Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się poskładać panoramę z Pradziada obejmującą swoim zasięgiem od Krapkowic po Ostravę. Jest trochę mniej szczegółowa, bo wykonana obiektywem 200 mm, za to powinno być łatwiej zidentyfikować niektóre obiekty.

 

 

3.04 MB

http://zapodaj.net/e8b35728a224.jpg.html

 

 

Moja percepcja widoków nocnych może być myląca, ale skoro, jak piszesz, panorama sięga Ostravy, to czy tam u góry bliżej prawej strony właśnie nie załapała się oświetlona wieża na Skrzycznem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej nie do mnie ale odpowiem Ci na nie - TAK.

 

Mnie jednak ciekawi co innego - nadajniki Klepaczka i Chorągwica, bo o ile do pierwszego jest ~144 km to do drugiego jest już 204 i pół km :) i jeśli się nie mylę to widzę oba na powyższej panoramie, choć za bardzo nie jestem pewny tego pierwszego.

 

Robercie, potrzeba oryginały do analizy. Co do Chorągwicy to kadr z Łaziskami i dwa po prawo, a do znalezienia Klepaczki to kadry po lewej stronie panoramy - jasne miasto, z kominem po lewej jego stronie, i dwa w prawo od tego miasta. No, chyba że ten maszt już widać tu na współrzędnych X:1936, Y:270. Można Cię prosić...

 

@Wolwi, trochę za mała ta panorama i nie zaznaczyłeś co Cię męczy, choć domyślam się o co ci chodzi...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze ktos te panorame ?? tylko tak zebym sie orientowal ;p PROSZE;p Chyba widze tam EC Szombierki itd;p

Niektórzy Neonku studiują, pracują, nie siedzą tyle w domu, więc mycha w dłoń, GE, częściowo opisana wcześniej panoramka z tego samego miejsca i do dzieła ;)

GOP wygląda słabiej, można jedynie nanieść to co już mieliśmy ustalone wcześniej, a lewa i prawa część to już zadanie dla znawców tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej nie do mnie ale odpowiem Ci na nie - TAK.

Mnie jednak ciekawi co innego - nadajniki Klepaczka i Chorągwica, bo o ile do pierwszego jest ~144 km to do drugiego jest już 204 i pół km :) i jeśli się nie mylę to widzę oba na powyższej panoramie, choć za bardzo nie jestem pewny tego pierwszego.

 

W/g Hey z Pradziada można zobaczyć tylko fragment górnej części masztu RTCN Chorągwica. Gdyby było widać cały maszt, Pradziada byłoby widać także z Kopca Piłsudskiego czy pogórza z okolic Wieliczki. Symulacje pokazały, że jednak jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robercie, jednak poproszę cię o wszystkie RAwy gdzieś na jakimś serwerze do upload...

 

Niestety, ale RAWów na 200 mm nie mam :(, a na 500 mm kadry wykonywane bez ładu i kilku brakuje by poskładać pełną panoramę. Od biedy muszą Tobie wystarczyć JPGi.

http://wyslijto.pl/files/download/904o6k055r

 

 

Fajnie by było zrobić też symulację z czubka masztu RTCN Chorągwica w kierunku Jesioników.

(wys. 424+288mnpm, współrzędne: 49.958607°N, 20.08195°E). Symulacja zrobina w HeyWT

Widok z Chorągwicy.JPG :Salut:

 

A nie wie ktoś czy w najbliższym czasie szykują się porównywalne warunki do tych z początku miesiąca ? Z chęcią bym się wybrał ponownie na Pradziada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale RAWów na 200 mm nie mam :(, a na 500 mm kadry wykonywane bez ładu i kilku brakuje by poskładać pełną panoramę. Od biedy muszą Tobie wystarczyć JPGi.

http://wyslijto.pl/files/download/904o6k055r

Robert czy możesz to ponownie wrzucić na serwer, ponieważ coś nie chce mi tego pobrać

Przy okazji niech ktoś sprawdzi czy można zobaczyć również Bełchatów z Pradziada? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal, no i na tej symulacji łapie się Pradziad, dokładnie jak klikniesz linie tuż przy lewej pionowej kresce literki W :szczerbaty:

 

Robercie, ja za patrykosem poproszę cię o wrzucenie tego gdzieś indziej, choć by na znienawidzonego Rapida, i poproszę o RAWy, bo one dają większą możliwość manipulacji w UfRawie, nie chcę ponownie składać panorki... :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolwi, trochę za mała ta panorama i nie zaznaczyłeś co Cię męczy, choć domyślam się o co ci chodzi...

