Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jest tam EC Zabrze natomiast obok powinna być Radiostacja.

Wracając jeszcze do Pradziada, czy jest możliwe zobaczenie światełek EC Łęg w Krakowie lub Chorągwice, czy może to już przesada :P? Masz coś Robercie trochę na prawo od zdjęcia z Kosztowym? Na fotce z Kosztowym widać Jaworzno i chyba el. Siersza w Trzebinie (160 km)

Kosztowami jeśli już ;)

Siersza pasuje idealnie pomiędzy nadajnikiem, a elektrownią. Nieźle to wypatrzyłeś! Masz jeszcze jakieś pomysły na dalekie obiekty? Ja się np. zastanawiam co widać na lewo od EL Łagisza a konkretnie na zachodnim zboczu Dorotki widać jakieś niewyraźne światełko. Kierunek wskazuje na Jurę ale tam oprócz nadajnika SLR w Niegowej nic nie ma. Zresztą to i tak byłby kolejny hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowami jeśli już ;)

Siersza pasuje idealnie pomiędzy nadajnikiem, a elektrownią. Nieźle to wypatrzyłeś! Masz jeszcze jakieś pomysły na dalekie obiekty? Ja się np. zastanawiam co widać na lewo od EL Łagisza a konkretnie na zachodnim zboczu Dorotki widać jakieś niewyraźne światełko. Kierunek wskazuje na Jurę ale tam oprócz nadajnika SLR w Niegowej nic nie ma. Zresztą to i tak byłby kolejny hardcore.

 

Według mnie to jest w okolicach Dorotki, o ile pamiętam tam jest jakiś maszt czy coś takiego nizszego?

Przy okazji na tej panoramie rozróżniłem Hutę Katowice, to wysoki obiekt z słabszymi 6 światełkami trochę na prawo od EC Zabrze

Panoramę ja bym widział tak:

night gop - Kopia.jpg

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest w okolicach Dorotki, o ile pamiętam tam jest jakiś maszt czy coś takiego nizszego?

W okolicach Dorotki nie ma nic świecącego. Na linii patrzenia jest PEC w Siemianowicach, jest cementownia Grodziec ale żaden z tych obiektów nie ma świateł.

 

Panoramę ja bym widział tak:

night gop - Kopia.jpg

Azoty nie mają oświetlenia. To również są kominy huty. Ale poza tym pokrywa się z wszystko z moim opisem i naniosłem dodatkowo Twoje pewne obiekty:

pradziad_opis copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Patrykos - co to jest za zakład z tym kominem obok skrzyżowania DK88 (Al. J. Nowaka-Jeziorańskiego, Węzeł PORTOWA) ??

 

Z tym pierwszym kominem po lewej zgodzę się że to Radzionków, a nikt nie opisał kominów po prawej od EC Zabrze - mi tam wychodzą Zakłady Azotowe Chorzów, a kolejny po prawo to był EC ELCHO Chorzów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Patrykos - co to jest za zakład z tym kominem obok skrzyżowania DK88 (Al. J. Nowaka-Jeziorańskiego, Węzeł PORTOWA) ??

 

Z tym pierwszym kominem po lewej zgodzę się że to Radzionków, a nikt nie opisał kominów po prawej od EC Zabrze - mi tam wychodzą Zakłady Azotowe Chorzów, a kolejny po prawo to był EC ELCHO Chorzów....

Jest to komin SFW Energia w Gliwicach (110 metrów)

Widok na komin w nocy

Komin w dzien

oraz dla przypomnienia

PEC Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykos widzę że idziemy w dobrą stronę :)

 

Merti >> też mnie to zastanawia co jest pomiędzy EC Zabrze a Hutą Katowice. Szczególnie ten mocno oświetlony obiekt do niczego mi nie pasuje.

 

Swoją drogą przeciągając linię w GE ze szczytu Pradziada do pewnych obiektów na panoramie Roberta wychodzą jakby lekko nie w tym miejscu w którym powinny. Dziwne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj sie niezgodze , poniewaz najwyzszy komin Azotow ma oswietlenie :P W prawdzie jest ledwo widoczne ale sa 3 pasy swiatel :P Tylko nie wiem co to jest na lewo od Radzionkowa , jest tam cos co przypomina mi wieze telekomunikacji na sojczym wzgorzu, ale sam nie wiem;p

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę musiał jechać ponownie na Pradziada :szczerbaty: Brakuje kilku kadrów właśnie na południe od Rybnika, więc na razie nici z identyfikacji RTCN Chorągwicy <_<

 

Okazuje się że 5h to zdecydowanie za mało na nocne zdjęcia :g: Koncentrowałem się głównie na kierunku wschodnim, a w każdym innym jest straszna bieda jeżeli chodzi o zdjęcia. Nie mogę poskładać nawet panoramy Wrocławia :(

 

Jedyna identyfikacja: wrocław i żurawina.jpg

 

I Jeszcze kilka innych ujęć:

Zdzieszowice

zdzieszowice.jpg

El.Opole

el. opole 87,5 km.jpg

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Klepaczce, to ciekawe co za nowe góry pojawiły się na dwóch powyższych zdjęciach Roberta ? :szczerbaty: Na tym zdjęciu Zdziszowic to po prawej pasuje Huta w Częstochowie, no ale nie wiem czy ma takie diodowe oświetlenie i to pytanie do Northwooda. Na drugim to by pasowała Huta szkła w Murowie...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> Częstochowa ? :szczerbaty: W sumie to mniej niż do Sierszy ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

A na GSA nie ma nic świecącego ?

