Skocz do zawartości

Barlow x4


Młoda_AstroForum

Rekomendowane odpowiedzi

W zestawie z tym teleskopem masz okulary 20, 12,5 i 4 mm, co daje Ci powiększenia 25x, 40x oraz 125x. Z barlowem 4x powiekszenia zwiększą się jeszcze cztery razy. Uzyskane 500x z okularem 4 mm będzie szczytem nieużywalności. 160x z 12,5 mm znajdzie się na granicy możliwości sprzętu, co oznacza, że jedynym okularem, który będzie nadawał się do użycia z barlowem, będzie ten najdłuższy, 20 mm.

 

Według mnie zamiast barlowa lepiej kupić jakiś okular w okolicach 7 mm, żeby zapełnić lukę w powiększeniach między 40x i 125x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio doradzono mi abym zakupiła Barlow x4 do teleskopu Sky Watcher 1145...

 

Ciekawy jestem, czym kierowała się osoba, doradzająca w tak głupi sposób??? :blink:

Post wyżej kolega Bar policzył jaki to będzie bezsens... Ten teleskop ma za małą średnice i jakość na takie "cuda"!!!

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego teleskopu poza naglerami żaden okular sie nie nadaje.

 

niestety krótki wyciąg powoduje, że barlowy też mają problemy z ogniskowaniem.

 

jeżeli koniecznie chcesz coś do niego dokupić to dokup SW ZOOM 8-24. ten zoom poradzi sobie najlepiej ze wszystkich tanich rzeczy. Sprawdziłem to naocznie.

 

ps. barlow 4x wcale nie jest takim głupim pomysłem o ile był by to barlow jakiejś bardzo dobrej marki i było by pewne żeby ogniskował, byłby krótki i lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego teleskopu poza naglerami żaden okular sie nie nadaje.

 

Mloda - tutaj kolega McArti oczywiście zażartował.

 

ps. barlow 4x wcale nie jest takim głupim pomysłem o ile był by to barlow jakiejś bardzo dobrej marki i było by pewne żeby ogniskował, byłby krótki i lekki.

 

No McArti, ale chyba nie myślisz używać takiego cuda z teleskopem jak ten naszej nowej koleżanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No McArti, ale chyba nie myślisz używać takiego cuda z teleskopem jak ten naszej nowej koleżanki?

nie myśle uzywać takiego teleskopu jak koleżanki WOGÓLE :D to jest najcięższy do pracy z okularami teleskop z możliwych (może poza 76/350). To co sie dzieje w plooslu lub kelnerze ... kto nie widział to sobie nawet nie może wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czym kierowała się osoba, doradzająca w tak głupi sposób??? :blink:

Post wyżej kolega Bar policzył jaki to będzie bezsens... Ten teleskop ma za małą średnice i jakość na takie "cuda"!!!

Pozdrawiam :Beer:

 

Piotrek, ja byłem tą osobą i nie doradzałem kupna Barlowa x4 http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14558&view=findpost&p=362811

Koleżanka nie była za bardzo szczęśliwa z otrzymanego obrazu Saturna i pytała się jak można polepszyć obraz. Powiedziałem, że teoretycznie Barlow x4 powiększy ci obraz, ale od teorii do praktyki długa droga. Przepraszam, że wprowadziłem koleżankę w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja byłem tą osobą i nie doradzałem kupna Barlowa x4 http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14558&view=findpost&p=362811

Koleżanka nie była za bardzo szczęśliwa z otrzymanego obrazu Saturna i pytała się jak można polepszyć obraz. Powiedziałem, że teoretycznie Barlow x4 powiększy ci obraz, ale od teorii do praktyki długa droga. Przepraszam, że wprowadziłem koleżankę w błąd.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja byłem tą osobą i nie doradzałem kupna Barlowa x4 http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14558&view=findpost&p=362811

Koleżanka nie była za bardzo szczęśliwa z otrzymanego obrazu Saturna i pytała się jak można polepszyć obraz. Powiedziałem, że teoretycznie Barlow x4 powiększy ci obraz, ale od teorii do praktyki długa droga. Przepraszam, że wprowadziłem koleżankę w błąd.

 

Nie chodzilo mi akurat o ciebie... :) Nie chodziło mi o nikogo z tego forum to tak poza <_< ... doradził mi starszy kolega który też się interesuję astronomią... A przeczytałam na innym forum nie na astro że zakupienie Barlowa dla mnie jest bez sensu, ale niestety nie dowiedziałam się dlaczego, dlatego napisałam tutaj :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.