Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Widzialność dziś była tragiczna. Można powiedzieć że nie przekraczała 20km. Z Leskowca udało mi się dostrzec Brzeszcze i tyle :uhm: Takie syf zalegał w powietrzu że nie dane mi było nacieszyć "oka" :wacko: Dopiero po 16 wreszcie Babia z Pilskiem pokazały się na ale wierchy nieosiągalne...

 

W niedzielę bylem na Leskowcu i było widać Babią, Pilsko, ale za lekką mgiełką. Obok Babiej bardzo słabe zarysy Tatr. Pogoda na wypad rewelacyjna, szkoda tylko że widoczność nie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele byłem w Tatarach (Kasprowy-Kopa Konracka) i dalej jak Turbacza nic nie było widać. Coś na kształt warstwy syfu inwersyjnego na ok 1800?. Z resztą i tak było średnio, bo nawet zachodnie chowały się za mgłą. Mimo to widoki i wrażenia przednieB). Jedyne co się złapało to popołudniowe Gorce.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza Mogielica z Hebdowa, k. Nowego Brzeska. 54 kilometry a maksimum możliwości tych okolic wciąż do upolowania :)

 

 

To jest świetne miejsce obserwacyjne, szczególnie koło kopca, który stoi na na wzgórzu obok drogi nr.79. Jadąc w zeszłym roku do Krakowa widziałem stamtąd Tatry, tego samego dnia robiłem zdjęcia górom z Kopca Piłsudskiego i Krakusa.

 

EDIT: Krótkotrwały przebłysk dobrej widoczności - oświetlenie wież na Przechybie i Górze Chełm

przechyba1.jpg

przechyba2.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał >> jeśli masz zapis z kamerki skrzyczeńskiej na HDD to prześledź dzisiejszy świt bo mogło być ładnie wierchy widać. Mgła nisko w dolinach i przejrzystość ponad nią była niezła ale ja wstałem zbyt późno i widziałem jedynie jedną wielką plamę słońca na ekranie. Przed samym wschodem mogło być ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał >> jeśli masz zapis z kamerki skrzyczeńskiej na HDD to prześledź dzisiejszy świt bo mogło być ładnie wierchy widać. Mgła nisko w dolinach i przejrzystość ponad nią była niezła ale ja wstałem zbyt późno i widziałem jedynie jedną wielką plamę słońca na ekranie. Przed samym wschodem mogło być ładnie.

 

Film od zachodu 2010.05.07 do wschodu 2010.05.08

http://wyslijto.pl/plik/h7nrndt0dp

 

Format QuickTime, można przewijać klatka po klatce. Widać jedynie Tatry Zachodnie, za pozostałymi były chmury.

 

a20100508065038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wierchy nad ranem ze Skrzycznego, ciekawe czy dotrwam do świtu śledząc kamerkę czy usnę :szczerbaty:

PS: czy ja dobrze widzę że się zoom zwiększył na wycinek od Babiej do Pilska?

edit: niedotrwałem...

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień w Świętokrzyskim widoczność była rewelacyjna. Święty Krzyż z odległości 50km wręcz kuł w oczy, tak samo pogórze w okolicach Tarnowa było widać jak na dłoni. Wieczorem po 20tej pokazały się Tatry, a śnieg pięknie się błyszczał w promieniach zachodzącego Słońca.

W sobotę prawdopodobnie będę w Sandomierzu, a pogoda ma być ładna, mam nadzieję że widoczność również będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Wszystkie znaki na niebie mówią że dzisiaj jest dobry dzień na fotografowanie industrialu. Po chmurach można sądzić że nie będzie padało, a w ciągu dnia może się powiększyć widzialność.

Mamy czerwiec i dlatego po cichu liczę że w przeciągu najbliższych dwóch tygodni powtórzy się podobna pogoda, z dobrą widzialnością, tak jak rok temu... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Chciałbym bardzo zachęcic Was dzisiaj do polowań o zachodzie Słońca. Nie wiem jak poza Śląskiem, ale u nas widoczność w kierunku zachodnim wyśmienita, dzisiaj na 150% będą piękne Jeseniki. Widoczność znad Świętokrzyskiego dzisiaj zawitała bardziej na zachód i zapewniam, że to wykorzystamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w Sandomierzu prognozy pokazują że będzie bardzo dobra widzialność. (niska wilgotność, północny wiatr)

sandomierz.png

Na Tatry raczej nie liczę - ale może będą dobre warunki do industrialu.

 

Czy da się zobaczyć z Sandomierz któryś z lubelskich masztów? (Piaski, Boży Dar, Piotrków).

Ew. jakieś inne obiekty przemysłowe >40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Temat jest prosty jak stół. Sobota, godzina 20.00, SkyBar, Altus. Kto chce dołączyć, zapraszamy o 20.00 na recepcji hotelu - tam zbiórka.

 

Wczoraj trafiliśmy tam grubo po zachodzie Słońca po nieudanej wyprawie na Wełnowiec. Widoki z tego miejsca okazały się tak rewelacyjne, że dzisiaj koniecznie musimy tam trafić przed zachodem. Podpowiem, że Pradziad wychodzi tam idealnie nad A4 koło górki Kochłowickiej. Spodziewamy się ognia.

 

Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj trafiliśmy tam grubo po zachodzie Słońca po nieudanej wyprawie na Wełnowiec (...)

Koledzy byli na wysypisku ?

:)

 

Edit: od rana widzę z okna (Czeladź) Skrzyczne, kontrast coraz lepszy. Po południu może wpadnę na Dorotkę.

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie warunki świetne. Juz teraz ze Słońcem w zenicie da się dostrzec ze Śląska Tatry. Beskid jeszcze lepszy. Ja i tak nastawiam się dopiero na wieczór, bo ten kadr z Pradziadem w tle łazi mi po głowie cały dzień :)

 

A wczoraj faktycznie byliśmy na wysypisku. Miejsce zaczyna, z tego co widziałem, zionąć coraz większym syfem i za niedługo poza wariatami z obiektywami już się tam człowieka nie uświadczy. Do tego komary, po ugryzieniu których znika pół twarzy - przerobione prze mnie ;) Straszne... Okazało się, niestety dopiero po powrocie do domu, że Pradziad wychodzi tam zaraz na lewo od osiedla 1k-lecia, praktycznie powinien pokrywać się z jednym z bloków. Kiedyś tam jeszcze wrócimy po te Jeseniki, ale trzeba naprawde uzbroić się po zęby przed komarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.