Klepaczka na pewno się na tym kadrze ze Zdzieszowicami nie złapała.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Klepaczce, to ciekawe co za nowe góry pojawiły się na dwóch powyższych zdjęciach Roberta ? :szczerbaty: Na tym zdjęciu Zdziszowic to po prawej pasuje Huta w Częstochowie, no ale nie wiem czy ma takie diodowe oświetlenie i to pytanie do Northwooda. Na drugim to by pasowała Huta szkła w Murowie...

 

Kominy Huty Częstochowa nie mają zbyt mocnego oświetlenia (chociaż jeszcze się upewnię). Odległość od Pradziada to 160km, więc to nie będzie Huta Cz.

 

 

 

 

 

Klepaczka natomiast na pewno uwieczniła się na jakimś kadrze (pod warunkiem, że Robert akurat w tym kierunku strzelił).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce z Zdzieszowicami pasuje mi maszt Koszęcin, co Wy na to?

Przy okazji zlokalizowałem jeden obiekt na panoramie, zapomniałem o nowym masztu w Gliwicach - Czechowicach który tez mocno świeci i jest dość wysoko położony :)

Co do Azotów zaznaczyłem je na panoramie, komin jest wyższy od tego ELCHO, wiec to by się zgadzało

pradziad_opis copy.jpg

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce z Zdzieszowicami pasuje mi maszt Koszęcin, co Wy na to?

No to już zdecydowanie lepiej pasuje. Klepaczka jeśli już to wyszłaby daleko na lewo od Zdzieszowic a nie na prawo. Nie ma więc takiej opcji żeby była to Klepaczka. A kierunek na Koszęcin pasuje. A po lewej stronie może Lubliniec ? :unsure:

 

Co do Azotów zaznaczyłem je na panoramie, komin jest wyższy od tego ELCHO, wiec to by się zgadzało

Okej, zgadza się, nigdy po prostu nie robiłem na takim długim otwarciu więc na jakichś swoich fotkach które na szybko przejrzałem oświetlenie najwyższego komina wychodzi ledwie zauważalnie. Kierunek pasuje idealnie.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Klepaczce, to ciekawe co za nowe góry pojawiły się na dwóch powyższych zdjęciach Roberta ? :szczerbaty: Na tym zdjęciu Zdziszowic to po prawej pasuje Huta w Częstochowie, no ale nie wiem czy ma takie diodowe oświetlenie i to pytanie do Northwooda. Na drugim to by pasowała Huta szkła w Murowie...

 

Z kominów huty Cz-wa miga tylko jeden i ma tylko dwa rzędy jasno świecących ledów. Obok byłby też widoczny identyczny komin ciepłowni, więc na pewno to nie Cz-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na własne potrzeby już opisałem interesujący mnie fragment :D

Nie wiem czy wiecie ale od niedawna na nocnym horyzoncie naszego regionu mamy nowy obiekt - kościół św.Stanisława BM w Czeladzi doczekał się mocnego oświetlenia :helo:

czeladz.jpg

 

Szukam go na panoramce Roberta ale póki co bez efektu. Powinien pojawić się lekko na prawo od ELCHO Chorzów. Gdyby sie udało to byłaby dopiero ciekawostka dla mieszkańców mojego miasta ;)

Pod tym linkiem masz Oryginalnego RAW-a w kierunku na Czeladź(naświetlane 90s.)

Wywołaj i być może uda się Tobie dojrzeć coś więcej.

 

http://wyslijto.pl/files/download/nye8xw69ih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy Huty Częstochowa nie mają zbyt mocnego oświetlenia (chociaż jeszcze się upewnię). Odległość od Pradziada to 160km, więc to nie będzie Huta Cz.

 

Klepaczka natomiast na pewno uwieczniła się na jakimś kadrze (pod warunkiem, że Robert akurat w tym kierunku strzelił).

Klepaczka powinna się pokazać na prawo od Krapkowic, a ja niestety nie mam żadnego kadru na 500 mm w tamtym kierunku :(

Postaram się poskładać szerszą panoramę, ale wykonaną obiektywem 200 mm

 

Na GŚA są dwa obiekty nadawcze, ale nie są one zbyt wysokie (jeden ma 40 a drugi 45m.)

I stoją obok siebie ;)

DSCN2682.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się poskładać panoramę z Pradziada obejmującą swoim zasięgiem od Krapkowic po Ostravę. Jest trochę mniej szczegółowa, bo wykonana obiektywem 200 mm, za to powinno być łatwiej zidentyfikować niektóre obiekty.

 

 

3.04 MB

http://zapodaj.net/e8b35728a224.jpg.html

 

Ps. Czy załapała się tam Klepaczka ?

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bardzo krótkiej karierze dalekiego obserwatora pojawiły się 5.06 poraz pierwszy dobre warunki obserwacyjne. Jak na złość uprzednio umówione spotkania nie pozwoliły mi wjechać np. na Szyndzielnię. Jedynie przejazdem zrobłem kilka zdjęć z okolic ul Łowieckiej i Skarpowej w Bielsku. Widoczność była na dobre 50 km. Na pierwszy strzał poprawiłem więc panoramę w kierunku zachodnim.

Co umiałem, to opisałem. Mam jednak problemy z rozpoznaniem wielu samotnych kominów, może pomożecie?

post-18139-12766328102_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.