Skocz do zawartości

Tajemnice Wszechświata - Maraton


Rekomendowane odpowiedzi

w sobotę 7 lutego od godziny 21 natgeotv puści szereg programów o tematyce powiązanej z wszechświatem, będą to

 

 

21.00

Teorie spiskowe: Incydent w Roswell

W 1947 roku na ranczo w Nowym Meksyku znaleziono szczątki przedziwnego obiektu. Cały świat natychmiast obiegła plotka, że było to UFO. Niektórzy do tej pory twierdzą, że rząd USA coś ukrywa.

 

22.00

Tajemnice powiązań inżynieryjnych: Obserwatorium dalekiego kosmosu

Richard Hammond przygląda się budowie obserwatorium Keck i odkrywa związki konstrukcji ze starożytnym greckim rytuałem i rosyjskim wynalazcą.

 

23.00

 

Sekrety Historii: Lądowanie na księżycu

 

0.00

 

Punkt krytyczny: Apollo 13

 

1.00

 

Żyć i umrzeć na innej planecie: Aurelia

 

2.00

 

Żyć i umrzeć na innej planecie: Niebieski Księżyc

 

3.00

 

Wierzyć nie wierzyć?: Życie na Marsie

4.00

 

Marsjańskie roboty

 

5.00

 

Śmierć wszechświata

6.00

 

 

Podróż na kraniec wszechświata

 

część tych programów to powtórka, dla tych co oglądali będzie to okazja do np: nagrania tego na dvd, a Ci którzy nie widzieli to polecam, bo są to ciekawe programy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kosmologia? Oraz spisek-zmowa naukowców, którzy się zajmują Wszechświatem? Jak widzę, NGC nie tylko promuje teorie spiskowe, ale także nie pozwala prawdziwym naukowcom na rzeczowe zaprezentowanie wyników swoich badań, takich jak np promień Wszechświata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC jak dla mnie to zupełna porażka ...

Sposób w jaki sa kręcone ostatnie filmy "dokumentalne" przyprawia mnie o mdłości. Np. Punkt krytyczny: Apollo 13 przypomina mi tanią sensacje a już kompletnym idiotyzmem jest próba wplecenia akcji, "Czy wystarczy im tlenu na powrót?", "Czy bez komputera pokładowego uda im sie dolecieć do celu?"?! Co to ma w ogóle być? Przecież dokładnie wiem jak cała sprawa się to czyła i wiem jak się skończyła więc takie pytania doprowadzają mnie do krańcowych stanów zirytowania. Zamiast rzetelnie powiedzieć dokładnie co i jak poszło, będziemy co chwila mówić o jednym i tym samym w dodatku ogólnikowo, patrząc na mniej czy bardziej kulejące próby zobrazowania sytuacji przez aktorów klasy G w czymś co może z przymróżeniem oka przypominać statek kosmiczny.

Może to ja za dużo wymagam? Chciałem sie dowiedzieć jak działało to użądzenie filtrujące które za pomocą podręcznych rzeczy sklecili astronauci, nie dowiedziałem się, jakiego rodzaju obliczeń i na czym (suwakach czy kalkulatorach) astronauci przepisując dane telemetryczne, nie dowiedziałem się itd ...

 

Żyć i umrzeć na innej planecie: Aurelia. Nuda jak flaki z olejem. To co oni gadali przez godzien ja mógłbym zawrzeć w 3 akapitach. A poziom spekulacji był na poziomie równym opowiadaniom Fantasy ...

 

Większość filmów z tej listy oglądałem ale żaden nie zapadł mi w pamięć, a to chyba najlepiej świadczy o jakości :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy ostatnie są bardzo ciekawe, szkoda że dopiero od 3 będą puszczane

 

3 ostatnich nie oglądałem i niestety nie oglądne o takiej porze ... oh NGC ngc ngc co się z tobą stało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.