Skocz do zawartości

Sky Tee - giro ze stajni Sky Watchera


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Sky Tee - giro ze stajni Sky Watchera

 

605.jpg

 

na stronie SW jeszcze nic nie ma, ale w wielu sklepach już pojawiły się oferty tego nowego montażu

reklamowany jako nowy, rewolucyjny, heavy-duty, wykonany techniką CNC

no i że obserwacje można prowadzić dwoma instrumentami równolegle (hmm..)

 

SkyTee.jpg

niestety cena wyższa niż montażu Porta Vixena

np. w DO za 1300 zł

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% to regulacja oporu. Zawsze możesz sobie nakleić pasek zębaty na ramię i przyczepić do korpusu silniczek ;)

Czytałem o tym parę miesięcy temu. Piszą, że to ma tak płynne ruchy, że nie wymaga żadnych śrubek mikro! I nie wymaga równoważenia względem osi pionowej. No, nie wiem, to jakby kieszonkowy Dobson :) Nigdy nie wyobrażałem sobie obserwacji planetarnych przy dużym powiększeniu bez mikroruchów. Chociaż... moja nowa praca wymaga takiej precyzji manualnej, że może podołałbym temu zadaniu.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z wyważonymi i bardzo lekko chodzącymi montażami AZ jest taki, że jak wpakujemy cięższy okular z kątówką to nijak się nie da zachować wyważenia przy zenicie oraz w okolicach horyzontu. Są takie montaże, które jakoś same dobierają opory, ale z tego co pamiętam, ceny są nieco straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowica baaardzo podobna do William Optics EZ Touch :rolleyes:

 

EZ touch

 

, myślę, że działa na tej samej zasadzie co giro. By wyważenie było idealne (na przykład przy zamocowanej nasadce bino w diagonalu 90*) trzeba dodać przeciwwagę na przeciwnym końcu tuby, skierowaną dokładnie w drugą stronę (czyli w dół). Wtedy osiągniemy stan równowagi, pozwalający nawet na zakręcenie sprzętem wiatraka i 360* w osi podniesienia. Druga możliwość to mieć to gdzieś ;p , ustawić np wyważenie na jakieś 60-70 stopni i zwiększyć opór na hamulcu ALT.

 

@ misiowaty: udźwig 7 kg to może być trochę marnie pod 8" SC, choć z drugiej strony tego typu konstrukcje sa w stanie zdzierżyć naprawdę wiele

 

PS.

 

Na 90% to regulacja oporu. Zawsze możesz sobie nakleić pasek zębaty na ramię i przyczepić do korpusu silniczek ;)

 

Tech2000 DDR2 Giro driver ;)

 

 

pozdr

Raf

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.