Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co czekamy na zwiad terenowy. Zbyszek donosi o słabych warunkach na południe, z kolei Rafał jest na Kopcu w Piekarach. W zależności od rekonesansu podejmiemy decyzję. Damy znać.

 

Kopiec w Piekarach to całkiem dobry pomysł, choć jeśli by się nas tam 10 osób zjechało to miejsca braknie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiec w Piekarach to całkiem dobry pomysł, choć jeśli by się nas tam 10 osób zjechało to miejsca braknie :szczerbaty:

Najwyżej jak nigdzie nie dotrę to sobie po zmierzchu pstrykniemy fleszami tak jak Rafał z Mertim, tyle że na linii Kopiec-Oberża :rolleyes: 14km w sumie też niezły wynik jak na początek :szczerbaty:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryta a przyjedziesz po mnie? Nie. No widzisz. Jade na GSD i mam was w nosie... <_<

 

Chętnie bym po Ciebie przyjechał albo podjechał na Dorotkę :), ale jestem zmuszony zmienić plany i położyć się do łóżka z polopiryną i gorzką herbatą... Jakaś skubana grypa żołądkowa mnie dopadła :Cry:...

 

Udanych łowów wszystkim życzę :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z Waszych miejscówek, ale z cieszyńskiego tylko trochę Jeseników było widać (tak od Pradziada w lewo...), jak coś poprzeglądam to wrzuce poglądowe foto

 

edit. o coś takiego było.. a jak z północy woj.?

SG207889ct.jpg

SG207888a.jpg

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świątniki i Tatry Zachodnie z kopca Kraka:

Kopia Świątniki i Tatry z kopca Kraka.JPG

 

Tatry Wysokie z kopca Piłsudskiego

 

 

To jest to co widoczne dziś było najdalej. Natomiast niewiarygodnie prezentowało się Pilsko z Romanką. I jeszcze mała ciekawostka-chcąc zobaczyć z Krakowa Babią Górę nie trzeba się w ogóle wspinać. Wystarczy udać się na most Zwierzyniecki. Widok w całej okazałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co widoczne dziś było najdalej. Natomiast niewiarygodnie prezentowało się Pilsko z Romanką.

Chętnie bym zobaczył :)

 

Niestety warunki w Lubszy nie były tak dobre na jakie liczyłem. Jeseników gołym okiem nie było widać, ale udało się je wyciągnąć na zdjęciu:

Masz łączone gratulacje ode mnie i ORJ-ta za panoramkę Beskidów z Katowicami na pierwszym planie. :notworthy: Jeseniki też świetnie. Sprawdzałeś czy widać tam Śnieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety zaczęło się na dobre wypalanie traw i ciężko mi teraz cokolwiek dalekiego wypatrzeć. W dodatku dni są coraz chłodniejsze, więc rano i wieczorem tworzą się mgły, a dym snuje się dosyć nisko.

Dzisiaj rano jechałem do Krakowa - w Busku widocznośś była kiepska. Natomiast na drodze nr. 79, ze skarpy nad Wisła - Beskidy jak na dłoni, poza tym Tatry, Pilsko i Babia Góra - doskonale widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył :)

 

Koniec końców zostawiłem sobie takie z całym Beskidem Żywieckim na raz :) Bez żadnej obróbki jest taka jakość jak tutaj:

 

 

***

Meteorogram widzi jutro w Małopolsce rozchmurzenie około 17. Wcześniej ma padać i wiać. Sądzicie że może coś z tego być?

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteorogram widzi jutro w Małopolsce rozchmurzenie około 17. Wcześniej ma padać i wiać. Sądzicie że może coś z tego być?

Właśnie tak sądzę. Co więcej już teraz, gdyby nie tylko te chmury, to górki powinno być jako tako widać. Zwraca uwagę ten ciągły intensywny wiatr i szybko poruszające się chmury, co wskazuje na dynamiczną sytuację pogodową i szansę na poprawę widoczności,tym bardziej, że jest rześko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bardzo dynamiczna - co godzinę prognozy ICM trzeba sprawdzać. Wczoraj np. pokazywali że u mnie będzie dobra widoczność około 9rano i 14tej. Teraz krzywa się spłaszczyła. A pogoda przypomina wczesną wiosnę. Chłodno, za chwilę przychodzą ciemne kłębiaste chmury, razem z wiatrem i krótkim, ale obfitym deszczem, po czym wychodzi słońce i wiatr ustaje. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś od wczesnego rana u siebie na Zaolziu. Rano Śląski w chmurach, Śląsko-Morawski żyleta. Teraz oba pięknie. Żywiecki też fajnie widoczny.

 

No i zaczynają przebijać Jeseniki. Jeśli pogoda się utrzyma to na Śląsku mogą być pięknie widoczne o zachodzie słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.