Skocz do zawartości

Prośba do tych co mają okular Vixen z serii NLV


Chodak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w sklepie internetowym okular Vixen NLV 6mm. Ma on odkształconą gumową muszlę oczną, objawia się to między innymi tym, że patrząc z góry muszla jest nieosiowo według soczewki (co widać na dołączonym zdjęciu).

Napisałem maila, że chcę go wymienić na egzemparz pozbawiny tej wady, w odpowiedzi dostałem, że sprawdzili wszystkie inne okulary NLV i we wszystkich występuje takie skrzywienie gumki.

Czy wy też tak macie w swoich NLV? Na zdjęciach znalezionych w internecie nie widzę jakoś tej wady.

sdc10126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles bubla i sprzedawca ma obowiazek Ci go wymienic na sprawny lub masz prawo odeslac towar bez podania przyczyny do 14 dni. Jaki sprzedawca twierdz ze wszystkie jego okulary maja ta wade, co bublami handluje ?

Pozdr. Artur

 

P.S. Ta wada przeszkadza w obserwacjach czy tylko Cie wkurza ?

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wada przeszkadza w obserwacjach czy tylko Cie wkurza ?

 

Ta wada nie przeszkadza w obserwacjach, ale jak już kupuję lantana to chciałbym aby był taki jak trzeba, bez żadnych wad.

Należe do ludzi, którzy zwracają uwagę na takie szczegóły i wkurzają mnie takie niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła też paczka z butami dla dziecka (www.butynemo.pl). Do wyboru kolory: róż, czerwony, jeans, oliwka, brąz. Zamówiłem brąz, przyszła oliwka. Wrrrrrrr

Najlepiej kupować jest w zwykłym sklepie, przynajmniej widać co sie kupuje. Tylko gdzie ja u siebie na tym wschodnim zadupiu Polski znajde sklep z teleskopami lub takim obuwiem. Pocieszam sie tylko, że tu u siebie na zadupiu może niebo mam lepsze.

Edytowane przez Chodak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Może różnica jest nieco mniejsza niż u Ciebie. W najwęższym miejscu ok. 0,5 mm, zaś w najszerszym ok. 1,5 mm. Ale przyznam, że do przeczytania tej informacji nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ostatnio obserwowałem nim Jowisza i mi to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli już są odkształcenia to są to minimalne odkształcenia, a nie tak jak u mnie, gdzie 'szpara' z jednej strony wynosi ok. 3mm, a z drugiej strony 0mm. Zapytam się czy mogą mi wymienić na egzemplarz z mniejszym odkształceniem, a jeżeli nie to zwróce towar zgodnie z przysługujacym mi prawem.

Edytowane przez Chodak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.