Skocz do zawartości

NGC 1566,NGC 2070,NGC 300 z Gras 13


Gość astrodamian27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość astrodamian27

Wykonałem zdjęcia z GRAS 13 z Australii B)

 

NGC 1566

c327c9d5fac3cefd.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja 1x600 sek.

 

data: 30-09-2008

 

NGC2070

534657c7c5e8e2c5.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja 1x300 sek.

 

data: 30-09-2008

 

NGC 300

732b1b3027634f39.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja 1x600 sek.

 

data: 30-09-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia jakby troche nieostre... ale nie znam szczegółów obróbki ani warunków w jakich były robione. Może podaj kilka informacji, szczególnie na temat sfotografowanych obiektów (co jest na zdjęciach, jak daleko jest, co jest w nich ciekawego, czy zachodzą tam jakies zjawiska... itd)

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
zdjęcia jakby troche nieostre... ale nie znam szczegółów obróbki ani warunków w jakich były robione. Może podaj kilka informacji, szczególnie na temat sfotografowanych obiektów (co jest na zdjęciach, jak daleko jest, co jest w nich ciekawego, czy zachodzą tam jakies zjawiska... itd)

 

pozdrawiam

Ori

 

Gras 13 teleskop to automat w Australii,ale nie ma jak swój sprzęt lustrzanka cyfrowa i dobry montaż :rolleyes: Fotki które wykonałem są ok ale mało punktów jest aby naświetlić kilka klatek. Zostało mi parę punktów to spróbuję jeszcze coś wyciągnąć z automata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obrobiłem w Photoshopie Curves jak dla ciebie ta trzecia

 

A co pozmieniałes tymi Curves w PhotoShopie i w jakim celu, co chciałes osiągnąć?

Nie widzę pierwszej wersji fotki, więc nie mogę porównać co się zmieniło. Chodzi o wyostrzenie, zmniejszenie szumu, czy może balans bieli? Ja proszę bardziej po ludzku, co te "Curves" robią.

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
A co pozmieniałes tymi Curves w PhotoShopie i w jakim celu, co chciałes osiągnąć?

Nie widzę pierwszej wersji fotki, więc nie mogę porównać co się zmieniło. Chodzi o wyostrzenie, zmniejszenie szumu, czy może balans bieli? Ja proszę bardziej po ludzku, co te "Curves" robią.

 

Ori

 

W Phostoshopie Curves trochę pojaśniłem bo na pierwszym zdjęciu był mało widoczny a teraz lepszy rezultat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Kolejne zdjęcie wykonane za pomocą Teleskopu w Australii GRAS 13

 

M42

5881d945bb187db7.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja 1x120 sek.

 

data: 02-10-2008

Edytowane przez astrodamian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Kolejne zdjęcia za pomocą Teleskopu GRAS 13 w Australii

 

IC 434 Koński łeb

e20d2b124bf80b69.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja: 1x600 sek.

 

data: 04-10-2008

 

Oraz jeszczew jedna fotka to Gromada Gwiazdozbiór Koziorożec

 

M50

000bfb76b0eefced.jpg

 

TAK SKY 90

SBIG ST-2000XMC

 

Ekspozycja: 1x600 sek.

 

data: 04-10-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jeszczew jedna fotka to Gromada Gwiazdozbiór Koziorożec

M50

 

Ja bym powiedziała, że raczej JEDNOROŻEC !!!!

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: przepraszam Qbanos, ale tak mnie szarpnęło że przez pomyłkę dałam Ci minusa zamiast Astrodamianowi, zaraz napiszę do administratorów z prośbą o korektę...

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori, ale nie da się skasować minusa,

ale żeby qbanos nie był pokrzywdzony dałem plusa ;)

 

a żeby nie było zupełnie off, to darowanemu koniu w zęby się nie zagląda,

a zresztą koń bez konia, też wygląda na bardzo udana fotka, aby takich więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo was przepraszam za brak wyobrażni z tym podpisaniem pod zdjęciami ale pomyliłem się,teraz bedę dokładnie uważał :blink:

 

Trzymamy za słowo. Każdy może popełnić błąd, ale ważne jest, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski.

 

Wcześniej wstawiłem minus za te podpisy. Teraz wstawię plus za postawę, gdyż nie każdego byłoby stać na takie słowa, gdy dostał minusy.

 

Liczę też, że zdjęcia pozostaną i nie otrzymają kolejnych minusów za "podpisy". Trzymam kciuki aby były coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz ja też robiłem takie fotki. Jednak mi nie przyniosły satysfakcji, przyniosły tylko chwilową uciechę. Nikomu nie polecam takiej zabawy chyba że z nudów. A te fotki to prosto z GRAS'a 0 obróbki i wiesz mi znudzi ci się to :Beer:

 

PS: Za to taka zabawa jest bardzo dobra do poszukiwania supernowych. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
Jak wiesz ja też robiłem takie fotki. Jednak mi nie przyniosły satysfakcji, przyniosły tylko chwilową uciechę. Nikomu nie polecam takiej zabawy chyba że z nudów. A te fotki to prosto z GRAS'a 0 obróbki i wiesz mi znudzi ci się to :Beer:

 

PS: Za to taka zabawa jest bardzo dobra do poszukiwania supernowych. :rolleyes:

 

Wiem,ale pociechę miałem bo skończyły mi się darmowe już punkty B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.