Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż... trafienie w Babią z tego miejsca chyba graniczy z cudem:( Wczoraj zresztą cudownych warunków nie było. Proszę kolegów kashmirowców o wizkę z miejsca: 49° 58' 31.48" N , 21° 39' 54.55" E wys. 396m npm. Może rozpoznam to, co widziałem. W ogóle, to mam wyrzuty do siebie, że nie pojawiłem się tam w poniedziałek o wschodzie. Warunki były o NIEBO lepsze.

BTW. Chyba widziałem coś na zachód od Koziego Wierchu i Świnicy w Tatrach, mimo wszystko może coś ciekawego się załapało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis, jak będę w domu to zrobię symulację, no chyba że do tego czasu ktoś mnie uprzedzi. Czekam na Twoje zdjęcia z rana. Tak jak piszesz świt z poniedziałku był lepszy niż ten z dzisiaj i też sobie "pluję w brodę", że nie wstałem wcześniej. Ale z drugiej strony, nie możemymieć tak "łatwo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem symulację, mniej więcej wygląda to tak. Jak coś nie tak to pisz :).

 

beznazwyf.th.jpg

 

 

 

A to pewnie jest Twój cel, zresztą jak Mateusz wspomniał wszyscy czekamy na niego:

 

beznazwy2e.th.jpg

 

Co do symulacji, zauważyłem że w Kashmirze podana wysokość na mapie różni się wysokością szczytu podawaną np. w encyklopedii itp. Dlatego musisz sobie porównać czy taki widok masz na zdjęciach czy przykładowo trzeba zrobić symulację wyżej bądź niżej.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... trafienie w Babią z tego miejsca chyba graniczy z cudem:( Wczoraj zresztą cudownych warunków nie było. Proszę kolegów kashmirowców o wizkę z miejsca: 49° 58' 31.48" N , 21° 39' 54.55" E wys. 396m npm. Może rozpoznam to, co widziałem. W ogóle, to mam wyrzuty do siebie, że nie pojawiłem się tam w poniedziałek o wschodzie. Warunki były o NIEBO lepsze.

BTW. Chyba widziałem coś na zachód od Koziego Wierchu i Świnicy w Tatrach, mimo wszystko może coś ciekawego się załapało:)

 

Niestety, Babiej nie widać z tego miejsca. A kilka metrów wyżej i byłaby na prawo od Ćwilina. Kierunek na Babią z Tegoi miejsca to 254,5°

500.jpg

 

Panorama 360 - 50mm

pano50.jpg

 

Za to całkiem nieźle wyglądają z tego miejsca Tatry (zrobione dla 500mm)

tatry_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... trafienie w Babią z tego miejsca chyba graniczy z cudem:( Wczoraj zresztą cudownych warunków nie było. Proszę kolegów kashmirowców o wizkę z miejsca: 49° 58' 31.48" N , 21° 39' 54.55" E wys. 396m npm. Może rozpoznam to, co widziałem. W ogóle, to mam wyrzuty do siebie, że nie pojawiłem się tam w poniedziałek o wschodzie. Warunki były o NIEBO lepsze.

BTW. Chyba widziałem coś na zachód od Koziego Wierchu i Świnicy w Tatrach, mimo wszystko może coś ciekawego się załapało:)

 

Oto symulka z Kashmira z podanego przez Ciebie punktu, Babia z tej perspektywy jest całkiem inna niż z północy, potężne zbocze widoczne jest z boku co sprawia, że jest taka chuda. Teoretycznie jest jednak możliwa do obserwacji - odległość 160km:

 

andis.th.jpg

 

 

Edit:

 

Symulacji kashmirowych obrodziło jak grzybów (Piotrek i Michał), co ciekawe na symulacji Michała nie widzimy Diablaka... To powinno zmobilizować Andisa do weryfikacji, która symulacja jest bliższa prawdy :)

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Fryta pisze, tu już sam Andis musi porównać wszystkie symulacje do zdjęć. Tylko on będzie wiedział teraz tak naprawdę czy są stamtąd szanse na Babią. Chciałbym zobaczyć zdjęcie, w którym tylko sam "czubek" Babiej jednak wystaje znad tego wzniesienia na pierwszym planie. To by było ciekawe ujęcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za kawał dobrej roboty. Niestety, na moich zdjęciach nie tylko nie widać Babiej, ale nawet jej bliższego "otoczenia" - Ćwilina i Śnieżnicy. Podejrzewam, że tylko Gorc się załapał, a pozostałe szczyty siedzą za drzewami, których Kashmir póki co nie pokazuje:)

Oto ujęcie w stronę Beskidu

Szkodna-Beskid-1000.jpg

Ciekawie natomiast wyglądają Tatry o czym wspomniałem wcześniej:

2010-09-20-Tatry Szkodna-1000.jpg

Coś nawet świeci z Orlą Percią w tle. Michał ty znasz wszystkie maszty w Beskidach, co to może byc?

 

A tak wyglądały Tatry z drogi na mój PO.

