Skocz do zawartości

witam!!


darkseed

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przedstawić.Mam na imię Darek jestem z Bydgoszczy,pojęcia o astronomi nie posiadam prawie żadnego,tę przygodę dopiero zaczynam choć zawsze fascynowało mnie niebo i wszystko co z nim związane,właśnie w tym celu chciałbym zakupić swój pierwszy teleskop lub jak niektórzy to tutaj nazywają sprzęt teleskopopodobny,na początku nie chcę wydawać na to dużych pieniędzy (może kiedyś jak się doszkolę i czegoś nauczę),wymagań dużych nie mam bo i sprzęt tani Optisan Star 70076tx chcę tylko popatrzeć na księżyc ,jowisza...i co tam jeszcze tym czymś można zobaczyć,może pomyślicie sobie że to kasa wyrzucona w błoto otóż nie bo jak kiedyś sobie kupię coś lepszego to tego komuś podaruje (młodszy kuzyn 7 lat)więc moje pytanie jest bardzo proste czy na początku mojej przygody taki sprzęt mi wystarczy? co będę mógł przez niego zobaczyć?..pozdrawiam! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mam w domu achromata Optisan Star 60/700. Jowisza w nim widac i to bardzo fajnie. To pozyczone od kolegi jest ale przynam ze pasy widac i ksiezyce tez. Ma wbrew pozorom dobry kontrast. Lepszy od SW 80/400 na Jowiszu, dzieki brakowi aberracji chromatycznej. . Okular ma 1 nadajacy sie do uzytku. huygens, ktory daje powiekszenie 30x. Nastepny daje 100x i jest do wyrzucenia. Ale to w nim widzialem 1 raz pasy na Jowiszu. powiem tak. Tym malutko zobaczysz. Lepiej lornetka 9x63 albo 10x50. Morzesz poprowbowac w SW 70/500 ale bedzie aberracja na Jowiszu.

Ile to kosztuje, moze za podobna cena wyczarujemy cos lepszego?

 

Pozdrawiam

Piotrek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 320 zł możesz kupić porządną lornetkę Nikon Action VII 10x50:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23230

i do tego kup sobie książkę P. Rudzia "Atlas nieba. Przewodnik młodego

astronoma" za ok. 40 zł. To naprawdę dobry zestaw do nauki nieba.

Edytowane przez skymacho2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , jeszcze polecam lornetkę Celestron SkyMaster 15x70 + trochę lepszy statyw foto

Bardzo dobre rozwiązanie do przeglądu nieba - koszt w Delcie to 399,00 zł

A "Atlas Nieba" jak pisze skymacho2 - to obowiązkowa lektura.

no oczywiście zaraz po astro-forum :banan:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkseed, Newtona 76/700 omijaj szerokim łukiem. To już 10x lepszy będzie jakikolwiek refraktor 70mm... Moim zdaniem , przy tak skromnych środkach, to albo lornetka, albo refraktor 70-80mm [tylko nie taki F/5 jak np. 80/400, bo to sprzet dość specyficzny, ma szereg ograniczeń]-spróbuj dozbierać nieco grosza. Gdyby udało Ci się uskładać na refraktor 90/900, to już jest sprzęt o sporych mozliwosciach, a doposażyć go mozesz stopniowo, na raty, przy pomocy stosunkowo tanich akcesoriów.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.