Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrykos

Podbijam ;) El.Rybnik(93km) i el. Łaziska G.(115 km), a pomiędzy nimi Skalny(116km) z Pradziada

500 mm, iso 200, 163s.

post-16451-127584900752_thumb.jpg

 

Jak obrobię materiał to wrzucę więcej.

Świetne! :) Mam nadzieje ze masz coś na Gliwice? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne opisane zdjęcie z Altusa w kierunku NW

Pano_Altus_NW.jpg

 

PS. Widzę Mateo że udało ci się rozszyfrować te górki. Linijka w GE też mnie tam prowadziła ale za bardzo nie byłem pewny :g: ...

 

PS2. Przy okazji odkryłem coś co ciągle oglądałem w GE od wielu miesięcy :Boink: A chodzi o to że ciągle są tam stare zdjęcia EC Chorzów gdzie widać ten wielki komin...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Czyli powinno się zgadzać :) o ile dobrze widzę na panoramie widać Altusa

To w końcu Robert, jak powiedział, że przywiezie z Pradziada Altusa to musiał przywieźć :)

 

Tak potwierdzam. Na bliższym planie (z prawej strony) widać podłużną górkę - to Załęska Hałda. Dokładnie tak, tylko w lustrzanym odbiciu, widać było Pradziada z drugiej strony.

 

Robert, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje może opiszemy wspólnie panoramę i wstawimy na DO, co Wy na to? :) W końcu to ponad 100km

Ja na własne potrzeby już opisałem interesujący mnie fragment :D

Nie wiem czy wiecie ale od niedawna na nocnym horyzoncie naszego regionu mamy nowy obiekt - kościół św.Stanisława BM w Czeladzi doczekał się mocnego oświetlenia :helo:

czeladz.jpg

 

Szukam go na panoramce Roberta ale póki co bez efektu. Powinien pojawić się lekko na prawo od ELCHO Chorzów. Gdyby sie udało to byłaby dopiero ciekawostka dla mieszkańców mojego miasta ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy mają jakieś fotki w stronę EC Zabrze z Altusa?

Ja za bardzo koncentrowałem się na SW i tylko w tamtym kierunku fociłem. Z tego co pamiętam Merti był niespokojny z obiektywem i focił gdzie popadło ;) Masz coś Marcin z Zabrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy światełek z Pradziada :)

 

Panorama Opava-Ostrava + Skrzyczne(136 km)

 

pano Opava-Ostrava-Skrzyczne.JPG

El.Detmarovice i kierunek na Jaworzno oraz Kosztowy

el. Detmarovice.jpgJaworzno, kosztowy.jpg

 

Brakuje mi kilku kadrów by połączyć wszystko w jedną panoramę (od Opola po Ostrawę). Będzie trzeba się wybrać w najbliższym czasie ponownie na Pradziada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tam EC Zabrze natomiast obok powinna być Radiostacja.

Wracając jeszcze do Pradziada, czy jest możliwe zobaczenie światełek EC Łęg w Krakowie lub Chorągwice, czy może to już przesada :P? Masz coś Robercie trochę na prawo od zdjęcia z Kosztowym? Na fotce z Kosztowym widać Jaworzno i chyba el. Siersza w Trzebinie (160 km)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, Patrykos - no z tego co pamietam to zdjecia właśnie kończyłem robić na Stalexporcie, a Vojtas mówił że za nim świeci EC Zabrze. Zresztą, jeszcze dokładnej się moim zdjęciom nie przyglądałem bo w niedzielę za dużo wolnego czasu dla siebie nie miałem. A teraz jeszcze w tygodniu robota to do kompa nie mam za bardzo dostepu, a forum przegladam na komorce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Altusa i Sky baru, byłem tam w Listopadzie na 5 minut "po znajomości" załapałem się :P , pamiętam EC Zabrze i chyba widziałem również el. Rybnik, niestety nie miałem sprzętu... więc mam tylko kilka fotek z komórki na rondo, ale za to pierwszy raz taka szybka widną jechałem, cyfry nie nadążały z piętrami w kabinie :P

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tam EC Zabrze natomiast obok powinna być Radiostacja.

Wracając jeszcze do Pradziada, czy jest możliwe zobaczenie światełek EC Łęg w Krakowie lub Chorągwice, czy może to już przesada :P? Masz coś Robercie trochę na prawo od zdjęcia z Kosztowym? Na fotce z Kosztowym widać Jaworzno i chyba el. Siersza w Trzebinie (160 km)

Chorągwica z Pradziada jest osiągalna. Na razie nie udało mi się jej zidentyfikować. Jutro postaram się poskładać panoramę interesującego obszaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorągwica z Pradziada jest osiągalna. Na razie nie udało mi się jej zidentyfikować. Jutro postaram się poskładać panoramę interesującego obszaru :)

Musiałbyś tą konkretną klatkę z Chorągwicą naświetlac chyba z dwie minuty... To kosmicznie daleko, a dodatkowo Chorągwica świeci słabym światłem w niska częstotliwością. Np z rejonów Katowic wychodzi dopiero po 30 s "świecenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorągwica była by widoczna troszkę na prawo od Szarloty, a jeszcze mam pytanko, czy w drugą stronę można dostrzec światełka z Wrocławia? np: komin Kogeneracji.

Wrocław był ładnie widoczny, ale zdjęcia dopiero jutro wrzucę.

 

 

Musiałbyś tą konkretną klatkę z Chorągwicą naświetlac chyba z dwie minuty... To kosmicznie daleko, a dodatkowo Chorągwica świeci słabym światłem w niska częstotliwością. Np z rejonów Katowic wychodzi dopiero po 30 s "świecenia".

Spokojnie niektóre zdjęcia naświetlane są nawet po 300 sekund :szczerbaty: . Ale nawet jeśli nie uda się zidentyfikować masztu to następnym razem jak będzie trzeba to naświetle 10 min. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.