Skocz do zawartości

Teleskop Antares


Ati

Rekomendowane odpowiedzi

To pytanie juz padało na kilku forach i jak zwykle nadmieniam że Antares jako duży teleskop Newtona sprzedawany jest na Dobsonie i oczekiwanie na fotki z niego jest sporym nieporozumieniem bo Dobson nie służy do astrofotografii :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , pytasz o teleskop na Dobsonie i oczekujesz fotek nieba ? Sprzęt prosto od producenta nadaje się doskonale do obserwacji wizualnych . Jeżeli chcesz robić fotki Dobsonem to musisz poddać teleskop do Upgrate Leszkowi Jędrzejewskiemu . Wtedy będziesz miał pełne GO TO i możesz robić fotki planet choćby Vestą . Poczytaj ATM tam Leszek pokazał co można zrobić z Dobsonem . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość uniwersalne narzędzie obserwacyjne ale z większym naciskiem na zastosowanie do obserwacji DS 8)

Do komfortowej obserwacji planet przy większych powerach potrzebny jest montaż z napędem, to tak z własnego doświadczenia obserwacyjnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop jest doskonały do mgławic , galaktyk i innych słabych obiektów DEEP SKY . Do planet wystarczy przesłonić diafragmę choćby tekturową przegrodą . Praktykowałem to wielokrotnie Syriuszem 350/1800 . Do planet otwór musi być wielkości ......pomarańczy i wtedy obraz jest idealny . Można też stosować filtry .Generalnie będziesz zadowolony , sprzęt polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ciekawe kiedy wymyślą takie cyfrówy  :wink:  , które DS będą robić przy 1/25sek i mozna będzie robić AVIki  :lol:

Wtedy już zapewne nie będzie archaicznych avików tylko jakiś format xxx w 33 wieku zapewne :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to może nawet bym się skusił na Syriusza ale odstrasza mnie tekst:

 

Nie zaleca się nadmiernie częstego przewożenia teleskopu ze względu na możliwość uszkodzeń mechanicznych i drgania mogące pogorszyć jego parametry optyczne, na przykład rozklejenia soczewek lub rozjustowanie optyki teleskopu.

 

Musisz Januszu usunąć tą kwestię, to będzie więcej chętnych :wink:

Bo umieszczać teleskop w domu i oglądanie lamp, to zadanie niegodne astronoma, nawet takiego amatora jak ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Henryku? Właśnie taki tekst świadczy o rzetelności i uczciwości producenta i sprzedawcy. A jak rozwiązać te problemy, to już jest sprawa nabywcy. Wystarczy odrobina dobrych chęci i pomyślunku. :lol: (Mój Newton 250 / 1170 mm jeździ ze mną na wszystkie wyprawy, czasami przez całą Polskę, i daję sobie z nim radę - zaliczył już osiemnaście komet) :D:D:D:lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Notabene te problemy zostały już dawno rozwiązane i tekst rzeczywiście trzeba uaktualnić, bo zarówno pająki jak i oprawy luster znacznie sie u nas zmieniły od początku działalności firmy i normalny transoprt (bezwypadkowy oczywiście) nie powoduje efektu rozjustowywania się optyki nawet monolitycznych Syriuszów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syriusza zabieram na każdy zlot , jest to sprzęt praktycznie niezniszczalny . Nigdy nie miałem problemów z kolimacją choć kolimator mam . Drobne korekty to minimalny obrót śrubami mocującymi lustro i robi to producent na zlotach . Oczywiście tuba podróżuje w pudle wyściełanym gąbką tapicerską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planet wystarczy przesłonić diafragmę choćby tekturową przegrodą . Praktykowałem to wielokrotnie Syriuszem 350/1800 . Do planet otwór musi być wielkości ......pomarańczy i wtedy obraz jest idealny .

 

 

 

mam pytanko: jak to dokladnie wyglada, domyslam sie ze chodzi o jakas przeslone na wlot tuby teleskopu, tylko gdzie ma byc ta pomarancza?

w srodku osi tubusa jest pajak i lusterko no to chyba nie, po prostu gdzies z boku?

eksperymentowalem troche z przeslanianiem mojego MT800 na Marsie i cokolwiek nie pojawilo sie w swietle tuby obraz tracil na ostrosci.

Mam prosbe o dokladniejsze wskazowki

 

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Paweł Schmidt

Witam! Ludziska mam zamiar kupić tego Antaresa całego :D Tylko pojawia się pytanie: za ile mam upchnąć starego Szukacza Komet?? Ma on 10miechów i jest oczywiście jeszcze na gwarancji, do niego dałbym jeszcze okularki: PL32mm (Sligor), PL6,3MM(Sligor), S-PL18mm (Uniwersał), 2 soczewki Barlowa plus 4 przedłużki (Uniwersał) oraz filtr księżycowy (od AstroKraka). Wszystkie te dodatki są w stanie idealnym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.