Skocz do zawartości

M 106 z Orionka 80ED


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Prezentuję Wam, moje pierwsze zdjęcie z Oriona 80ED

 

5 x 180s, 15 x 300s

 

Niestety zdjęcie z wielką ilością szumu, duże LP i bardzo ciepła noc pokazały swoje, również skromna ilość Darków robiona po sesji przyczyniła się do szumu

To maks jaki udało mi się wyciągnąć z Rawa, DSS & PS

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Po prawej fotka po odszumieniu

post-1917-1243740660_thumb.jpg

post-1917-1243768108_thumb.jpg

Edytowane przez Metatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie chociaż szum tła rzeczywiście spory sam mam jak narazie raczkuje w obróbce ale z tego materiału napewno można wyciągnąć więcej , spróbuj skorzystać z świetnej odszumiarki neat image , zapytam przy okazji jaką stosujesz metodę ustawiania ostrości na canonie ? DSLR focus ustawienie na oko czy maska? Pozdr Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prowadzenie jest niezłe ... niemal w punkt.

Odejmij flata a zdjecie nabierze lekkiego odczucia "pro" ... usuniesz winietę.

W akcjach dla photoshopa do kupienia tu : http://actions.home.att.net/Astronomy_Tool...ll_Version.html znajdują się dwie użyteczne dla Ciebie akcje : Vertical albo Horizontal Banding Noise Reduction - mówiąc inaczej usuwają paski pionowe i poziome, oczywiście lekko kosztem ogólnej jakości, ale ogólnie są jednak nadzwyczaj skuteczne...

 

Po usunieciu winiety flatem zostanie ci pewnie jeszcze gradient .... możesz go próbować ręcznie usunąć w photoshopie/maximie ale w sumie niezłym narzędziem jest GradientXTerminator który z większością takich rzeczy radzi sobie nieźle nie psując specjalnie fotki...

 

Zamieść surowy stack a pewnie znajdzie się ktoś kto zrobi z tego zdjecia cos fajnego, bo materiał jest chyba niezły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary19 bardzo dziękuje za programik, faktycznie jest bardzo dobry :Beer:

 

philips, guider radzi sobie doskonale, dziękuję :notworthy: dzięki również za programy, poczytam o nich i prawdopodobnie zakupie.

Flata niestety nie posiadam aktualnie i raczej ciężko mi będzie go prawidłowo zrobić, ale na pewno nad nim popracuję

 

Zamieszczam fotkę po odszumieniu, wygląda chyba o niebo lepiej ;)

 

Pozdrawiam

post-1917-1243767774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowadzenia, to zdradzę reszcie czytelników, że Metatronowi sprzedałem moją Vestę SC3 ( na czipie ICX424AL czyli tej samej co ATIK16IR ) i samprzesiadłem sie na Xpress Lodestara. Liczyłem na poprawę jakości guidingu. No więc co do samej jakosci to poprawa jest raczej znikoma ! Bardzo podobne efekty uzyskiwałem w Guidemasterze z SC3 co teraz w Maximie z Lodestarem jeśli chodzi o zakres błędu guidingu i dalej jest to +/-1,5arcsec. Poprawa jest jak narazie tylko w ilości dostępnych gwiazd do guidingu co wynika z przesiadki z 8 bitów w SC3 na 16 bitów w Lodestarze oraz w w tym, że Vesta nie za bardzo chciała działać z Maximem ( przynajmniej u mnie gubiły sie klatki ) więc skuteczniej było działać z Guidemasterem ..... teraz natomiast mam uruchomiony o jeden program mniej czyli guiding działa z Maxima, co niewątpliwie jest pewnym " upgradem".

Dalej jest to jednak +/-1,5arcsec ...

Ponieważ przeszedłem przez wszystkie etapy kamerek do guidingu to dla mniej wtajemniczonych powiem, że jest olbrzymi przeskok jakościowy w guidingu między kolorowym webcamem a jakąkolwiek kamerką monochromatyczną ( nawet webcamem ), potem chodzi już tylko o detale guidingu jak i wygodę jesli chodzi o różnice w kamerkach...

 

Metatron, daj surowy stack.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zamieszczam fotkę po odszumieniu, wygląda chyba o niebo lepiej ;)

...

Ja osobiscie wolalem pierwsza wersje. Bardziej niz szum draznia mnie czarne obwodki wokol gwiazd (chyba przesadziles z wyostrzaniem).

Tak czy inaczej fotka jakosciowo bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metatron, fajny start. :dobrze:

 

Staraj sie nie wyostrzać tak mocno fotek. Kończy sie to ciemnymi obwódkami wokół gwiazdek które moim zdaniem wyglądają znacznie gorzej niz naturalnie miekkie, nie dociśnięte tak mocno gwiazdki. Czasami trzeba , ale im mniej tym lepiej :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i ja spróbowałem na JPEGu, krzywą i poziomem.

Całkiem, całkiem fotka. Gratulki.

M_106_Orion_no2 popr.jpg

Wprawna osoba na PS-sie pewnie zrobi więcej na tej fotce.

EDIT: Nadal się uczę obróbki na podanych stackach.

Ups, trochę odświerzony temat, po kilku piwkach to już te daty takie podobne do dzisiejszych :)

Edytowane przez mago83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.