Tatry-Pstragowa-1000.jpg

Gdybym nie pobłądził w polach, wszystkie zdjęcia wyglądałyby podobnie, a tak... Światła było jak na lekarstwo, na dodatek Beskid tonął we mgle i dymach ognisk. Cóż, zapoluję kiedy indziej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nawet świeci z Orlą Percią w tle. Michał ty znasz wszystkie maszty w Beskidach, co to może byc?

 

Wg moich obliczeń i google'a to maszt na Przehybie w Beskidzie Sądeckim :)

 

Ogólnie super fotki, Orla Perć wygląda stąd jak całkiem odrębne pasmo górskie, aż przecierałem oczy ze zdziwienia, gratulacje:helo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za kawał dobrej roboty. Niestety, na moich zdjęciach nie tylko nie widać Babiej, ale nawet jej bliższego "otoczenia" - Ćwilina i Śnieżnicy. Podejrzewam, że tylko Gorc się załapał, a pozostałe szczyty siedzą za drzewami, których Kashmir póki co nie pokazuje:)

Wow wielki szacunek :notworthy: Jakbyś jeszcze popracował nad łączeniami na panoramkach, to zdjęcia są bezkonkurencyjne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Mateusz, czy coś się uda zrobić lepiej. Zdjęcia generalnie położyłem jakościowo, do tego jedno z panoramy Tatr jest nieostre. Niby robiłem tę panoramę kilka razy w obie strony, ale tylko za jednym razem dociągnąłem tak daleko w prawo. Poza tym, mój obiektyw mocno winietuje, może chociaż to uda mu się zlikwidować.

Jeszcze bardziej żałuję niedzielnego wieczoru i poniedziałkowego poranka. Tam mogła być rzeźnia...

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 25 września k. Częstochowy odbędzie się impreza Inwazja Światła 2010 :  http://www.mmsilesia.pl/11562/2010/9/2/inwazja-swiatla-firedance-w-czestochowie--program-atrakcje-konkurs-bilety-mapa-zdjecia-wideo?category=kultura

 

http://www.inwazjaswiatla.pl/

 

Jak myślicie, będzie widać? 

 

Polujemy z naszych PO?

 

:astro:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badajcie co się dzieje w terenie!!

 

skrzyczne_tatry_inwersja.jpg

 

W weekend trzeba się wybrać w górki, do czego wszystkich Forumowiczów zachęcam.

 

 

Oj chetnie bym to zrobił. Jakbym wiedział, że inwersja zejdzie chodź ciut niżej to bym uderzył o świcie mimo choroby, ale tak to sam nie wiem :szczerbaty: .

 

Andis jak myślisz warto jutro atakować nasze okolice o świcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badajcie co się dzieje w terenie!!

 

skrzyczne_tatry_inwersja.jpg

 

W weekend trzeba się wybrać w górki, do czego wszystkich Forumowiczów zachęcam.

:D He, He, historia kołem się zatacza. Ten sam motyw mieliśmy miesiąc temu (21/22.08) na Pilsku z Romkiem_ORJ i tera to samo. No trza się chyba znowu wybrać na nockę w weekend :flirt:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, będzie widać? 

 

Polujemy z naszych PO?

Zależy co chcą używać. Same jupitery, nawet najmocniejsze, z tej odległości się rozproszą w atmosferze i będzie lipa. Chyba że planują sztuczne ognie, wtedy z takiego np. Altusa pewnie będzie szansa coś zobaczyć. Z ciekawości się tam wybiorę, jakby nie było chmur i widoczność przynajmniej przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chetnie bym to zrobił. Jakbym wiedział, że inwersja zejdzie chodź ciut niżej to bym uderzył o świcie mimo choroby, ale tak to sam nie wiem :szczerbaty: .

 

Andis jak myślisz warto jutro atakować nasze okolice o świcie?

Ja sobie odpuściłem. Inwersja może i schodzi nisko, ale jest tyle dymów z ognisk i prywatnych domów, że i tak wiele nie widac. Poczekajmy do niedzieli. Jak się pogoda nie zmieni, to przynajmniej tych najbardziej dymiących ognisk nie będzie i może coś da się złapać. Jeżdżę codziennie do pracy przez jeden z moich PO, codziennie w okolicach godziny 6:15 i takiej widzialności jak w poniedziałek po niedzielnej inwersji jeszcze nie widziałem.

Ale może w Twojej okolicy jest trochę inaczej... Poluj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, koledzy, czuję, że w weekend nie będzie po co jechać. Obym się mylił, ale w Karkonoszach już tworzą się chmury. Nie wiem, jak to wyglądało na wschodzie kraju, ale tutaj wcale nie było jakiejś znakomitej widzialności. Cały czas napływało ciepłe powietrze z południa, tak że nawet w nocy nie wychładzało się porządnie i mieliśmy ładną inwersję, tylko że na tyle wysoko, że nic z niej nie wystawało. Gdyby Fichtelberg i Klinovec miały o 1000 metrów więcej, to pewnie na obrazie z kamery na Śnieżce byłyby np. wczoraj widoczne ;). Nic dziwnego, że Tatry ze Skrzycznego się pokazywały.

W ogóle o taki wyż, jaki był teraz, to ja poproszę przede wszystkim w zimie.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.