Skocz do zawartości

Cyfrowy rejestrator video


Wiesiek S.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może nie w tym dziale, ale dotyczy zakryciowców. Otóż zainteresowani wiedzą, że do rejestracji zakryć potrzebne są w zasadzie dwie kamery: jedna bardzo czuła (ja posiadam Mintrona) podłączona do teleskopu, a druga do zapisu danych na taśmę. Kłopot w tym, że nie wszystkie kamery posiadają wejście na zapis sygnału video z zewnętrznego źródła. Moja kamera (Canon XM2 ) posiada takie wejście, ale by mieć na niej podgląd (przed włączeniem nagrywania) trzeba mieć włączone rec pause, które wyłącza się automatycznie chyba po trzech minutach. To wszystko jest dość uciążliwe, nie mówiąc o sporej eksploatacji dość drogiej kamery. Otóż, do czego zmierzam: znalazłem w internecie ciekawe urządzenie, to cyfrowy rejestrator video z podglądem na wyświetlaczu LCD, który mógłby spełniać rolę urządzenia zapisującego. Nie będę się za wiele rozpisywał tylko odsyłam do strony www. Nadmienię jedynie, że to ustrojstwo posiada twardy dysk o pojemności 20 GB. Myślę, że warto się tym zainteresować i sprawdzić, a kolegów z Warszawy proszę by może pofatygowali się do sklepu i bliżej się temu przyjrzeli. Dziś rozmawiałem telefonicznie i sprawa wygląda dość obiecująco. Czekam na Wasze opinie.

Urządzenie nosi nazwę: Multimedialny rejestrator PMC-500r.

strona www:

http://www.multitech.pl/mini-rejestratory-video-c-1_28.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem kupić rejestrator video (taki na 4 kamery, dysk dowolny, zasilanie 12V) ale Mirek Krasnowski mi odradził. Podobno właśnie kompresja MPEG4 jest słabym punktem. Zresztą niech inni Koledzy się wypowiedzą. Nie mam doświadczenia w CCTV i w ogóle w TV przemysłowej.

Jest ktoś kto pracuje w tej branży i może dać jakieś info?

Temat godny rozpatrzenia bo te rejestratory o których mówię (google: avc760; cpd560) tanieją

Poza tym cena - 9 stów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ominiemy tu wbudowanych kodeków zazwyczaj MPG2 ale coraz częściej 4. Z doświadczeń kolegów z Niemiec wynika, że ustrojstwo jak większość podobnych urządzeń nie profesjonalnych gubi też klatki i gdyby tylko gubiło to jeszcze ok, ale standardowo puste miejsce zastępuje kopiami sąsiednich klatek! Tak niestety robi też większość programów komputerowych do nagrywania video. Oczywiście jak ktoś użyje profesjonalnego softu do przychwytywania obrazu (avid, edius i inne) to ma pewność, że to mu takiego numeru nie wykręci jednak koszt takiego softu oraz wymagania systemowe już czyni zestaw rejestracyjny nie tanim.

Ja na razie zostaje przy kamerkach SONY PD 170 i SONY VX2100E. Nie ma w nich tego co w Canonach a co opisuje nieco wyżej Wiesiu.

Tu jak wejdzie się z sygnałem zewnętrznym to mamy jego podgląd na stałe. Do tego małe lcd na baterie by ekran był większy niż w kamerce i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto pracuje w tej branży i może dać jakieś info?

Temat godny rozpatrzenia bo te rejestratory o których mówię (google: avc760; cpd560) tanieją

to dość popularne rejestratory ze względu oczywiście na cenę

mają niestety kilka wad, które jak mniemam dyskwalifikują je do astro zastosowań

niezapisany (tylko online) sygnał jest dobrej jakości ale ten zapisany jest już wyraźnie słabszy. Jeszcze gorzej jest z transmisją przez internet. Można jednak zrobić backup przez sieć i wtedy jest zdecydowanie lepiej (z zastrzeżeniem co do jakości po kompresji). Mimo, że posiadają zapis z prędkością 25 klatek/sek ruch nie jest płynny, co sugeruje, że w rzeczywistości jest ona znacznie mniejsza (na oko około 10 klatek/sek)

w nowych wersjach zrezygnowano z wiatraczka chłodzącego co czasami powoduje przegrzanie

zasilane są z zewnętrznego zasilacza 19V. Przy braku zasilania z sieci energetycznej trzeba kombinować przetwornice 12V/19V

starsze wersje miały możliwość podłączenia monitora komputerowego (przez dedykowany konwerter). W nowych już niestety tej możliwości brak

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dość popularne rejestratory ze względu oczywiście na cenę

mają niestety kilka wad, które jak mniemam dyskwalifikują je do astro zastosowań

niezapisany (tylko online) sygnał jest dobrej jakości ale ten zapisany jest już wyraźnie słabszy. Jeszcze gorzej jest z transmisją przez internet. Można jednak zrobić backup przez sieć i wtedy jest zdecydowanie lepiej (z zastrzeżeniem co do jakości po kompresji). Mimo, że posiadają zapis z prędkością 25 klatek/sek ruch nie jest płynny, co sugeruje, że w rzeczywistości jest ona znacznie mniejsza (na oko około 10 klatek/sek)

w nowych wersjach zrezygnowano z wiatraczka chłodzącego co czasami powoduje przegrzanie

zasilane są z zewnętrznego zasilacza 19V. Przy braku zasilania z sieci energetycznej trzeba kombinować przetwornice 12V/19V

starsze wersje miały możliwość podłączenia monitora komputerowego (przez dedykowany konwerter). W nowych już niestety tej możliwości brak

 

pozdrawiam

Tak, rzeczywiście też spotkałem 19 V. Ogólnie klapa i nie ma alternatywy niestety. Przydałoby się coś solidnego i trwałego takie giotsa niełamiotsa - kamery jednak są delikatne a w terenie różnie bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

tak się składa że pracuję w firmie która zajmuje się monitoringiem (częściowo , nie na wielką skalę) i mam trochę do czynienia z DVR`ami

 

jeżeli ktoś myśli o rozwiązaniu stacjonarnym to po co sprzęt za ponad 2k PLN?

 

sam DVR powiedzmy do 1000 PLN + monitor PC

dysk jaki komu się podoba można zainstalować 1,2 TB nawet - zależnie od zasobów finansowych

 

kwestia jakości i ilości FPS

tutaj by się przydał screen z konfiguratora - co też postaram się przygotować

mogę też na szybko spreparować jakiegoś video samla dla porównania FPS itp

 

ale to się raczej nie nada

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.