Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Holender, kusicie tym Altusem, a mnie już się w głowie zamarzyła Ostra G. 431 w Myślachowicach, po tym jak wczoraj byłem na Górze Luszowskiej w Trzebini... No i co tu wybrać.... Na razie jadę rekreacyjnie z rodzinką na Zamek w Będzinie ale sprzęt biorę, bo a nóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych. Przy okazji prośba do ogarniających Kashmira o symulacje z 50.261727° N 19.023793° E (powiedzmy bezpiecznie 70m npg) w kierunku na Jeseniki. Wg GE Pradziad wystaje tam na totalny styk z górką Kochłowicką, ale mimo wszystko go widać. Ciekaw jestem co na to Kashmir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, napisz jak wyglądają koszta takiej imprezy w Altusie, jednak się skuszę... Nawet zamek mi nie wypalił bo już zawarty...

To przy okazji dla wszystkich:

 

Wjazd na górę do baru - 10 zł

U góry wypada gdzieś usiąść i coś zamówić - Cola 5 zł

Wrażenia - bezcenne

 

Za całą resztę można płacić kartą MasterCard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie brać aparaty w dłoń, widoczność jest piękna :). Szkoda że Tatry w chmurach bo jest duże prawdopodobieństwo, że też były by widoczne.

Bieszczady z punktu widokowego Korczyna 49.743688° N 21.822281° E, pierwszy raz widziałem je tak wyraźne:

img6622f.jpg

 

img6627ms.jpg

 

img6635e.jpg

 

Proszę o opis widocznych szczytów ;)

 

PS. może się załapią na DO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie brać aparaty w dłoń, widoczność jest piękna :). Szkoda że Tatry w chmurach bo jest duże prawdopodobieństwo, że też były by widoczne.

Bieszczady z punktu widokowego Korczyna 49.743688° N 21.822281° E, pierwszy raz widziałem je tak wyraźne:

 

Proszę o opis widocznych szczytów ;)

 

PS. może się załapią na DO ?

Faktycznie pięknie wyglądają dzisiaj z Korczyny! Jeżeli uda sie zrobić symulację, to bardzo chętnie umieszczę je na DO.

 

PS. Bieszczady mają coś takiego dziwnego w swoim wyglądzie w zależności od perspektywy, że wychodzą ze stożkami w stylu G. Izerskich. Krzemień na tym zdjęciu przypomina mi trochę Śnieżke. A to o tyle dziwne, że stojąc pod tymi górami wszyscy popadają w zadume, jakie to wszystko płaskie :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyst >> to o której jedziemy na GSD ? :D

No chyba że zabieramy się w jakie wozidło i jedziemy do tego Altusa. JEDZIE KTOŚ Z ZAGŁĘBIA NA SPOTKANIE W ALTUSIE ?

Mam jeszcze dziś obowiązki rodzinne i obawę, że może się w ogóle nie udać <_<

Skybar tym bardziej odpada.

 

(...) Okazało się, niestety dopiero po powrocie do domu, że Pradziad wychodzi tam zaraz na lewo od osiedla 1k-lecia, praktycznie powinien pokrywać się z jednym z bloków. Kiedyś tam jeszcze wrócimy po te Jeseniki, ale trzeba naprawde uzbroić się po zęby przed komarami.

 

Pradziad z wysypiska :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z PO Oberża w Czeladzi. Beskid jak na dłoni za wyjątkiem Morawskiego który ledwo widoczny już jest. Tatry słabo ale mimo mocnych promieni słońca się złapały.

Teraz ruszam na zachód na Dorotkę po jakieś Sudety ;) Jakby co to można mnie tam znaleźć. Altus jest dla mnie jednak za drogi zwłaszcza że nie mam jak tak dojechać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony nowinami. Gdy byłem około 17.00 nad Skomielną Białą, to Tatry były widoczne gorzej niż nieraz z Krakowa.

 

Czy ktoś miałby ochotę w sobotę 2 lipca-o ile dopisze wtedy pogoda-wybrać się rowerem na...Pradziada? :) Ja dojeżdżam pociągiem do Prudnika, potem Głuchołazy, Zlate Hory, Vrbno pod Pradedem. Dzisiejsza wyprawa do Skomielnej z Krakowa to była właśnie próba generalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy,

 

Dzięki za liczne relacje z terenu. U nas na Śląsku również z sukcesami! Na spotkaniu w SkyBarze na szczycie Altusa, w składzie Voytas, Merti i ja, udało nam się przywieźć Pradziada z odległości 130 km i to we wspaniałym stylu - praktycznie cały czas dostrzegalny był gołym okiem. Oprócz tego mamy fotki Beskidu od wschodu aż do Skrzycznego (tak daleko sięga widok na południe z dostępnych nam okien budynku. SkyBar umożliwia także fotografię całej Jury, ale dzisiaj widoczność w tamtym kierunku ograniczona była lokalną emisją.

 

Po dzisiejszym dniu jedno jest pewne. SkyBar to rewelacyjne miejsce do DO, aż głupio sie przyznać, że nigdy nie pomyslałem, aby tak łatwo dostępne i oczywiste miejsce zbadać pod "naszym" kątem. Po dzisiejszym i wczorajszym dniu nie mam/mamy już wątpliwości. Widać tam bardzo dużo w wielu kierunkach, już nie wspominając o wygodzie obserwacji z kawką czy herbatką przez czyste szyby. Z resztą poczekajcie na fotki... Szczerze polecam każdemu pasjonatowi DO mieszkającemu niedaleko centrum Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać tam bardzo dużo w wielu kierunkach, już nie wspominając o wygodzie obserwacji z kawką czy herbatką przez czyste szyby. Z resztą poczekajcie na fotki...

 

Wczoraj z Altusa, wygodnie, na krzeselkach, z cola cola... :)

 

Z okna na wschod

 

babia2.jpg

 

 

Z okna na zachod

 

jeseniki2.jpg

 

pradziad1.jpg

Tele 2000 mm, czas naswietlania 10 s

Niestety ostrosc lapana "na czuja" poniewaz niewiele juz bylo widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wczoraj Tatry ze wzgórza Magdalenka niedaleko Rzeszowa.

Tatry-z-Magdalenki-800.jpg

Kiedyś na DO Mateo podał linki do Heya z symulacją. Byłem na Magdalence czwarty raz i był to wyjazd najbardziej udany. Widać naprawdę dużo, na 100% Tatry, mam też na zdjęciach Bieszczady i trochę na północ. Prawdopodobnie Elektrownię w Połańcu, ciągle przeglądam też zdjęcia w poszukiwaniu Gór Świętokrzyskich.

Dzisiaj u nas widzialnośc znacznie gorsza, może wieczorem coś się poprawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wczoraj Tatry ze wzgórza Magdalenka niedaleko Rzeszowa.

Tatry-z-Magdalenki-800.jpg

Kiedyś na DO Mateo podał linki do Heya z symulacją. Byłem na Magdalence czwarty raz i był to wyjazd najbardziej udany. Widać naprawdę dużo, na 100% Tatry, mam też na zdjęciach Bieszczady i trochę na północ. Prawdopodobnie Elektrownię w Połańcu, ciągle przeglądam też zdjęcia w poszukiwaniu Gór Świętokrzyskich.

Dzisiaj u nas widzialnośc znacznie gorsza, może wieczorem coś się poprawi.

Pozdrawiam

Brakuje jeszcze Pradziada i byłyby wszystkie interesujące obiekty pod kątem DO w Polsce ;) Mógłbyś przesłać nam, najlepiej od razu Rafałowi, surowe Tatry z Magdalenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.