Skocz do zawartości

California, pierwsza przymiarka


Piotrek Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie pogodne noce poswięciłem na testowanie nowej kamerki, niestety brakuje mi jeszcze flatenera (mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu dotrze) i gwiazdki są strasznie pojechane na rogach,

kadr również nie jest taki jakbym chciał, ze względu na trudności za znalezieniem gwiazdki do guidowania (selfguiding),

wczoraj dotarł remote guiding head od sbiga, więc ta sprawa wydaje się już być rozwiązana (nie miałem jeszcze możliwości przetestowania tego w boju z małym fs-sikiem, ale jestem dobrej myśli).

To co udało mi się zaobserwować podczas pierwszych sesji to niebywała czułość w Ha w porównaniu do st2000 (pewnie zaraz Adam się odezwie że st2000 jest słabiutka w Ha :D )

Klatki paliłem w przy księżycu w pełniu, który świecił prosto w obiektyw, na dodatek california wschodzi u mnie nad samym miastem (nawet w pogodną bezksiężycową noc ledwo dostrzegam plejady)

Kiedy nadejdzie flatener zabiore się za ten obiekt porządnie, narazie 4 klatki po 40min, bez darków, flatów, biasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piort_s .... pali....

 

tia... no nic .... taka refleksja.....

 

Co cię skłoniło do zakupu tej własnie kamerki ( poza oczywiście perspektywą otrzymania gratulacji od philipsa z powodu zmniejszenia kryzysu finansowego domniemam USA ) ?

 

EDIT: Twoja odpowiedź doda ci conajmniej jeden punkt karmy... nie ma tak łatwo... sama fotka nie wystarczy... ;)

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piort_s .... pali....

 

tia... no nic .... taka refleksja.....

 

Co cię skłoniło do zakupu tej własnie kamerki ( poza oczywiście perspektywą otrzymania gratulacji od philipsa z powodu zmniejszenia kryzysu finansowego domniemam USA ) ?

 

EDIT: Twoja odpowiedź doda ci conajmniej jeden punkt karmy... nie ma tak łatwo... sama fotka nie wystarczy... ;)

 

przede wszystkim zależało mi na w miare dużym czipie i czułości.Na początku mocno zastawiałem się nad kamerką z czipem kaf9000, (nawet prowadziłem zaawansowane rozmowy z niejakim Brucem Karbalem :D , bo miał akurat FLI 9000), kamerka prawie idealna, kwadratowy czip 38x38mm i niesamowita czułość, jednak po wielu przemyśleniach i rozmowach stwierdziłem że piksel o wielkości 12nm będzie za duży dla mojej ogniskowej.Do tego Fli trzeba było jeszcze dokupić koło filtrowe i filtry(kwadratowe po 700$ za sztuke :D ) więc zrezygnowałem.

Brałem pod uwage jeszcze stl'a 1100, ale problemy z chłodzeniem i średnia sprawność powstrzymywały mnie przed zakupem.

Pozostała właściwie tylko jedna możliwość (6303), i w momencie kiedy się na nią zdecydowałem pojawiła się niezła oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany punkcik do przodu...

 

tak na marginesie - mnie cięgle dziwi, czemu ST8ME nie jest jakoś super popularną kamerką ( np w porównaniu do ST2000 ) - czułość deklarowaną przez producenta ma na poziomie QE 85% :blink: , chip podobnej wielkości co ST2000 ( trochę mniej pixeli ale za to trochę większych ), ponoć chłodzenie mają niezłe.... może szumią jakoś bardzo, czy coś... ktoś wie ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatki paliłem w przy księżycu w pełniu, który świecił prosto w obiektyw, na dodatek california wschodzi u mnie nad samym miastem (nawet w pogodną bezksiężycową noc ledwo dostrzegam plejady)

Witaj

No widać jak Kalifornia jest oświetlona przez Łysego :lol:

Zniechęcasz mnie do robienia fotek B)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje foty i nowej kamerki - zapowiada się na prawdę nieźle :D

A co do ST-2000 to niestety jej czułość przy ciemniejszych sprzętach (które właśnie przerabiam) daje się mocno we znaki.

F/4 MT-800 jeszcze jakoś, ale np. F/10 to już raczej porażka :angry:

Nie słyszałem złego słowa o 6303 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a Ty się już zdecydowałeś

Na razie wysłałem kamerę do USA, żeby zrobili przegląd, upgrade elektroniki i zmianę na class 1. W sumie, to strasznie lubię tę swoją kamerę, a przy tym dolarze nie chce mi się inwestować w duże chipy, które do tego są dużo słabsze od mojego. Ech, same dylematy. W każdym razie, ostatnie próby z RGB mnie totalnie zachwyciły z KAF3200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pogodne noce poswięciłem na testowanie nowej kamerki, niestety brakuje mi jeszcze flatenera (mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu dotrze) i gwiazdki są strasznie pojechane na rogach,

kadr również nie jest taki jakbym chciał, ze względu na trudności za znalezieniem gwiazdki do guidowania (selfguiding),

wczoraj dotarł remote guiding head od sbiga, więc ta sprawa wydaje się już być rozwiązana (nie miałem jeszcze możliwości przetestowania tego w boju z małym fs-sikiem, ale jestem dobrej myśli).

To co udało mi się zaobserwować podczas pierwszych sesji to niebywała czułość w Ha w porównaniu do st2000 (pewnie zaraz Adam się odezwie że st2000 jest słabiutka w Ha :D )

Klatki paliłem w przy księżycu w pełniu, który świecił prosto w obiektyw, na dodatek california wschodzi u mnie nad samym miastem (nawet w pogodną bezksiężycową noc ledwo dostrzegam plejady)

Kiedy nadejdzie flatener zabiore się za ten obiekt porządnie, narazie 4 klatki po 40min, bez darków, flatów, biasów.

Eh ta dzisiejsza technika:) szacun za obiekt,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.