 

Dzięki za pomoc. Większą megabajtowo panoramę umieściłem pod tym adresem.

 

http://dl.dropbox.co...aP1_8M-opis.jpg

 

Dorysowałem linie bez opisów do wszyskich męczacych mnie samotnych kominów i (chyba) masztu wystającego na 2840 pixelu szerokości. Ten ostatni mnie szczególnie dziwi, bo i ile zupełnie nie znam tego typu infrastruktury w okolicach GOP, to ROW jest mi bardziej znany i nic tam takiego nie kojarzę.

 

Dla ułatwienia - współrzędne miejsca wykonania panoramy: 49.796021° 18.994751°

 

BTW: Na panoramie liczyłem kilkanaście kościołów. Trochę ryzykowne jest zaliczanie ich do industrialu, ale przyjrze się im przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> Jesteś pewien że z Chorągwicą jest błąd ? Gdzie ona powinna być ? Wydaje mi się że na lewo od Pszczyny a właśnie mniej niż pół kadru na prawo od Chorągwicy jest coś wysokiego. Nie potrafię dostrzec żadnych innych punktów orientacyjnych dla Chorągwicy, głównie Szarlota byłaby pomocna. Dostrzegł ją ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti>> Pod tym adresem są RAwy(500 mm), ale ostrzegam brakuje kilku kadrów właśnie pomiędzy Rybnikiem, a Detmarovicami. Jest tylko jeden z "jakąś hałdą" i dość wysokim obiektem po prawej. A tutaj są kadry(jpeg) na 200 mm, które posłużyły do poskładania ostatniej panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-c-c-combo breaker!

 

Dzisiejsze dalekie obiekty ze Świętokrzyskiego.

Miejsce - Grodzisko w Stradowie, powiat Kazimierza Wielka ( 50.377131° N 20.480691° E, ~320mnpm, choć można znaleźć że nawet >350mnpm - w co jednak nie wierzę)

 

1)Kominy EC Kraków - 50km (bardzo słabo widać też jakieś niskie pasmo górskie)

ec_kraków.jpg eckraków2.jpg

2)Kominy Huty. (ok 45km) (widoczny po lewej stok to Babia Góra)

HTS1.jpg HTS2.jpg

3)RTCN Chorągwica - 50km.

choragwica1.jpg choragwica2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji niech ktoś sprawdzi czy można zobaczyć również Bełchatów z Pradziada? :)

 

Zrobiłem kilka symulacji i powiem, że z Pradziada nie ma szans zobaczyć elektrowni w Bełchatowie. Jedynie z tarasu widokowego(73 m) powinno być widać światełka na szczycie najwyższych kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo wolwi, trochę to przyciąłem i to co mi "linijka na ekranie wykreśliła" zamieściłem na panorce, a ten "tajniacki" maszt to 3175pix to go nie rozpracowałem gdzie jest, i jeszcze "coś" a'la wieża kościelna na 14442 pixie - tego nie wiem choć wypadało by w Orzeszu...

LowieckaP1_8Me-opis.jpg

 

Dzięki Robercie za RAWy, tych światełek tam co nie miara ale chyba Chorągwica się nie złapała, choć jeszcze nie mówię nie. Muszę to dokładniej obadać, bo tam strasznie ciasno w tych Tychach... :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe zna ktos nazwe zakladu lub czegos w Bieruniu ?? Jest to nie daleko KWK Past w Bieruniu i sa to 2 kominy - jeden mniejszy a drugi dosc potęzny ...z gory dzieki:D Mniejszy przypomina komin w Radzionkowie ( w starym malowaniu ) a duzy przypomina Azoty , tylko ze ejst duzo wyzszy i wylaniaja sie jakby z takiego lasu. Nie jestem pewny czy to jeszcze w Bieruniu czy juz w Oswiecimiu.

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.