Skocz do zawartości

Weekendowe szkice II


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

Szkice z 21 czerwca, udało mi się wykorzystac krótki czas bezchmurnego nieba. Na szkicach znajdują się: Epsilony Lutni, M 13 i moment wyłonienia się Io z zza tarczy Jowisza około 1.55(niesamowity widok). Wszystkie szkice wykonałem przy powiększeniu 214x. Pozdrawiam.

epsilong.jpg

m13g.jpg

jowisz1g.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie pokazane,widac wprawna reke B) .

Nie mam nic co do dwoch pierwszych szkicow ale trzeci jest poprostu powalajacy,jak dla mnie oczywiscie.Wyszedl na prawde swietnie!!!Ten wylaniajacy sie ksiezyc zza tarczy Jowisza,ahhh.

Raz jeszcze dobra robota i wykorzystanie bezchmurnego czasu,ktorego ostatnio nie ma za wiele.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Szkic Jowisza, podobnie jak wszystkie inne wykonałem ołówkiem. M13 faktycznie nie wygląda tak jak ją widziałem chocby w kwietniu pod zupełnie innym niebem, niestety jakie warunki, taki szkic, żałuję, że wtedy nie naszkicowałem tej kuleczki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Szkic Jowisza, podobnie jak wszystkie inne wykonałem ołówkiem. M13 faktycznie nie wygląda tak jak ją widziałem chocby w kwietniu pod zupełnie innym niebem, niestety jakie warunki, taki szkic, żałuję, że wtedy nie naszkicowałem tej kuleczki. Pozdrawiam.

 

Zgadzam się, ja dziś w nocy spojrzałem sobie w stronę Herkulesa aby zobaczyć M13...i szok wyglądała identycznie jak u Ciebie. O godz 2 zszedłem z działki, bo w ogóle nie robiło się ciemno :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesamowity szkic ...

pozostałe też są super, ale ten Jowisz jest po prostu ekstra !

 

Pozdrawiam

 

lech

 

Faktycznie i zgoda: ten szkic Jowisza z gwiazdką niezwykle sugestywny :)

Robi tzw "smaka", a to najważniejsze przy szkicach! O to chodzi w tej zabawie... Gratki!

Pzdr

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawne oko, ręka i pasja ważniejsza od szkiełka. Zresztą widać efekty!

Janus wie co ogląda... a jak tam Nagler i astrofoto Twoje ?

 

Nagler czeka w kolejce, na razie jest scopos 30, też fajny a na astrofoto jakoś brak zacięcia, pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisane jest M81, a ja widze tam tylko 2 gwiazdy...

Ja też. Ale pokusiłem się o zrobienie inwersji i widać tam galaktykę. Fakturka galaktyki wygląda na robioną w programie graficznym.

 

m_81.JPG

 

Aldebaranie. Wrzuć nam lepszą wersję. Z czarnym niebem, jakby było można. Albo "surówkę" - tylko przeskanowaną i odwróconą w negatyw, bez obróbki.

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to już wole na czarnym papierze wiem m81 no słabe i nie powinno być tej wstęgi czarnej na niej, chciałbym pokazać mój szkicownik tylko już chciałem pokazać to mi się kartki od lepiły i musiałem odrysowywać najlepiej na spirali albo mini-segregator poszukam na pewno pokaże wam go w bieszczadach tylko kiedy. Ze skanera tak to wygląda że wole już kropki z pędzla z painta, ale ok postaram się jutro na czarnym papierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.