Skocz do zawartości

"summary" w języku angielskim


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom niektórych publikowanych na Astro-Forum.org wątków jest na tyle wysoki, a treść wartościowa, że może warto byłoby zamieszczać ich streszczenia ( angielski). Umożliwiłoby to dostep do tych publikacji ( zdjęć, wyników pomiarów itp) poprzez popularne wyszukiwarki w języku angielskim. Forum jest indeksowane np. przez Google.

Przyznam, że nie mam jakiejś szczególnej koncepcji jak to technicznie dobrz zrobić, ale wystarczyłoby, gdyby autorzy mogli takie streszczenia zamieszczać i nie byłoby to traktowane przez społeczność Forum za dziwactwo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach istnieją działy ENG. Nie ukrywam, że sporo o tym myślałem.

 

Z analiz oglądalności jasno wynika, że mamy sporo ruchu z USA i innych krajów. Osoby te trafiają przez słowa kluczowe, czyli nazwy produktów (np. Takahashi). Jeżeli znalazłaby się na forum osoba/moderator, która była by w stanie animować taki dział, to jestem jak najbardziej otwarty na takie posunięcie. Do tego można by robić tygodniowe podsumowanie ENG, co ciekawego działo się w polskim światku. Potencjał na pewno jest, AF jest prawodpodobnie największym forum astronomicznym w Europie, i jedym z największych na świecie (podobny zasięg do np. CloudyNights).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ryszardo chodziło raczej o coś takiego, żeby każdy kto pisze posta (i chce) miał także możliwość wpisać angielskie streszczenie (może w innym okienku?) . W ten sposób nie trzebaby zarzynać nikogo wolontariatem ;)

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"osobne okienko" byłoby niezłe... ale wymaga to modyfikacji oprogramowania forum.

mogłoby wyglądać na przykład tak, że pod każdym postem byłby link "see english translation" otwierający takie okienko w którym autor lub ochotnik z uprawnieniami "tłumacz" mogłby wpisać tłumaczenie. przy przeglądaniu forum wersja angielska o ile jest dostępna byłaby automatycznie wyświetlana gdy ustawień przeglądarki wynika że językiem użytkownika nie jest polski, w ten sposób nie przeszkadzałoby to normalnym użytkownikom a google i każdy gość z zagranicy od razu widziałby to co powinien.

 

a teraz trochę humoru :)

http://translate.google.com/translate?prev...l=en&swap=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezłe rzeczy wychodzą też przy automatycznym tłumaczeniu w drugą stronę... mi szczególnie zapadł w pamięć zwrot: "klik = trzask" :szczerbaty::ha:

 

powodzenia

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.