Skocz do zawartości

KOSMOS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dla wielu z Was, to na pewno będzie strata czasu, ale także wielu użytkowników forum to ludzie początkujący i ta pozycja może ich zaciekawi.v Niedawno kupiłem....hmmm, no właśnie sam nie wiem, jak to nazwać...książkę, atlas, w każdym razie przepiękne wydanie..zobaczcie sami...

DSC08026.JPG

DSC08027.JPG

DSC08028.JPG

DSC08030.JPG

DSC08031.JPG

DSC08034.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio ten atlas w księgarni tyle, że po angielsku. Zdjęcia naprawdę robią niesamowite wrażenie, zresztą sam atlas też ma całkiem przyzwoite rozmiary. Ogólnie rozpocząłem już zbieranie funduszy na jego kupno ;) Jeszcze tak z ciekawości - ile kosztuje polskie wydanie? Angielskie było za 125zł, a na empik.com ceny są chyba znacznie wyższe.

Pozdrawiam i gratuluje zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Książkę" kupiłem za 145 zł w jakiejś księgarni w Pile...było trochę śmiechu, bo z pół godziny się zastanawiałem czy warto...ludzie podchodzili i pytali z zaciekawieniem co to jest... :D

Chyba warto ...robi piorunujące wrażenie, przede wszystkim format tych zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę tę należy traktować, moim zdaniem, jako piękny album, w którym zamieszczono przede wszystkim rewelacyjne fotografie i ilustracje. Zawiera oczywiście opisy, lecz powiedziałbym, że informacje w nich zawarte skierowane są dla początkujących miłośników nieba. Są to podstawowe opisy od obiektów układu słonecznego począwszy, poprzez takie obiekty jak mgławice, gwiazdy, gromady, galaktyki, na obiektach głębokiego nieba skończywszy. Zawiera również namiastkę informacji z dziedziny Kosmologii...takich jak:

definicja czasoprzestrzeni, budowa i ewolucja Wszechświata. Jednakże tekst (niezależnie od tego, jakiej jakości) w przypadku tej pozycji naprawdę ginie, te fotografie oraz format ksiązki są zdumiewające.

 

Jeśli chodzi o wykonanie, to także górna półka, kartki nie klejone, tylko szyte, elegancki czarny, gruby papier, sztywna i gruba okładka (ale to normalne), naprawdę cieszy oko...

 

Wrocę jeszcze do tekstu...książka zawiera piękną i ciekawą przedmowę (opowieść) Gilesa Sparrowa o otaczającym nas Wszechświecie.

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.