Skocz do zawartości

Rozeta na Nowy Rok !


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica Rozeta (znana również jako NGC 2237) - obszar H II i mgławica emisyjna znajdująca się w konstelacji Jednorożca. Została odkryta przez Lewisa Swifta w 1871 roku. NGC 2237 znajduje się w odległości około 5200 lat świetlnych od Ziemi i rozciąga na obszarze 100 lat świetlnych. Wewnątrz mgławicy znajduje się gromada otwarta NGC 2244 składająca się z jasnych i młodych gwiazd. Gwiazdy te powstały z materii mgławicy około 4 milionów lat temu. Wiatry gwiazdowe wywołane przez młode gwiazdy wydmuchały dziurę w centralnej części mgławicy izolowanej przez warstwy pyłu oraz gorącego gazu. Świecenie Mgławicy Rozeta jest skutkiem ultrafioletowego promieniowania wywołanego przez gorące gwiazdy gromady. Żródło: Wikipedia

 

rozetafinalsmallfx3.th.jpg

 

Canon 400 D nmod, 34x10 min, ISO 800, filtr UHC-S

SW 80 ED (na razie bez FF), EQ 6

 

Pozdrawiam

 

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie naprawdę dobre. Widać sporo detalu jak na Canona , no ale smażyłeś wytrwale prawie 6 h.

 

W małym formacie fotka prezentuje się nieźle,jednak pełny kadr ukazuje już spory procent komy.

 

Widać sporo wad na gwiazdach szczególnie w powiększeniu , ale mnie to tak bardzo nie przeszkadza. Ja nie powiększam, no tak naprawdę to powiększam :D (muszę się przyznać), ale tylko z ciekawości i raczej tego nie komentuję .

Jedni podziwiają piękną mgławice innych kręci powiększanie rogów zdjęcia, aby zobaczyć komy, aberracje i inne kosmiczne cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy Wy naprawdę musicie dawać te zdjęcia na darmowych serwerach? Kliknąłem na Twoje i mnie krew zalała. 10 różnych okien, jakieś trawiany i inne rzeczy... Grrrr...

 

Ta żabka zrobiła się naprawdę do bani. Ja nawet coś wygrałem , ale nie sprawdziłem co. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja akurat miałem najdłuższą sesję zdjęciową w życiu, w tę sylwestrową noc

ponad 12 godzin :)

i o dziwo tylko jedna klatka poszła do kosza z powodu fajerwerków, choć miałem cichą nadzieję na podobne zdjęcie jak to świetne Marcina,

ale wyszła kompletnie przepalona

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

 

Przepiękna ta noworoczna Rosetta Piotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy Wy naprawdę musicie dawać te zdjęcia na darmowych serwerach? Kliknąłem na Twoje i mnie krew zalała. 10 różnych okien, jakieś trawiany i inne rzeczy... Grrrr...

 

to był błąd, przepraszam i wrzucam plik

zapomniałem, że jest limit rozmiaru i nie mogłem dodać zdjęcia ale sumas mnie uświadomił

dzięki

 

Rozeta_final_small_forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyszło. Właśnie odkryłem u siebie filtr ha ;) i ciekawi mnie czy coś ruszę z refraktorami bo w newtonie mi tak sobie szlo.

 

próbowałem moim Canonem przez H alpha Baadera 45 nm ale efekty są mizerne:

 

to jest 180 s Syntą 6", GoTo ustawione na IC 63

 

 

 

ten sam filtr, pociągnięte 600 s

 

 

 

a tutaj bez filtra 180 s

 

 

 

ciekawe jak by było przez narrowband

obawiam się, że ratuje nas tylko kamera

ale może Twój modyfikowany sobie poradzi

 

NB okazało się, że mój Ńjuton się rozkolimował :angry:

 

również Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.