmurnej pogodny przynajmniej w nocy B)

Pozdrowienia dla wszystkich i czystego nieba !

 

 

SW6"N, NJP, canon 350D mod, guiding

35x8min/iso800

 

veilwest_200809_1600bs.jpg

 

http://www.astromarcin.pl/pages/veil.html

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chcesz zebym popadł w kompleksy

 

:D

Eeeeeee tam daleki jestem od tego... czuje sie winny a ta pogoda jest wystarczająco depresyjna ... no dobra obiecuje ze przez tydzień nic nowego nie pokaże na żadnych polskich stronach :P

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odnalazłem swój ubiegłoroczny temat więc może go pociągnę.

Nowy zestaw nieubłaganie kusi na ponowne podejście. Tym bardziej że ostatnio męczyłem newtona wiec "testowo" można poćwiczyć na czymś lekkim i powabnym a Welon taki jest.

Wraca epoka refraktorów u mnie

 

Rożnica jest taka że planuje wzbogacić kolorek sygnałem Ha.

Na razie kolorek. Ahhh.. nie wiem czy go będę paskudził Ha :P

 

FSQ/2KXCM - 2.5h (15 klatek)

 

veilwest_2009lrgb_gal1200.jpg

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratukuję rezultatów.To trudny obiekt.

 

Ja właśnie męczę się nad tym samym kadrem. Początkowo myślałem, ze nie trafiłem telepem, bo nic mi sie nie zarejestrowało na klatce w bin3 :D To pokazuje że obiekt jest naprawdę ciemny.

Na razie wymęczyłem kilka godzin w Ha, ale chyba poleceę też szerokoprzepustowym OIII, bo ten obiekt (przytnajmniej w wizualu) w OIII wychodził chyba najjaśniej.

A osobno dogram kolor. Niestety materiał mi się mocno pojechał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.