Skocz do zawartości

Informacje na temat Ziemi - pomóżcie


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - nie miałem gdzie tegop wsadzic.. bo nie ma Hydreparku.. wiec pisze tutaj /do adminów/ jesli chcecie umiescie to w innym wątku

 

Jestem w trakcie pisania dość obszernego referatu-prezentacji nt. historii naszej planety oraz powstania zycia,. Jej powstanie i ukształtowanie oraz późniejsze procesy.

Nie mam skąd wziaść info, na wikipedii jest za mało. Interesuje mnie okres od powstania do całkowitego ukształtowania Ziemi.

Nie chodzi ni o Wielki wybuch bo to juz mam, samo powstanie planety, księzyca, dzieje ziemi, wazne wydarzenia. Prosze poleccie mi jakąs dobra stronę, na której mógłbym sie oprzeć...i informacje były prawdziwe

To nie bedzie krótki referacik tylko poważna prezentacja na studia..

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... dawno nie zagladałem na AF, terraz jakieś punkty śą za posty, no i to zastanawiające słowo "karma" :lol::lol:

 

nie mniej, prosze Was o jakies linki... plis.. wiem ze to proste.. Historia ziemi, ..powstała ze zlepywania sie okruchów skalnych w dysku protoplanetarnym..- to troche mało..pomocy musze wymyslic conajmniej 10-15 slajdów na ten temat, o samym wielkim wybuchu i tworzeniu słońca mam 14 slajdów..tyle jeszcze pozaostało... ze nie wspomnę o powstaniu życia na Ziemi....tu juz jestem ciemny(!) tysiące teorii... heh..

pomocy...

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego ma się tyczyć prezentacja, to możesz napisać o erach geologicznych, co wtedy zachodziło itp. W jakim okresie zaszło coś ważnego w dziejach Ziemii. Np. Fałdowanie Alpejskie, Hercyńskie. :) Wpisz w "guglach" odpowiednie hasła i myślę, że na pewno coś znajdziesz. O Fałdowaniu Hercyńskim jeden slajd, o czymś innym drugi...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego ma się tyczyć prezentacja, to możesz napisać o erach geologicznych, co wtedy zachodziło itp. W jakim okresie zaszło coś ważnego w dziejach Ziemii. Np. Fałdowanie Alpejskie, Hercyńskie. :) Wpisz w "guglach" odpowiednie hasła i myślę, że na pewno coś znajdziesz. O Fałdowaniu Hercyńskim jeden slajd, o czymś innym drugi...

 

Pozdrawiam

 

wg mnie to chodzi chyba nie o kształtowanie sie całej ziemi na przestrzeni lat, tylko o sam poczatek planety... tez nie wiem co o tym myslec...

pisze w temacie "Powstanie Ziemi" wg to chodzi o samo utwozenie sie plaety..nie wiem jak by bylo do opisania ery itd to pytanie by brzmiało Dzieje ziemi lubhistoria Ziemu, sam nie wiem...jakby przyszlo pisac o erach to by to bardzo duzo wyszlo...

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to chodzi chyba nie o kształtowanie sie całej ziemi na przestrzeni lat, tylko o sam poczatek planety... tez nie wiem co o tym myslec...

pisze w temacie "Powstanie Ziemi" wg to chodzi o samo utwozenie sie plaety..nie wiem jak by bylo do opisania ery itd to pytanie by brzmiało Dzieje ziemi lubhistoria Ziemu, sam nie wiem...jakby przyszlo pisac o erach to by to bardzo duzo wyszlo...

 

Wydaje mi się, że w "Wiedza i Życie" wyd. Specjalne 1/2008 "Planety" był naprawdę dobry artykuł na temat formowania się planet z dysków pyłowych. W sposób przystępny były opisane zależności odległości od gwiazdy i powstawania planet olbrzymów i ich gazowego składu.

 

http://www.wiz.pl/main.php?go=1&op=4&id=42

 

Nie jestem przekonany jednak czy na pewno akurat tam czytałem artykuł, który zapadł mi w pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat- nie chcę nic mówić, ale ja bym jednak podjął również temat okresów na Ziemi. Nie tych wszystkich, tylko najważniejszych. Kiedy napiszesz od początku jak to było, możesz wymienić kilka okresów geologicznych- co i jak się działo. No bo przecież tak nagle na naszej planecie nie powstały oceany, góry itp.

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat- nie chcę nic mówić, ale ja bym jednak podjął również temat okresów na Ziemi. Nie tych wszystkich, tylko najważniejszych. Kiedy napiszesz od początku jak to było, możesz wymienić kilka okresów geologicznych- co i jak się działo. No bo przecież tak nagle na naszej planecie nie powstały oceany, góry itp.

 

Pozdro! :)

mozesz poleic jakis link do tych okresów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orogeneza_alpejska - Link dotyczący Fałdowania Alpejskiego.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82dowanie_hercy%C5%84skie - Fałdownaie Hercyńskie

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czwartorz%C4%99d - Czwartorzęd.

 

Wystarczy, że wpiszesz w googlach tekst np. "Fałdowanie Alpejskie" lub "Trzeciorzęd" i już masz górę linków, z czego pierwsze prowadzą do Wikipedii ;).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.