Skocz do zawartości

Weekendowe szkice II


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

... postaram się jutro na czarnym papierze

To nie musi być przecież na czarnym papierze :D

Może być naszkicowane na zwykłej kartce z narysowanym kółkiem. A potem, po skanowaniu odwrócone w negatyw w jakimkolwiek programie graficznym, nawet w Infranview. W programach graficznych są opcje typu: "odwróć kolory", "zamień w negatyw", "inwersja" itp.

Oczywiście, jeśli chcesz... No taka jest powszechna metoda ;) I łatwa.

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest wczoraj już się robiło jasno widziałem wegę i układ podwójny Epsilon lyr niestety m57 nie to chyba w teleskopach nie wygląda spektakularnie.

I poprawiona wersja m81 jeśli będziecie patrzyć nie wprost to wypisz wymaluj tak jak widziałem było widać że jest trochę rozciągnięta. I Wimmer nie martw się jadę nie długo do Szczawnicy będzie masa szkiców z lepszą jakością nieba B)

Wega.JPG

m_81.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldebaranie, jeśli pozwolisz, wrzucę kilka swoich uwag.

Strasznie przeszkadzają mi te wielkie gwiazdy, trochę wyglądają, jak zaobserowwane planetoidy. Wega bije swoją tarczą rekordy zaobserwowanej wielkości tarczy gwiazdy widzianej z Ziemi. I swoją drogą - jesteś pewien, że w okolicach M81 były tylko dwie gwiazdy? <_< Ten szkic jest jakiś taki... goły.

Jeśli pozwolisz, kopnę cię nieco w cztery litery, bo napisałeś kiedyś

[...] chodzę do szkoły plastycznej [...]

więc zakładam, że masz świadomość możliwości i właściwości ołówka - tu jest po prostu wyrysowana wielka kropa i do tego wyrysowana dość niezgrabnie. Wybacz, jesli stawiam Tobie poprzeczkę nieco wyżej, ale chyba powinienem (choć wydaje mi się, że wcale wysoko nie ustawiam).

Wierz mi, naprawdę gorąco kibicuję każdej osobie, która się zabiera za szkice. I prawdę powiedziawszy - po słowach

[...] a mam talent nie chwaląc się ^_^
spodziewałem się więcej. I nadal spodziewam.

Zakończę nieco prowokacyjnie: pokaż to, że masz talent. I udowodnij, że nie mam teraz racji - bardzo chętnie przyjmę twoją (najlepiej rysunkową) ripostę.

Ach, byłbym zapomniał. M57 wygląda pięknie w teleskopach :). Sprawdź koniecznie, jak tylko się skończą białe noce.

 

pozdrawiam serdecznie

Panasmaras

 

ps.1. mała prośba: używasz bardzo mało znaków interpunkcyjnych i czasem można się pogubić w Twoich wypowiedziach (czasem w jednym zdaniu kryją się trzy-cztery...)

ps.2. umieszczanie tych szkiców w tym wątku jest nieco mylące, proponuję otworzyć własny temat ze swoimi szkicami (ale to już tylko moja mała sugestia, nie upieram się, że to musi przeszkadzać innym użytkownikom AF)

ps.3. jesli wolno spytać - która szkoła plastyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.