Skocz do zawartości

Wielka gromada w Herkulesie


Piotrek Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni pogody i mamy wysyp pięknych zdjęć,

ja też nie próźnowałem i oprócz testowania różnych konfiguracji i ustawień postanowiłem zapolować na jakiś obiekt.

Ponieważ w swojej kolekcji nie miałem gromady kulistej, wybór padł na M13.

 

m13_1000.jpg

 

większa rozdzielczość

 

APM\TMB 130 f/6

Sbig STL 6303

Astro-Physics 1200 GTO3

14x300s L, 8x240s R:B:G

FWHM: 1,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni pogody i mamy wysyp pięknych zdjęć,

ja też nie próźnowałem i oprócz testowania różnych konfiguracji i ustawień postanowiłem zapolować na jakiś obiekt.

Ponieważ w swojej kolekcji nie miałem gromady kulistej, wybór padł na M13.

 

heh, wiedziałem, że coś tam za cicho siedzisz na tym swoim balkonie... Jak już zabrałeś się za kulki, to teraz z tego swojego winkla możesz walnąć jeszcze M3 i M5. A może spróbujesz warkoczyk nad miastem... to byłby wypas w tematyce astro-foto i light-polution.

 

Gratuluję fotki.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech nie zdążyłem obrobić, bo teraz to już wstyd pokazywać swoje :Boink:

przepiękna wyszła Piotrze! :notworthy:

Dawaj - co marudzisz ;)

 

Piotrek, przyzwyczaiłeś się już do bloomów? A tak przy okazji - co to za spike taki ukośny? Z czego to jest?

 

Zdjęcie oczywiście tip top. Ja ciągle mam dylemat, czy lubię gwiazdy z pełną dynamiką (czyli w zasadzie takie kulki), czy lekko przejarane, święcące. Pewnie wiesz, o czym mówię. Nie mogę się zdecydować w swojej obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj - co marudzisz ;)

 

Piotrek, przyzwyczaiłeś się już do bloomów? A tak przy okazji - co to za spike taki ukośny? Z czego to jest?

 

Zdjęcie oczywiście tip top. Ja ciągle mam dylemat, czy lubię gwiazdy z pełną dynamiką (czyli w zasadzie takie kulki), czy lekko przejarane, święcące. Pewnie wiesz, o czym mówię. Nie mogę się zdecydować w swojej obróbce.

 

bloomy- przyzwyczaiłem się, ale strasznie mnie wkurzają, na początku jeszcze siedziałem nad każdym, a teraz leci wszystko z automatu.

A tak przy okazji zapytam, czy Twój czip(kaf3200) z racji większej czułości może bloomić bardziej? czy jest jakaś zależność między czułością a intensywnością bloomów?

 

Ten ukośny spike to dlatego bo luminacja i kolor powstawały w róźnym czasie i był inny kąt kamery (pokazany fragmnent to tylko część kadru) i nie chciało mi się bawić w ustawianie bo i tak wiedziałem że pokryje ten kawałek.Później luminacje dopasowałem do koloru (a nie na odwrót) i stąd ten ukośny spike.

 

Ja jak pewnie zauważyłeś wole kulki, nie podobają przejarane placki :)

pozdr.

 

ps. zdjęcie troche zmodyfikowałem.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wiedziałem, że coś tam za cicho siedzisz na tym swoim balkonie... Jak już zabrałeś się za kulki, to teraz z tego swojego winkla możesz walnąć jeszcze M3 i M5. A może spróbujesz warkoczyk nad miastem... to byłby wypas w tematyce astro-foto i light-polution.

m3 mam w planach może nawet dzisiaj, za waorkoczyk to sie nawet nie zabieram z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.