Skocz do zawartości

Vdb152 w Cefeuszu


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica położona ok 1400 lat św od nas. To obszar nagromadzenia się kosmicznego pyłu który przesłania światło gwiazd znajdujących sie za nim. Jednocześnie lekko promieniuje rozproszonym światłem jasnej gwiazdy na jej końcu. Obiekt wymaga dobrego materiału ;)

 

 

SW6", NJP, Canon 350D mod, guiding

27x10min/iso800

 

vdb152_200909_k2a_5cr1500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypiasz czasami? A może jesteś rozbudowanym programem "MarcimPC", inteligentnym prototypem, przeznaczonym do zdalnej obsługi obserwatorium i obróbki zdjęć? Testowanym na AF przez jakiegoś tajemniczego milionera? :lol:

 

Jak zwykle świetna robota!!

Edytowane przez Ramius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na wikipedii :

 

MarcinPc - rosyjski prototyp wysokoenergetycznego rozpraszacza chmur, tajnie opracowywanego w latach siedemdziesiątych we Władywostoku. Początkowo miał służyć do zestrzeliwywania amerykańskich satelit namierzanych amatorskim teleskopem, ale idea upadła a obecnie używany jest pod przykrywką badań astrofotograficznych do testowania nowoczesnych baterii ładowanych z światła gwiazd. Nie śpi, chmury mu nie przeszkadzają, zawsze ma energie ... Budżet programu nie znany, przyszłe losy podobnie.

 

Link do wpisu : http://pl.wikipedia.org/wiki/MarcinPc

 

:huh:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja wikipedii jest sprawniejsza niż tutejsza. Minął kwadras, wpisu nie ma : D

( http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wandalizm )

* dowcipy i kawały ? wstawianie dowcipów, żartów, robienie kawałów

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja wikipedii jest sprawniejsza niż tutejsza. Minął kwadras, wpisu nie ma : D

( http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wandalizm )

* dowcipy i kawały ? wstawianie dowcipów, żartów, robienie kawałów

 

No własnie szczerze mówiąc początkowo nic tam nie wpisałem... ale pomyślałem sobie.... a ... sprawdzimy. Dość niesamowite... minęło niecałe 7 minut !!!

Widać moderacja społeczna potrafi być baaaaaardzo sprawna... i tego życzymy AF.

 

Sorki za offtopic.... należy mi sie nagana :P

 

PS ( jako użytkownik patitafon na wikipedii jestem dość zasłuzony... myśle, ze wiki mi wybaczy, zwykle nie troluje :P )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zobaczcie, jak wyglądają gwiazdki za kompleksem pyłu.

Chm, faktycznie. Generalnie nie daję plusików za, po prostu, "ładne zdjęcie". Ale za pokazanie jak wychodzi w praktyce ekstynkcja międzygwiazdowa należy się cały zestaw dużych plusów :Salut:

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na wikipedii :

 

MarcinPc - rosyjski prototyp wysokoenergetycznego rozpraszacza chmur, tajnie opracowywanego w latach siedemdziesiątych we Władywostoku. Początkowo miał służyć do zestrzeliwywania amerykańskich satelit namierzanych amatorskim teleskopem, ale idea upadła a obecnie używany jest pod przykrywką badań astrofotograficznych do testowania nowoczesnych baterii ładowanych z światła gwiazd. Nie śpi, chmury mu nie przeszkadzają, zawsze ma energie ... Budżet programu nie znany, przyszłe losy podobnie.

 

Link do wpisu : http://pl.wikipedia.org/wiki/MarcinPc

 

:huh:

Rewelacyjne - pokładam się ze śmiechu :Cheers::buahaha:

Bardzo lubię taki humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, czy Ty kiedykolwiek odpuszczasz

ps. zdjęcie jak zwykle doskonałe

pozdr.

Dzieki - jak zbieralem material na poczatku wrzesnia to wogole nie chcialem patrzyc na to co mi wyszło. Bylem na urlopie i zamiast odpoczywać zarywałem nocka w nockę - generalnie kiepski pomysł. Teraz widząc to mleko za oknem mam czas na grafike :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.