Skocz do zawartości

Dwóch kandydatów do zakupienia.


Skyler

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się więc czy nie warto wziąć teraz szybko kasy od rodziców/dziadków/rodzeństwa a konto jakichś urodzin/imienin/mikołaja, bo masz wyjątkowo korzystną promocję w DO, która raczej nie potrwa do wakacji.

 

Mnie się strasznie podoba LB...i własnie się zastanawiam, czy nie połasić się na 12", gdybym miał jakiś przypływ gotóweczki kiedyś. Wciąż jednak się zastanawiam, czy to ma sens, czy zobaczę więcej, niż syntą 8. Bo LB są niestety drogie.

 

Wiem, że trochę nie na temat sorki...ale to takie moje prywatne myśli które chodzą mi po głowie.

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się strasznie podoba LB...i własnie się zastanawiam, czy nie połasić się na 12", gdybym miał jakiś przypływ gotóweczki kiedyś. Wciąż jednak się zastanawiam, czy to ma sens, czy zobaczę więcej, niż syntą 8. Bo LB są niestety drogie.

Ja mam LB10" i jestem zadowolony, ale kupiłem ją na promocji w Astrozakupach za 1900zł. Gdybym miał ją kupić za rynkową cenę to zdecydowałbym się zapewne na syntę (chociaż z drugiej strony ważną dla mnie kwestią jest możliwość rozłożenia teleskopu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LB10" i jestem zadowolony, ale kupiłem ją na promocji w Astrozakupach za 1900zł. Gdybym miał ją kupić za rynkową cenę to zdecydowałbym się zapewne na syntę (chociaż z drugiej strony ważną dla mnie kwestią jest możliwość rozłożenia teleskopu)

 

I o to właśnie chodzi, mólgbym go sobie składac w pół...a poza tym ja niestety jestem troszkę takim estetą, LB wygląda jak rasowy Dobson, jest piękny i chyba kiedyś mółbym kupić sobie taki teleskop nawet po cenie rynkowej :rolleyes:

Mam nawet już w planach 12", ale najpierw muszę jeszcze odkryć kilka rzeczy moją syncią a potem pójdzie na sprzedaż. B)

Chyba że 12 okaże się za duża i za droga, to wtedy zdecyduję się na 10...ale na pewno bedzie to LB

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem iż najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie 8" kratownicowej która kosztuje ok. 1600zł + zakupione różne akcersoria.

Czy lepiej będzie jeśli uzbieram 3800 na 12"(nie zdąże kupić na promocji w DO) i nie kupowanie akcesoriów. Chodzi mi o to czy jest duża różnica między 8" a 12"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem iż najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie 8" kratownicowej która kosztuje ok. 1600zł + zakupione różne akcersoria.

Czy lepiej będzie jeśli uzbieram 3800 na 12"(nie zdąże kupić na promocji w DO) i nie kupowanie akcesoriów. Chodzi mi o to czy jest duża różnica między 8" a 12"?

 

Ja osobiście proponowałbym tę osemkę kratownicową, rożnica między 8 a 12 oczywiście jest nieraz i spora, ale to zależy od tego w jakich warunkach będziesz sobie oglądał. Ja myślę, że najbezpieczniejsza na początek będzie synta 8, wypróbujesz, wciągniesz się i... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.