Skocz do zawartości

PHD Guiding


pierzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj wytargałem cały sprzęt w celu sprawdzenia poprawności guidowania przy pomocy PHD Guiding i kamerki meade dsi II pro.

 

Zestaw wygląda tak:

 

heq5 synscan odpalony w trybie direct pc + eqmod

ed80 i na barana SK804A OTA (80 mm i 400mm ogniskowej)

do SK804A OTA podpięta kamerka.

 

Poprawne ustawienie na gp + alligement na 3 gwiazdki, goto działa jak najbardziej poprawnie.

Wybrałem sobie vege do prowadzenia, w phd ekspozycja ustawiona na 2s, gwiazdka zaznaczona no to jedziemy...

W calibration....po ok minucie dostaje komunikat, że gwiaza za mało się poruszyła....

Jedynym rozwiązaniem było podpięcie kamerki do edka...przy dłuższej ogniskowej "ucieczka" vegi była bardziej widoczna i po ok 3 minutach kalibrowania udało się:)

Jednak edka to inaczej wolałbym wykorzystać...

co mam począć z tym fantem? mniej się starać przy ustawieniu na gp?: :lame::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj wytargałem cały sprzęt w celu sprawdzenia poprawności guidowania przy pomocy PHD Guiding i kamerki meade dsi II pro.

 

Zestaw wygląda tak:

 

heq5 synscan odpalony w trybie direct pc + eqmod

ed80 i na barana SK804A OTA (80 mm i 400mm ogniskowej)

do SK804A OTA podpięta kamerka.

 

Poprawne ustawienie na gp + alligement na 3 gwiazdki, goto działa jak najbardziej poprawnie.

Wybrałem sobie vege do prowadzenia, w phd ekspozycja ustawiona na 2s, gwiazdka zaznaczona no to jedziemy...

W calibration....po ok minucie dostaje komunikat, że gwiaza za mało się poruszyła....

Jedynym rozwiązaniem było podpięcie kamerki do edka...przy dłuższej ogniskowej "ucieczka" vegi była bardziej widoczna i po ok 3 minutach kalibrowania udało się:)

Jednak edka to inaczej wolałbym wykorzystać...

co mam począć z tym fantem? mniej się starać przy ustawieniu na gp?: :lame::D

 

jeśli dobrze zrozumiałem problem to:

 

1. np. barlowx2 pomiedzy do SK804A i kamerkę ? wada - bedzie ciemniej i mniej kandydatek do guidowania

 

lub

 

2. jeśli to na etapie kalibracji to może są jakieś ustawieni/parametry tego etapu w software? ja go nie znam, ale tak na czuja powinno coś być

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach (ikonka z mozgiem) jest parametr "Calibration step (ms)". U mnie jest tam wpisane 750, a tez uzywam ogniskowej ok. 400 mm i nie mam problemow. Jesli to nie pomoze, zwieksz wartosc tego parametru.

 

Edit:

doczytalem, ze 750 to wartosc domyslna. Tak wiec jesli masz problemy wpisz tam cos wiekszego. Byc moze Twoj montaz ma na tyle duze luzy, ze impuls o takiej dlugosci nie jest w stanie go przesunac. Tylko wtedy mialbys tez problem z dluzszymi ogniskowymi. Mam wrazenie, ze gdy uzywalem LXD-75 to mialem tam wpisana wartosc w okolicach 2000.

Edytowane przez misiekc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

 

Faktycznie jak doczytałem w wiki dla phd wydaje się, że calibration step ma tu duże znaczenie :)

 

W ustawieniach (ikonka z mozgiem) jest parametr "Calibration step (ms)". U mnie jest tam wpisane 750, a tez uzywam ogniskowej ok. 400 mm i nie mam problemow. Jesli to nie pomoze, zwieksz wartosc tego parametru.

 

Edit:

doczytalem, ze 750 to wartosc domyslna. Tak wiec jesli masz problemy wpisz tam cos wiekszego. Byc moze Twoj montaz ma na tyle duze luzy, ze impuls o takiej dlugosci nie jest w stanie go przesunac. Tylko wtedy mialbys tez problem z dluzszymi ogniskowymi. Mam wrazenie, ze gdy uzywalem LXD-75 to mialem tam wpisana wartosc w okolicach 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.